Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Cum imi recuperez prietenul ?

  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#19
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007

 halflife, on 04 iulie 2020 - 12:49, said:

Am zis eu ca vreau sa-l f*u ?!

Nu inteleg grija ta vis-a-vis de ce f*te ala. Daca nu-i tipa asta, ii alta.

#20
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,665
  • Înscris: 15.12.2009

 halflife, on 03 iulie 2020 - 17:10, said:

Am un prieten care ....
Pe bune daca nu sunteti vreo 4-5 pe forumul asta (cel putin partea de forum pe care o citesc eu) care ar trebui sa va faceti bloguri personale in stil jurnal , cu data, frumos, scris in fiecare zi ce ganduri si trairi interioare va apasa. M-as abona, cu bani ... v-as sustine si pe patreon. Sunteti o sursa de inspiratie nepretuita pentru cei interesati de extremele sociologiei.

#21
In_sunetul_muzicii

In_sunetul_muzicii

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 30.07.2019

 halflife, on 03 iulie 2020 - 17:10, said:

Am un prieten

Hai ca de la primele cuvinte ai inceput sa fabulezi.

#22
halflife

halflife

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 761
  • Înscris: 31.05.2015

 In_sunetul_muzicii, on 04 iulie 2020 - 16:53, said:

Hai ca de la primele cuvinte ai inceput sa fabulezi.
Tu nu ai prieteni sau ce ?

#23
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,148
  • Înscris: 19.09.2005
iti raspund eu:
am unul singur. nevasta.

#24
halflife

halflife

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 761
  • Înscris: 31.05.2015

 arg, on 04 iulie 2020 - 17:09, said:

iti raspund eu:
am unul singur. nevasta.
Deci nu prea socializezi.

 edy_wheazel, on 04 iulie 2020 - 13:35, said:

Nu inteleg grija ta vis-a-vis de ce f*te ala. Daca nu-i tipa asta, ii alta.
Dar e mare diferenta de varsta si il pune sa invete penetration testing in loc de chestii mai utile, ca 5G sau machine learning. Isi strica viitorul.

#25
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,659
  • Înscris: 08.03.2011

 halflife, on 04 iulie 2020 - 11:58, said:

In schimb ea il vrea pentru bani si sigur il va parasi fara regrete ca e tanara si frumoasa.

Și tu tot pentru bani îl vrei. Dar nu îi dai nimic în schimb. Uai, ce să aleagă bietul prieten?

#26
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,148
  • Înscris: 19.09.2005

 halflife, on 04 iulie 2020 - 17:13, said:


Deci nu prea socializezi.
...
ce treaba are socializarea cu prietenia?

plus ca pritenia e o chestie reciproca.

#27
dsarewq

dsarewq

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,370
  • Înscris: 04.06.2020

 halflife, on 03 iulie 2020 - 17:10, said:

Am un prieten care are succes in IT si care ma ajuta sa invat despre 5G si deep learning.
De vreo 3 luni spune ca e ocupat cu alte treburi si ma ia cu chestii de genu ca trebuie sa invat si singur, ca imi trebuie diploma ca sa am loc bun de munca in IT, ca am destule materiale pe net, etc.
De fapt umbla cu una de 20 de ani el avand pe la 40 !
I-am spus ca e prea mare diferenta de varsta, ca de fapt ii vrea banii, dupa care o sa treaca la altul, dar el nu ma crede, spune ca se inteleg bine si ca sunt si cupluri cu diferente de varsta mai mari.
Mi-a mai spus ca ea vrea sa faca penetration testing. E mai de viitor ca 5G sau deep learning ?
Cum sa-l conving sa o parasesca ca sa fim din nou impreuna si sa revina la tehnologiile de viitor cu care ma ajuta ? Cum sa o fac sa-l insele ?

Din ce ai scris aici se înțelege așa - tu ai vreo 25 de ani și încă nu ai terminat facultatea, prietenul are vreo 40 de ani și noua prietenă a lui are cam 20 de ani.

Tu ești bărbat și vrei să faci să se despartă alt bărbat de o femeie foarte tânără.

Nu o să reușești că pentru prietenul tău de 40 de ani tânăra de 20 de ani este cam tot ce își dorește el de la viață dacă nu e însurat și să aibă copii.

Caută să înveți singur ce știa el și te învăța și cam uită-l că el acum are viață personală cu tânăra și numai ea e cel mai important lucru din viața lui acum.

#28
jezebelle

jezebelle

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,362
  • Înscris: 05.10.2017

 halflife, on 03 iulie 2020 - 17:10, said:

Am un prieten care are succes in IT si care ma ajuta sa invat despre 5G si deep learning.
De vreo 3 luni spune ca e ocupat cu alte treburi si ma ia cu chestii de genu ca trebuie sa invat si singur, ca imi trebuie diploma ca sa am loc bun de munca in IT, ca am destule materiale pe net, etc.
De fapt umbla cu una de 20 de ani el avand pe la 40 !
I-am spus ca e prea mare diferenta de varsta, ca de fapt ii vrea banii, dupa care o sa treaca la altul, dar el nu ma crede, spune ca se inteleg bine si ca sunt si cupluri cu diferente de varsta mai mari.
Mi-a mai spus ca ea vrea sa faca penetration testing. E mai de viitor ca 5G sau deep learning ?
Cum sa-l conving sa o parasesca ca sa fim din nou impreuna si sa revina la tehnologiile de viitor cu care ma ajuta ? Cum sa o fac sa-l insele ?

Așa, și una de 40 de ani nu ar putea să îi vrea banii și ea? Măcar asta de 20 e fertilă, poate vrea omul familie.
Dacă nu ești troll ești un lache invidios.

#29
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,665
  • Înscris: 15.12.2009

 halflife, on 04 iulie 2020 - 17:13, said:

Dar e mare diferenta de varsta si il pune sa invete penetration testing in loc de chestii mai utile,
As vrea si eu sa fac niste penetration testing cu una cu 20 de ani mai tanara ca mine. Nu stiu daca pot sa tin pasul dar asa, de test, sigur, de ce nu? Bine, nu stiu ce parere ar avea nevasta-mea despre asta, dar asta e alta discutie.

Edited by ro_explorer, 05 July 2020 - 00:43.


#30
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,148
  • Înscris: 19.09.2005
pe unii nu-i tine pasul iar pe altii portofelul.

Edited by arg, 05 July 2020 - 08:52.


#31
halflife

halflife

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 761
  • Înscris: 31.05.2015

 jezebelle, on 04 iulie 2020 - 22:25, said:

Așa, și una de 40 de ani nu ar putea să îi vrea banii și ea? Măcar asta de 20 e fertilă, poate vrea omul familie.
Dar daca are familie mai poate invata 5G si machine learning la nivel avansat ? Ce se va alege de cariera lui ?

 ro_explorer, on 05 iulie 2020 - 00:41, said:

As vrea si eu sa fac niste penetration testing cu una cu 20 de ani mai tanara ca mine.
Se castiga asa multi bani din testingul asta ? Merita sa ma apuc si eu ?

#32
CovertTwo

CovertTwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,057
  • Înscris: 16.09.2019
Băi, cică unii mor de drum lung si alții de grija altora.
Nu e treaba ta ce face el si ce se va alege de cariera lui, vezi ți de ale tale.
Ce ești tu, mă sa, tac so, sotia lui, să i porți de grijă ?

#33
halflife

halflife

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 761
  • Înscris: 31.05.2015

 CovertTwo, on 05 iulie 2020 - 10:18, said:

Băi, cică unii mor de drum lung si alții de grija altora.
Nu e treaba ta ce face el si ce se va alege de cariera lui, vezi ți de ale tale.
Ce ești tu, mă sa, tac so, sotia lui, să i porți de grijă ?
Si cine ma mai ajuta si pe mine sa ma dezvolt profesional ? Ca astia de pe forum nu vor.

#34
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
:D
Perfectroll. N-ai cum să fii real, n-ai cum.

#35
dsarewq

dsarewq

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,370
  • Înscris: 04.06.2020

 halflife, on 05 iulie 2020 - 10:31, said:

Si cine ma mai ajuta si pe mine sa ma dezvolt profesional ?

Să te dezvolți profesional ?

Adică ăla acum, duminică ora 11.45 e cu aia de 20 de ani dezbrăcată prin casă și tu vrei să o lase pe aia ca să te învețe pe tine ceva ?

Prietenul tău de 40 de ani te-a uitat demult și pe tine și pe alții de când a cunoscut-o pe tânăra de 20 de ani.

 halflife, on 05 iulie 2020 - 10:09, said:

Dar daca are familie mai poate invata 5G si machine learning la nivel avansat ? Ce se va alege de cariera lui ?

Exact la 5G si machine learning se gândește ăla acum când bea cafeaua cu aia de 20 de ani. Dacă nu are nici sutien aia pe ea prin casă pe la el sigur numai 5G are în cap ăla acum.

Edited by dsarewq, 05 July 2020 - 10:52.


#36
CovertTwo

CovertTwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,057
  • Înscris: 16.09.2019
Aha, deci pe tine asta te roade, nu de cariera lui sau că o sa l părăsească aia.
De ce ar fi cineva interesat de dezvoltarea ta profesională ?
Descurca te, învață singur, angajeaza ți meditator, n are ăla vreo obligație față de tine.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate