Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...
 Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 

Recomandare mouse silentios, wireless cu o durata mare de viata a bateriilor.

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
PurpleTree

PurpleTree

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 23.08.2016
Salutare, as avea nevoie de un mouse nou, cu un buget maxim de 100-150 ron, care sa aiba 2 caracteristici importante pentru mine:
- Sa fie silentios, clickurile si scroll-ul sa nu se auda tare
- Durata bateriilor sa fie cat mai mare. In trecut am avut un mouse wireless de la Microsoft si trebuia f des sa ii schimb bateriile, plus ca ramaneam cu un sertar plin de baterii, era foarte neplacut.

Eu nu ma joc, deci nu trebuie sa aiba caracteristici de gaming, dar ar fi un plus sa aiba 5 butoane.

#2
reventon

reventon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 19.12.2008
Logitech M330

#3
mcd2020

mcd2020

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,957
  • Înscris: 02.05.2020
Eu am avut ani de zile diverse Microsoft.Apoi fara sa ma plang un amic mi-a recomandat Logitech,si de atunci am Logitech.Am deja 3 duse si al 4 lea e inca functional,in 3 ani,toate Logitech,toate acelasi model scump.Poate e careva mai informat despre o marca mai fiabila.Va pun link cu ale mele,sa vedeti cit costa si eventual sa evitati sa luati.Ceea ce ma face sa deduc ca Logitech sunt niste petarde.Daca un mouse ce inca costa asa mult si totusi asa putin fiabil e cotat super,inseamna ca modelele sub el sunt de aruncat direct.Sau poate sunt eu prea chitros si vreau sa ma tina un mouse prea mult.https://www.ebay.com...JAAAOSwmkBfL1bN

#4
don_King

don_King

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,059
  • Înscris: 26.11.2001
un MINUS pentru M330

Am luat asa ceva si am folosit 2 zile. Ai senzatia ca se dezintegreaza cand il folosesti. Pur si simplu nu l-am putut folosi. Din pacate pe piata nu prea exista silentiosi pe wireless de la alte firme cu traditie.

#5
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,941
  • Înscris: 07.08.2011
Exista de la Hama.Mi-am luat eu unul recent de pe Emag(unul low cost).Plastice ieftine dar isi face treaba bine.


#6
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,054
  • Înscris: 28.10.2006
ASA ceva nu te coafeaza?
Eu am primit cadou la o achizitie unul din ASTA.
Il opresc(are buton pe spate pentru On/Off si/sau imperechere) cand nu-l folosesc. Are baterii in el de aproape 2 ani.
Am luat si un SPACER, o chinezarie ordinara, la 15 lei, Wireless.
De 6 luni merge fara oprire, are power saving automat.
Clantane, dar nu ma deranjeaza la banii astia.
Un Hama de 30 de lei, zace prin sertar. Dupa 1 an, sare, se pierde pointer-ul. No more HAMA, never!

Edited by viceroy56, 02 September 2020 - 10:46.


#7
mcd2020

mcd2020

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,957
  • Înscris: 02.05.2020
Microsoft sa se pupe cu OS Apple nu sunt?Cu scuzele de igoare pentru interventia pe topicul interesatului.

#8
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009

 PurpleTree, on 02 septembrie 2020 - 10:12, said:

...
Un logitech din seria Mx ...

#9
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,056
  • Înscris: 09.08.2005
Încearcă M590. Poate nu e  atît de "dezintegrat"... Are și butoanele suplimentare pe care le vrei. Doar că e ceva mai scump decît ziceai.

 mcd2020, on 02 septembrie 2020 - 10:31, said:

Am deja 3 duse si al 4 lea e inca functional,in 3 ani,toate Logitech,toate acelasi model scump.Poate e careva mai informat despre o marca mai fiabila.
Experiența mea cu Logitech e exact invers dar am cumpărat doar "șoareci" pentru jocuri. Un G5 m-a ținut 10 ani la birou, acasă am un G3 care a depășit deceniul, acum la birou am un G502 care are deja cîțiva anișori și merge brici. La ăsta însă aș lua designerul și l-aș pune să-și curețe creația de praf...

Edited by radunic, 02 September 2020 - 10:53.


#10
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,054
  • Înscris: 28.10.2006

 mcd2020, on 02 septembrie 2020 - 10:47, said:

Microsoft sa se pupe cu OS Apple nu sunt?Cu scuzele de igoare pentru interventia pe topicul interesatului.
Ai verificat al 2-lea link pus de mine?
La Specificatii?

#11
floryanm

floryanm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 12.02.2004
Salut, si eu tot un Logitech M330 am si sunt multumit de el. Si bate cam in 1,5-2 m.

#12
mcd2020

mcd2020

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,957
  • Înscris: 02.05.2020
Acu o ora,verificasem pe Microsoft la mausi,la modelul cel mai scump nu avea compatibilitate cu merele...Si da,se pare ca in linku tau e compatibil cu ce vreau...Mouse de la Apple IE naspa?

#13
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,054
  • Înscris: 28.10.2006
N-ai stiut unde si CUM sa te uiti.
Marea majoritate merg si cu merele.
IETE
Cel mai ieftin de la M$
Si cel mai SCUMP

Edited by viceroy56, 02 September 2020 - 11:44.


#14
costeld69

costeld69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,740
  • Înscris: 07.02.2011
Din ce am avut pana acum, Logitech Marathon M705, e cel mai bun in privinta bateriilor.
Am vazut ca unii in comentarii, spun despre modelul respectiv ca nu mai este la fel ca la inceput cand a fost lansat.

Edited by costeld69, 02 September 2020 - 11:57.


#15
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,044
  • Înscris: 26.04.2007
tot asa am Logitech Marathon M705 ca si colegul....
nu am vazut altul mai bun pana acum in privinta bateriilor si rezistentei in timp.

mi se pare super ok deasemena ca poti (daca vrei desigur ...nu obligatiu) sa iti instalezi si softul sau de control unde ai mult mai multe detalii sau configurari la dispozitie.

Attached File  foarte-ok.jpg   174.59K   24 downloads

Edited by Mihai_3, 02 September 2020 - 13:23.


#16
hamal

hamal

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,494
  • Înscris: 23.09.2010
Ieftin si bun:
Mouse wireless Trust Sketch Silent

#17
mcd2020

mcd2020

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,957
  • Înscris: 02.05.2020
Bandit nea viceroy,le cauta la americani pe site....io ma dusei ca haplea la ai nostri....Cit despre softu de control de la Logitech,e singuru motiv pentru care ma mai chinui cu mausii Logitech,e foarte misto,personalizezi mouse-ul...

Edited by mcd2020, 02 September 2020 - 14:04.


#18
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,054
  • Înscris: 28.10.2006
Bandit, nebandit, mousii Wi-Fi "merge" pe aproape orice scula. Daca receptorul este recunoscut.
La aia BT "ie" problema, ca nu toti sobolanii de la M$ se imperecheaza cu BT-ul sculei. Vezi cerinte hardware/software pentru fiecare model in parte.
Si DA, si mie mi se pare soarecele propietar de la Apple o ciudatenie. Era sa dau cu el de pamant prima data cand a trebuit sa setez un Mac.
Am luat din geanta un mouse pe USB si mi-am revenit in mintiPosted Image

Edited by viceroy56, 02 September 2020 - 14:28.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate