Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 

Cdi pentru un atv polaris in 2t

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
marius-otonel

marius-otonel

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.09.2020
Salutare la toata lumea, am nevoie de un pic de ajutor intr o problemuta de electronica pe care nu o pot rezolva momentan cumparand alta piesa.
Am un atv Polaris Xplorer 300 si incercand si mi a picat brusc aprinderea, atv ul are un magnetou cu o bobina de excitatie care trimite un curent avand varful de 130 DCV la un cdi care la randul lui primite pulsul al bobina de aprindere.Variantele care le am la indemana ar fi sa desfac cdi ul atv ului si sa l repar dar este capsulat in epoxy si mi e frica daca il incalzesc cu pistolul cu aer cald sa nu ard totul pe acolo, sa adaptez un cdi universal dar nu am gasit sau sa construiesc eu unul https://www.youtube....?v=C-ZbZx90UNo. Va rog ajutati ma cu un sfat ca nu am crezut ca asa greu gasesc piese pt jucaria mea. Atasez si niste poze cu sistemul de aprindere din manualul service

Attached Files



Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate