Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Recomandare gimball

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
murdar

murdar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,862
  • Înscris: 24.05.2020
Ma pregatesc sa imi achizitionez un gimball pentru filmat stabilizat cu telefonul.

M-ar interesa ceva recomandari intr-un buget de maxim 150 de euro.

Pana acum am gasit review-uri bune la DJI Osmo Mobile 3

Aveti vreo recomandare mai buna?

Mersi.

#2
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016

View Postmurdar, on 28 iulie 2020 - 10:54, said:

,

Aveti vreo recomandare mai buna?

Mersi.

Deocamdata e cel mai bun de pe piata.Il am de vreo 2 luni si sunt multumit de el.

#3
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Ai găsit deja ceea ce trebuie.

#4
Entertain_er

Entertain_er

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 16.07.2020
De cativa ani folosesc cu succes un Zhiyun Smooth Q, modelul astamai precis si inca duce cu succes.

Autonomie excelenta, pur si simplu uiti sa il pui la incarcat, il pun la incarcat inainte de trip, si tine zile in sir.
Motoarele sunt suficient de puternice, ca idee de utilizare, il folosesc pe montura tip ventuza, prins de masina si pana la 80km/h stabilizeaza cu succes, mai apoi pierde stabilizarea (la reducerea vitezei se restabilizeaza).

Il poti lua si sh, sunt tare ieftine comparativ cu acum cativa ani.

#5
vali

vali

    forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,892
  • Înscris: 03.12.2001
și feyiutech sunt ok.

#6
murdar

murdar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,862
  • Înscris: 24.05.2020

View PostEntertain_er, on 28 iulie 2020 - 11:14, said:

De cativa ani folosesc cu succes un Zhiyun Smooth Q, modelul astamai precis si inca duce cu succes.

M-am uitat si la review-uri cu Zhiyun Smooth Q2 si desi este bine vazut, lumea se plange ca din cauza ca e foarte compact, anumite miscari sunt limitate, manerul intra in coliziune cu telefonul.

#7
Entertain_er

Entertain_er

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 16.07.2020
Acum depinde cat de important e pentru tine sa folosesti camera wide in mod filmare, are anumite unghiuri unde intra in conflict cu bratul, mai precis cotul ce il formeaza cele doua brate.

As opta pentru dji datorita faptului ca e foarte compact si se poate strange bine. Q'ul din pacate trebuie sa il chinui ca sa il strangi, de fiecare data necesitand recalibrarea din rotitele de ajustaj.

Oricum incepe cu dji-ul, apoi daca nu iti ofera suficienta baterie, faci un swap.

#8
Victor5

Victor5

    Verba volant, scripta manent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,278
  • Înscris: 05.04.2011
Am luat acest model Rollei https://www.amazon.f...y/dp/B07DQ8BX3P din Aldi; cu telefonul meu care e cam mare (galaxy note 10+) nu-l pot folosi, intra asimetric în prindere si atîrna într-o parte, pentru ActionCam merge

#9
Entertain_er

Entertain_er

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 16.07.2020
Cumparat gresit din start. Nu inteleg de ce? Mai apoi apar comentarii si review-uri (cum de altfel sunt pe pagina producatorului) cum ca vezi domnule nu ar fi bun pentru X telefon. Pai da, e pentru gopro si alte camere de actiune.

De altfel, de ce ai cumpara ceva ce are un pret destul de piperat de la un brand fara valoare printr-ale stabilizatoarelor video? Alte' dji, zhiyun, feiyu au jucarii care mai de care...

#10
murdar

murdar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,862
  • Înscris: 24.05.2020
Mi-am comandat DJI Osmo Mobile 3, ajunge vineri.

A costat 110 euro. Abia astept sa trag niste filme cu jucaria. Am ceva proiecte in pipeline.

#11
Entertain_er

Entertain_er

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 16.07.2020
Sa il folosesti sanatos.

Acum cumpara si niste filtre nd pentru telefon si un microfon extern si ai un setup foarte bun pentru materiale demne de un amator grozav!

Sfat: cumpara pe langa cele de mai sus, un monopied, pentru a prelungi respectivul gymbal. Ai sa vezi ce efecte grozave reusesti sa obtii.

Oricine vrea sa isi creeze amintiri frumoase ar trebui sa isi achizitioneze ceva de genul.

#12
murdar

murdar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,862
  • Înscris: 24.05.2020
Pentru cine mai este interesat.

DJI Osmo Mobile 3 la promotie azi pe amazon.de -> 77 de euro. Redus de la 100 si ceva.

#13
valentino_xro

valentino_xro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 26.11.2007

 Entertain_er, on 29 iulie 2020 - 18:15, said:

Sa il folosesti sanatos.

Acum cumpara si niste filtre nd pentru telefon si un microfon extern si ai un setup foarte bun pentru materiale demne de un amator grozav!

Sfat: cumpara pe langa cele de mai sus, un monopied, pentru a prelungi respectivul gymbal. Ai sa vezi ce efecte grozave reusesti sa obtii.

Oricine vrea sa isi creeze amintiri frumoase ar trebui sa isi achizitioneze ceva de genul.


Ne poti da mai multe detalii despre ce filtre ND ai luat ? Linkuri, preturi , pareri.
Eu folosesc de anul trecut un DJI Osmo Mobile 2 si cu putina rabdare si multa pasiune ies niste filmari spre zona semiprofosionala.
Il folosesc impreuna cu un Samsung S9 pentru filmari de concediu. Am achizionat si aplicatia Filmic Pro pentru a putea filma la bitrate maxim si control extins si chiar merita.
Ar fi util sa avem un thread in care sa se discute pe larg despre filmarea cu telefonul, accesorii, editare etc.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate