Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 

Google Pixel 4a (5G)

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
211 replies to this topic

#199
chipuc

chipuc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 16.10.2010
Stie careva daca Pixel 4a 5G are vreo optiune implicita de stopare a incarcarii bateriei odata ce a fost atinsa o anumita limita?
Este adevarat ca sunt diverse apps care-ti dau notificare precum Accubattery s.a. dar e altceva, nu asta ma intereseaza.

#200
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Pixel nu are optiunea asta. Poate pe viitor...
Singura solutie "hardware" pe care am analizat-o in trecut a fost: https://chargie.org/ . Dar nu am testat-o personal, este mult mai simplu sa il tragi din priza la notificarea de la Accubattery.

#201
chipuc

chipuc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 16.10.2010
Update-ul lunii octombrie este Android 14!
Si cred ca asta este si ultimul update major de care mai are parte Pixel 4a 5G. Posted Image

#202
Costel2014

Costel2014

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,236
  • Înscris: 02.09.2014

View Postchipuc, on 09 octombrie 2023 - 21:08, said:

Update-ul lunii octombrie este Android 14!
Si cred ca asta este si ultimul update major de care mai are parte Pixel 4a 5G. Posted Image
Ceva modificari observate, daca ai facut update-ul la android 14? Se misca mai bine telefonul, tine bateria mai mult?

#203
chipuc

chipuc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 16.10.2010
Daca se misca telefonul mai bine mi-e greu sa spun, as zice ca-i la fel ca inainte (not bad, oricum), cat despre baterie e prea devreme sa fac vreo afirmatie (pe mine oricum ma tine mai mult de o zi, vorbesc destul de putin la telefon). Parca se incarca mai repede, totusi!
Cat despre alte modificari, ar fi customize lock screen care mi se pare cam fas sau flash notifications care iarasi nu este deloc o prioritate pt mine.
In google camera am impresia ca au reorganizat niste butoane si acum imi este cam peste mana cu ele.

Overall, nu regret ca am facut update-ul dar nici nu sar din scaun de bucurie, poate pe parcurs mai imi dau seama de lucruri noi, nu au trecut nici 24h de cand l-am instalat.

#204
Costel2014

Costel2014

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,236
  • Înscris: 02.09.2014

View Postchipuc, on 10 octombrie 2023 - 14:43, said:

Daca se misca telefonul mai bine mi-e greu sa spun, as zice ca-i la fel ca inainte (not bad, oricum), cat despre baterie e prea devreme sa fac vreo afirmatie (pe mine oricum ma tine mai mult de o zi, vorbesc destul de putin la telefon). Parca se incarca mai repede, totusi!
Cat despre alte modificari, ar fi customize lock screen care mi se pare cam fas sau flash notifications care iarasi nu este deloc o prioritate pt mine.
In google camera am impresia ca au reorganizat niste butoane si acum imi este cam peste mana cu ele.

Overall, nu regret ca am facut update-ul dar nici nu sar din scaun de bucurie, poate pe parcurs mai imi dau seama de lucruri noi, nu au trecut nici 24h de cand l-am instalat.
Multumesc pentru raspuns.

#205
chipuc

chipuc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 16.10.2010
Nu stiu cat de mult are legatura cu Android 14, dar asa pare: am mai multe carduri in Google Wallet si a trebuit sa setez un altul ca metoda de plata implicita pt cateva zile.
Cand am vrut sa revin la cardul initial, nada! Tot ce vad este o pagina alba cu un cerculet: am sunat la banca, am dat clear cache & data din wallet si play, restart telefon samd, nimic nu merge.
Am incercat sa adaug cardul cu pricina pe un alt telefon (un Pixel 2) si acolo a mers. Intre timp am mai pus un card nou in wallet, pe asta l-a vazut si l-a luat imediat ca default fara nici o problema, dar mi-e teama sa-l mai schimb.

De la banca nu m-au putut ajuta nicidecum, lor cardul le apare ca fiind inrolat in Google Pay samd.

Attached Files



#206
chipuc

chipuc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 16.10.2010
Update pt Pixel 4a 5g la inceputul lunii nov, vad ca s-a rezolvat si problema mea de mai sus.

#207
chipuc

chipuc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 16.10.2010
Un update surpriza pentru Pixel 4a 5G si Pixel 5!

#208
Remusik82

Remusik82

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 20.10.2005
Salut! Aveți 5G de la Orange pe Pixel 4a(5G)? Chiar dacă abonamentul are resurse și acces la 5G cei de la Serviciul Clienți mi-au spus că nu pot activa 5G din centrală fiindcă dispozitivul nu este recunoscut.

#209
mightyvenom

mightyvenom

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 16.03.2016

 Remusik82, on 13 februarie 2024 - 16:15, said:

Salut! Aveți 5G de la Orange pe Pixel 4a(5G)? Chiar dacă abonamentul are resurse și acces la 5G cei de la Serviciul Clienți mi-au spus că nu pot activa 5G din centrală fiindcă dispozitivul nu este recunoscut.

Pe modelele cu snapdragon (4, 4a, 4a5G, 5, 5a) nu funcționează 5g/volte/vowifi.

Operatorii nu cooperează, Google nici atat (vezi aici https://issuetracker...ssues/274701542 )

Din pacate nu cred ca se va schimba ceva întrucât aproape toate modelele cu snapdragon au atins EoL (excepție fiind 5a care oricum n-a fost comercializat pe canal oficial in Europa).

Daca reușești tu ceva, tine-ne la curent

#210
Remusik82

Remusik82

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 20.10.2005
Cu Shizuku oare merge?

#211
Lucian_x

Lucian_x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 27.02.2007

View PostRemusik82, on 14 februarie 2024 - 17:10, said:

Cu Shizuku oare merge?
cand am avut pixel 5, am pus o intrebare celui care a facut patch ims pentru VoLTE si VoWIFI, si mi-a raspuns ca pe Qualcomm nu functioneaza.
Cred ca trebuie facut un efort cumva, si facut upgrade la altceva. Pe pixel 7 pro, acum nu mai am probleme.

#212
mightyvenom

mightyvenom

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 16.03.2016

 Remusik82, on 14 februarie 2024 - 17:10, said:

Cu Shizuku oare merge?

Nu merge cu Shizuku nici 5G, VoLTE si nici VoWiFi, am incercat eu - ultima data pe build-ul din noiembrie (Orange si Vodafone)

Edited by mightyvenom, 15 February 2024 - 18:55.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate