Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Android Auto

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
Daniel-V-96

Daniel-V-96

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 14.04.2018
Bună seara,

Am nevoie de puțin ajutor din partea dvs.
Ce versiune de Android Auto .apk se potrivește pentru a conecta prin cablu USB un Samsung Galaxy S10, la un VW Polo Mk6 2019? Am fost informat de către dealer că nu toate installer-urile de pe apkmirror.com funcționează.

Vă mulțumesc anticipat!

#2
wld-ro

wld-ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 04.09.2013
Daca tot te-a informat ce nu merge, trebuia sa iti spuna si ce merge.
Eu folosesc versiunea 5.1.500643 pe Focus. Telefon: Huawei P20 Lite (sau Huawei pe liţe cum am citit intr-un anunt pe olx)

Pana la urma, incearca si tu cu cea mai noua versiune, iar daca nu-l recunoaste, incerci cu alta.

#3
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,690
  • Înscris: 22.11.2007
daca ai android 10 pe telefon ar trebui sa se deschida automat cand conectezi cablul. asa functioneaza la mine

esti sigur ca unitatea ta suporta android? la vag e ceva mai complicat, unele navigatii trebuiesc "deblocate" cu un cod de la dealer care costa cateva sute de euro ca sa poata suporta android auto/apple carplay.

Edited by bossake, 24 July 2020 - 22:04.


#4
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
https://mobile.softp...k/android-auto/

Ia cea  mai noua versiune.
Problema este ca la fiecare versiune repara ceva, dar crapa altceva, deci trial & Error.

#5
Daniel-V-96

Daniel-V-96

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 14.04.2018

 wld-ro, on 24 iulie 2020 - 21:21, said:

Daca tot te-a informat ce nu merge, trebuia sa iti spuna si ce merge.
Eu folosesc versiunea 5.1.500643 pe Focus. Telefon: Huawei P20 Lite (sau Huawei pe liţe cum am citit intr-un anunt pe olx)

Pana la urma, incearca si tu cu cea mai noua versiune, iar daca nu-l recunoaste, incerci cu alta.

Nici el nu stia :)) . Fiind x numar de versiuni, nu stia care s-ar potrivi pentru combinatia de S10+Polo. O să încerc, merci!

Vă mulțumesc pentru răspunsuri.

#6
aditomadii

aditomadii

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 26.01.2008
http://www.apkmirror...c/android-auto/
acest link l-am primit de la dealerul de unde am cumparat masina mea

#7
Daniel-V-96

Daniel-V-96

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 14.04.2018

 aditomadii, on 25 iulie 2020 - 09:54, said:

http://www.apkmirror...c/android-auto/
acest link l-am primit de la dealerul de unde am cumparat masina mea

Si eu, de la PBN. Acelasi link cu mai multe versiuni, fiecare versiune având mai multe arhitecturi în funcție de telefon. Mi-a spus sa le incerc pana imi iese. Cam ce a spus @Adm mai sus, trial and error.

#8
grigsound

grigsound

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 30.07.2003

 aditomadii, on 25 iulie 2020 - 09:54, said:

http://www.apkmirror...c/android-auto/
acest link l-am primit de la dealerul de unde am cumparat masina mea

De acolo alegi apk-ul în funcție de caracteristicile procesorului din telefonul tău. Pentru caracteristicile exacte, poți folosi aida64.

#9
blackiesasha

blackiesasha

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,989
  • Înscris: 21.01.2013
La android 10 este preinstalata aplicatia AA (atentie-nu are iconita, dar este acolo). Am un S10+ cu care m-am chinuit o luna sa-l conectez la masina, un S-Cross. Nu vroia si pace cu cablul original bineinteles. Pana cand am cumparat un cablu de date profi, de pe un site specializat in tot felul de cabluri de calitate. A mers brici din prima.

#10
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
La unele masini, precum Suzuki, trebuie sa faci o setare sa accepte Android Auto, masina fiind predefinita pe CarPlay si MirrorLink.

La Polo 2019 ai varianta cu USB TypeC? Ai incercat sa legi un iPhone sa vezi daca-l vede? Un coleg are acelasi model de masina si lui ii spune ca trebuie sa mearga la dealer sa activeze SmartLink, lucru care costa 700 de lei pe OLX si undeva la 200 Euro la ei.

Edited by connectorxp, 28 July 2020 - 20:22.


#11
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,690
  • Înscris: 22.11.2007
Si eu cred ca in cazul colegului la fel sta treaba, baga tata un telefon cu android10 sau un iphone si ar trebui sa o ia direct.

daca nu o ia nu ai optiunea activa pe masina.

vagabonti astia la VW navigatia stie Android Auto dar nu o deblocheaza decat daca le platesti bani pt asta special (dupa ce ai platit odata pt navigatie). pai pana si Dacia are de vreo 2 ani android auto la masini de 9000euro.

#12
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
La Moto One Vision am primit ieri un update la Android Auto din Play Store, deci intradevar, este integrat si nu mai frecam APK-uri.

Daca esti din Bucuresti putem face o proba, am un cablu Type C de la Lumia care suporta si DisplayPort si USB3.0 cu doua capete TypeC si unul cu TypeC si TypeA la celalalt capat.

#13
Anonymous1986

Anonymous1986

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,382
  • Înscris: 03.03.2016
Nu știu ce sa fac, am un note 20 ultra și când îl conectez la masina(dacia) îmi pleacă automat aplicația de gps(waze) și aplicația de radio online controlul volumului rămâne blocat pe gps(waze) deșii îl. Minimalez si sduc in prin plan app de radio, aveți idee?

Edited by Anonymous1986, 20 November 2020 - 22:12.


#14
Ford4

Ford4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,161
  • Înscris: 13.11.2017

 bossake, on 29 iulie 2020 - 12:59, said:

Si eu cred ca in cazul colegului la fel sta treaba, baga tata un telefon cu android10 sau un iphone si ar trebui sa o ia direct.

daca nu o ia nu ai optiunea activa pe masina.

vagabonti astia la VW navigatia stie Android Auto dar nu o deblocheaza decat daca le platesti bani pt asta special (dupa ce ai platit odata pt navigatie). pai pana si Dacia are de vreo 2 ani android auto la masini de 9000euro.

Vezi poate nu e activata din meniul de setari de la masina. La Ford se poate activa si dezactiva cand vrei.

#15
maradona13

maradona13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,222
  • Înscris: 27.06.2005
...postat gresit

Edited by maradona13, 04 December 2020 - 19:40.


#16
aspiru

aspiru

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.07.2021
Buna.Va rog daca puteti sa ma ajutati.Am un Logan nou(2021).Telefon Nokia 5.3(2020) cu Android Auto.Problema mea e ca se conecteaza,cateodata sta conectat ore intregi,alatadata ( mai des)se deconecteaza dupa cateva secunde/minute.Unde poate fi ceva stramb?La telefon,la cablu?Ms.

#17
Iceman73

Iceman73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 350
  • Înscris: 04.05.2006

 aspiru, on 06 iulie 2021 - 09:33, said:

Buna.Va rog daca puteti sa ma ajutati.Am un Logan nou(2021).Telefon Nokia 5.3(2020) cu Android Auto.Problema mea e ca se conecteaza,cateodata sta conectat ore intregi,alatadata ( mai des)se deconecteaza dupa cateva secunde/minute.Unde poate fi ceva stramb?La telefon,la cablu?Ms.
Salut.. in mod sigur este cablul USB. Investeste intr-un cablu de calitate si o sa vezi imediat diferenta.

#18
manead

manead

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 985
  • Înscris: 08.09.2006
Salutare,
Am urm problema - cea de aici https://support.goog...e-via-usb?hl=en

Samsung M21 cu Android 11.
cand este conectat la masina, in momentul in care ajunge la 100% se deconectaza.
AA fiind preinstalat pe Android 11, nu il pot dezinstala sa pun o vers mai mica.

Am incercat cu un Huawei P Smart pe care am putut instala o vers de android mai mica si merge ara probleme.

In linkul de mai sus sunt f multi care au problema asta dar nu am vazut sa fie rezolvata.

A mai intalnit cineva acest coportamet?

thx,

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate