Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 

Topul forumului - Editia II

* - - - - 6 votes
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

Poll: Topul forumului - Editia II (8 member(s) have cast votes)

Va rog sa votati MAXIM 3 melodii!

  1. 3rei Sud Est - Valuri (3 votes [21.43%] - View)

    Percentage of vote: 21.43%

  2. DJ Poject feat. Andia - Slabiciuni (5 votes [35.71%] - View)

    Percentage of vote: 35.71%

  3. Spike - Rockstar (3 votes [21.43%] - View)

    Percentage of vote: 21.43%

  4. Cleopatra Stratan & Edward Sanda - Dragoste, va rog! (2 votes [14.29%] - View)

    Percentage of vote: 14.29%

  5. DJ Sava & MD DJ feat. Dayana - Down to Monaco (1 votes [7.14%] - View)

    Percentage of vote: 7.14%

Vote Guests cannot vote

#1
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Cateva precizari:
1.Topul va contine doar melodii romanesti. Gusturile pentru cele straine sunt mult prea diverse. Nu facem tocana!
2.Topul va contine doar melodii noi. Lansate in ultimele 6 luni. Deci fara Dan Spataru si Mihaela Mihai.
3.Se pot vota maxim 3 melodii. Dar puteti vota si 1 sau 2, daca nu va plac mai multe. Cui voteaza mai mult de 3 melodii, i se anuleaza toate voturile. Va rog sa fiti corecti.
4.Puteti veni cu propuneri. Dar sa incercam sa selectam piese cat de cat cunoscute. (din topuri)

Aveti timp de vot 1 saptamana.
Primele 3 melodii merg mai departe, iar ultimele 2 vor fi inlocuite.
Have fun!

Edited by lost_in_a_dream, 06 September 2020 - 13:34.


#2
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,263
  • Înscris: 06.01.2007
Mie nu-mi place niciuna si nu pot sa votez.

#3
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011
Recidivezi :scratchchin:
La primul top ce a ieșit?
Nu am urmãrit topul ãla.

#4
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019

View Postmaccip, on 06 septembrie 2020 - 13:39, said:

Mie nu-mi place niciuna si nu pot sa votez.
Ai dreptul sa vii cu propuneri.

View Postcrisstonne, on 06 septembrie 2020 - 13:43, said:

Recidivezi Posted Image
La primul top ce a ieșit?
Nu am urmărit topul ăla.
Asta a iesit: https://forum.softpe...mului-editia-i/
Ajutati-ma si voi. Sa iasa ceva frumos.

#5
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011

View Postlost_in_a_dream, on 06 septembrie 2020 - 13:45, said:

Ajutati-ma si voi.

Cum sã te ajut colegu", cuuum?! :no:
Eu ascult aproape non stop un post german, intrã sã asculți, apoi sã îmi spui dacã pot eu sã te ajut, cu ce postezi tu pe aici :console:

Attached Files



#6
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
Ti-am spus si pe celalalt topic...fara Hatz Jhonule, nu discutam...punct

#7
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,690
  • Înscris: 13.10.2003
Vreau ceva link pe YT ca sa ascult melodiile. Altfel nu pot vota ptr. ca nu stiu despre ce este vorba.
Initiatorul daca tot vrea sa ne provoace (nota bene) trebuie sa ne si ajute. Avem o lene...

#8
Tehnicianul090370

Tehnicianul090370

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,711
  • Înscris: 18.10.2018
Dupa parerea mea, este un "top" mai degraba personal dar caruia nu-i vad rostul.
Din tot ce-i place initiatorului (nu discut gusturile), mie nu-mi place nimic dar de ce ma bag in seama? Fiindca sunt niste melodii aruncate la intamplare,ceva... caruia nu-i vad nici sensul nici rostul.
Daca arunc si eu 5 melodii din ceea ce-mi place mie si lumea mi le voteaza ca si clasament... ce se intampla? Nimic, va asigur!
La un post de radio, un vot inseamna ca acea melodie poate deveni un hit daca ocupa un loc fruntas la un post cu audienta mare (Kiss FM, Radio ZU, Pro FM... ca vorbim de muzica noua).Dar aici pe forum, cu ce ma incalzeste pe mine votul asta... are initiatorul post de radio la care sa promoveze piesele? Cu ce se alege artistul daca eu votez aici si piesa lui nu este difuzata mai departe la vreun pot de radio consacrat... sunt multe de spus!
In incheiere,consider acest pseudo-top, o pierdere de timp inutila, ceva irelevant chiar si pentru artistii propusi - au ei unde se promova,nu stau ei in topul lui ...lica de pe Softpedia,asta clar!
Ahh... sa nu uit, spre "disperarea" initiatorului, nu votez nimic!

Edited by Tehnicianul090370, 06 September 2020 - 16:02.


#9
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019

View Postradumiki, on 06 septembrie 2020 - 15:50, said:

Vreau ceva link pe YT ca sa ascult melodiile. Altfel nu pot vota ptr. ca nu stiu despre ce este vorba.
Initiatorul daca tot vrea sa ne provoace (nota bene) trebuie sa ne si ajute. Avem o lene...
Da-mi o idee cum sa pun link-urile fara sa fie incorporat clipul, aici, pe forum. Ca eu nu reusesc.

#10
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Cu asa cultura muzicala, sa tot deschizi topuri de prost gust. Ca daca si astea "e muzica",....Doar fiindca sunt niste noteinsiruite si  lalaite de niste nulitati,....

#11
cipri2bau

cipri2bau

    Violonist sarac care nici nu mai canta de disperat ce e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,061
  • Înscris: 30.11.2017

View Postlost_in_a_dream, on 06 septembrie 2020 - 13:34, said:

Cateva precizari:
Nu facem tocana!
o ciorbică o supică? ce doriţi?

Nu stiu dacă or fi nulităţi, dar el e de modă veche de fapt, publică melodiile noi ale formatiilor vechi.

Formatiile au o perioada de glorie si apoi ajung la zero. Cine ascultă azi 3se cu ultima piesă neucnoscută când marele hit erau aminirile si altele de aucm 21 -19 ani.

Si Dj Bobo Dr Alban incă publică albune, dar succesul este zero, nu sunt nici pe gustul fanilor din vremurile lor nici pe gustul tinerilor.

E ca si când am face campanie ptr PNTCD care nu are nici 1% in sondaje, vremea lui a trecut si nu stim ce schimbări ar trbeui să facă ptr a putea prinde iar.

Edited by cipri2bau, 06 September 2020 - 17:38.


#12
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,690
  • Înscris: 13.10.2003

View Postlost_in_a_dream, on 06 septembrie 2020 - 16:18, said:

Da-mi o idee cum sa pun link-urile fara sa fie incorporat clipul, aici, pe forum. Ca eu nu reusesc.

link=dai copy paste aici cu adresa de internet (link) unde apar melodiile astea pe YT.
Incorporat aici nu mai merge, merge sa pui link-ul si intram pe YT saa ascultam (vedem) despre ce este vorba.

#13
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
3rei Sud Est - Valuri
https://www.youtube.com/watch?v=nTditL8h0IQ
DJ Poject feat. Andia - Slabiciuni
https://www.youtube.com/watch?v=ziTl4oYTIQ8
Spike - Rockstar
https://www.youtube.com/watch?v=fT9QXukbHLI
Cleopatra Stratan & Edward Sanda - Dragoste, va rog!
https://www.youtube.com/watch?v=2Onwk7pJQAg
DJ Sava & MD DJ feat. Dayana - Down to Monaco
https://www.youtube.com/watch?v=DD-3Z4P-lZA


#14
cipri2bau

cipri2bau

    Violonist sarac care nici nu mai canta de disperat ce e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,061
  • Înscris: 30.11.2017
Piesa aia cu Dj Sava o fi sunând bine?

Cum ai pus linurile măi in format de cod?
Copiaz-le direct si gata.

#15
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011
Ai pus coduri de... ai ucis totul!
Mai bine puneai tot codul, mai puțin <https>

://youtu.be/0KSOMA3QBU0

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/0KSOMA3QBU0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Attached Files


Edited by crisstonne, 06 September 2020 - 22:07.


#16
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,880
  • Înscris: 28.11.2006
La dreq, si doar te-am invatat cum se face...

View Postpufonel, on 20 august 2020 - 22:20, said:

Uite, propun eu un proiect mai bun, pe care l-am vazut aplicat cu succes pe un alt forum, cu mult mai putini useri. Dar pentru asta ar fi nevoie de un moderator de pe aria Muzica, mod care sa fie dispus sa aloce cateva minute de 2 ori pe saptamana. Sa va explic cam cum ar functiona:

- In weekend (sa zicem), userii trimit prin mesaj privat moderatorului cate o propunere de melodie insotita de linkul spre YT;
- la sfarsitul perioadei de propuneri (de ex. duminica seara), moderatorul intocmeste un chestionar cu piesele propuse;
- pe parcursul saptamanii, userii voteaza piesa/piesele care le plac (se poate pune optiunea de vot multiplu);
- la sfarsitul perioadei de votare (de ex. vineri seara), moderatorul inchide poll-ul si declara melodia castigatoare, facand public si numele userului care a propus-o (plus numele userilor care au propus celelalte melodii);
- daca acest concurs are succes, se continua si in urmatoarele saptamani si se face un clasament al userilor care au castigat.

Sper ca am fost suficient de clar si ca vom gasi un moderator care sa se implice in asa ceva Posted Image

PS Zilele saptamanii nu sunt batute in cuie, dar cred ca sunt suficiente 2 zile pentru propuneri si 5 pentru vot.

Asa, ce faci tu e un fel de top "lost in space". Penrtu mine, cel putin, e total neinteresant. Si mai si vii cu aceleasi melodii nasoale in 2 topuri...

PS Merge si fara moderator, daca faci topul la ora X, faci un print screen si ala va fi considerat rezultatul final. Si apoi deschizi alt topic pentru topul urmator.

#17
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Oare de ce trebuie sa stie toata lumea cat de lipsiti de gusturi pot fi unii dintre noi? Si insistenti pe deasupra, nu cumva sa nu fie bagati in seama. Nasol.

Edited by myshyk, 07 September 2020 - 09:49.


#18
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019

View Postpufonel, on 06 septembrie 2020 - 23:37, said:

PS Merge si fara moderator, daca faci topul la ora X, faci un print screen si ala va fi considerat rezultatul final. Si apoi deschizi alt topic pentru topul urmator.
Asa o sa fac. In primul top, DJ Project a mai primit 3 voturi, intre timp.
Deci o sa fac print screen. Posted Image

Am inteles ca melodiile propuse de mine nu sunt pe placul tuturor. E firesc. Nu suntem toti la fel. Si asta e un lucru bun.
Puteti sa veniti si voi cu sugestii. Nu doar de melodii ci si de desfasurare a procesului de votare.

Recunosc, ma asteptam la mai mult interes. Dar in viata, mai exista si dezamagiri.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate