Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 

Coincidente

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Anathea

Anathea

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 14.11.2019
Buna.Credeti în coincidențe? Până acum în viața mea s au petrecut multe coincidențe. Nu inteleg scopul coincidențelor.
Unul din multele coincidentele ar fi:
Anul trecut în mai pe când nu aveam idee ca în viitor ma voi casatori, nepoata mea a avut un referat despre Londra. Am ajutat o inclusiv desene cu un turn steag ca mai apoi colega ei de clasă să ma roage să o ajut și pe ea cu un proiect despre Australia. In aceea vreme aveam un prieten din Australia. Asa am avut un referat autentic. În fine... O lună mai târziu când se termină școala eu îmi iau copilul și ma mut în altă oraș. Însă două luni mai târziu aveam să îmi întâlnesc prietenul din Australia  și respectiv să ne mutam în Londra fix la numărul adresei care conține data nașterii și anul copilului meu. În alte luni după 3 ani de prietenie ne am căsătorit. Sper ca m am exprimat pe înțelesul tuturor.

#2
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,113
  • Înscris: 17.01.2012

 Anathea, on 02 iulie 2020 - 13:25, said:

Credeti în coincidențe?

da

Nu inteleg scopul coincidențelor.

nu tot ce te-nconjoară are un scop, e doar paranoia ta!

...în Londra fix la numărul adresei care conține data nașterii și anul copilului meu. ..

poți să mă bați, că nu cunosc niciun nr de adresă de forma: 20100125 turner street :P



#3
CaptainBladeRunner

CaptainBladeRunner

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 17.06.2020
Nu sunt coincidente.
Nu intelegem noi prea bine universul si mecanica sa cuantica.
Cel putin nu cu cunostintele si creierele de acum.

Noi inca nu putem explica in intregime misterele creierului uman.
Poate sa fie o stare sau o dorinta indusa.

Atunci cand iti propui sa faci ceva, cateodata chiar iti iese.

#4
sdf8923jfsd

sdf8923jfsd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 18.05.2014
Subiectul poate fi privit din mai multe unghiuri: poate fi pur si simplu negat, materialist (chiar si cuantic, cum s-a scris mai sus), spiritual, dar si psihanalitic. Carl Jung i-a dat o definitie fenomenului: sincronicitate. Poate gasesti mai multe raspunsuri (sau intrebari Posted Image ) cititundu-l.

#5
Turnatoriu_de_orza

Turnatoriu_de_orza

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 14.10.2010

 Anathea, on 02 iulie 2020 - 13:25, said:

Buna.Credeti în coincidențe?
Sigur ca exista coincidente. Castigatorii la loto. bingo, pariuri, zaruri, etc. au parte de concidente!

Oamenii, de-a lungul vietii lor, iau parte si au parte de o multitudine de evenimente. Unele dintre ele au caracter de coincidente.

#6
axisborn

axisborn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 20.11.2020
Sunt doar coincidente intamplatoare.. Creierul tau le asociaza cu ce s-a intamplat dupa si incearca sa gaseasca legaturi/
Sunt convins ca ai facut mult mai multe lucruri care s-au referit si la alte orase sau state, nu doar Londra sau Australia.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate