Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 

Recomandare laptop office

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
VladVladd

VladVladd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 596
  • Înscris: 25.08.2020

View Postalex_bv2001, on 04 septembrie 2020 - 23:09, said:

Salut! M-a rugat cineva sa-i recomand un laptop pentru office, filme, eventual un joculet mic si am stabilit impreuna ca buget maxim 2000 lei. Laptopul trebuie sa aiba 8GB RAM si 512GB stocare, asa ca m-am oprit la 3 variante insa nu stiu ce sa aleg, stiu ca ACER-ul ar fi cel mai performant dar pare model mai vechi si are finisaje mai slab calitative, voi ce parere aveti? Multumesc!

https://mediagalaxy....TEX00D/#reviews

https://mediagalaxy....LAPM509DAEJ371/

https://www.pcgarage...ree-dos-silver/

Eu as merge pe ASUS, sunt mai calitative si nu au plasticele acelea proaste care se fac urate.
PS:Daca-si permite sa mai dea 200 de lei peste buget ar fi ok sa mearga si pe laptopul recomandat de @MariusEXxTREME .
Sper ca ti-am fost de ajutor!

#20
cristian-p

cristian-p

    Stelist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,230
  • Înscris: 23.10.2013

View Postalex_bv2001, on 05 septembrie 2020 - 09:20, said:

Exact. Nu as fi dorit neapărat alte recomandări, as fi vrut să știu care ar fi cel mai ok per total din cele 3 din postarea inițială, daca se poate.

Dintre cele 3 HP-ul are display mai bun, iar Acer-ul e mai performant dpdv hardware.

#21
nino852

nino852

    CENZURAT,autosuspendat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,713
  • Înscris: 10.05.2012

View PostDGecko, on 05 septembrie 2020 - 08:55, said:

Cei care nu recomandati HP, puteti argumenta? Ati folosit marca asta in trecut?
Sunt doar curios pentru ca detin deja un HP si as vrea sa-mi fac o idee.
Depinde ce serie ai,la seria DV(9000,6000 si nu numai) proiectantii lor au lucrat ca niste cizme,fara racire cedeaza chipurile video.
Oricum,la multe modele ale lor poti sa faci oua prajite,sunt praf la capitolul asta,daca vei cauta pe olx, ai sa gasesti multe cu placa de baza dusa,daca stii engleza o sa vezi despre ce vorbesc.
Ei nu au experienta in productia de placi de baza si video ca Asus,de-aia am recomandat.
Nici Acer nu sta rau,poate  doar unele modele sunt mai slabe.
Poate Dell e altceva,cel putin era acum niste ani.

#22
alex_bv2001

alex_bv2001

    Hell of a member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,164
  • Înscris: 15.12.2013
Pana la urma s-a achizitionat HP-ul, are si o baterie mai mare, design mai ok si display mai ok, dupa cum spunea si @cristian-p.

#23
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Lenovo Ideapad 5 sau MSI Modern 14. Da, știu, și eu știam că MSI e un brand premium, dar văd că s-au apucat sa scoată și ultrabook de buget. Recomand ceva cu noul Ryzen seria 4000. Sunt diferențe importante fata de seria 3000. Evita cat poți, pe cele cu Intel. Sar puțin de bugetul tau de 2000 ron, e drept, pe la 2400-2500 și până pe la 2800, cam așa, dar merita diferența. Altceva mai bun până în 3000 Ron, nu prea ai, sincer.

Edited by Vlad_22, 22 September 2020 - 13:27.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate