Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Huse opel astra H

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
flash98

flash98

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 16.02.2017
Buna seara,

Pentru un Opel astra H din 2005 cu airbag-uri in lateral ce huse folositi sau credeti ca ar merge ?

#2
mariovrs

mariovrs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,393
  • Înscris: 27.09.2013
Telecomanda de la tv o tii in punga, este? Posted Image
De ce puneti bre huse pe scaune? Nici in duba de munca nu am. Umblam curat imbracati. Nu mancam si bem cafele in masina.

Edited by mariovrs, 04 June 2020 - 06:12.


#3
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,109
  • Înscris: 17.01.2012
mai bine pune chestii de-alea cu bile din lemn lăcuit pe scaune ( masaj și răcoare-n același timp :) )
apoi, la 6 luni dai 50 de lei pe o curățare de tapițerie și-i totul „mă-sa”!

#4
danpet

danpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,578
  • Înscris: 01.03.2007

 mariovrs, on 04 iunie 2020 - 06:10, said:

Telecomanda de la tv o tii in punga, este? Posted Image
De ce puneti bre huse pe scaune? Nici in duba de munca nu am. Umblam curat imbracati. Nu mancam si bem cafele in masina.
Sa intelegem ca tu n-ai nici covorase in masina...(?)
Initiator, eu pentru aceeasi masina, am pus niste huse luate din Carrefour, facute de Procar (parca), ceva sub 200Lei, dar sa stii ca ai putin de munca la montare. Trebuie taiate gaurile pentru tijele tetierelor, pentru cotiera (daca are masina)...Tetierele din spate (3) nu le folosesc, iar husa de la spatarul banchetei nu am pus-o, ca nu prea se potrivea cum vroiam eu...are fermoare pentru spatare din bucati. La aerbaguri laterale are cusaturi speciale care se rup usor in caz de declansare. Scrie pe ele (pe pachet) ca sunt pentru aerbaguri...Am vazut si la Lidl si la Kaufland, poate mai ieftine.
Vezi ca sunt unele foarte subtiri, mai ieftine (nu-mi plac) si altele mai groase, mai serioase si ambalajul e mai gros, cu fermoar...din alea am.

Cred ca exista si "originale", la fel si covorase, si aparatori de noroi pentru roti (mi-ar placea, sunt utile) dar...la ce preturi :(

Edited by danpet, 04 June 2020 - 08:54.


#5
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,027
  • Înscris: 07.11.2006

 mariovrs, on 04 iunie 2020 - 06:10, said:

Telecomanda de la tv o tii in punga, este? Posted Image
De ce puneti bre huse pe scaune? Nici in duba de munca nu am. Umblam curat imbracati. Nu mancam si bem cafele in masina.

Poate ca scaunul este ros si sa-l protejeze?

ps.
Chiar atat de degrandant este faptul ca cineva tine telecomanda in punga?Apropo,de cand lumea incepe sa devina europeana cu drepturi,fiecare figurant poate face exact ce doreste pericardul lui.

#6
flash98

flash98

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 16.02.2017

 mariovrs, on 04 iunie 2020 - 06:10, said:

Telecomanda de la tv o tii in punga, este? Posted Image
De ce puneti bre huse pe scaune? Nici in duba de munca nu am. Umblam curat imbracati. Nu mancam si bem cafele in masina.

Buna ziua.

Masina a fost achizitionata recent, iar bancheta soferului este putin "roasa", daca pot spune asa si as dori sa le intren cat de cat.

#7
ammaus

ammaus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,213
  • Înscris: 05.04.2008
Stii ca majoritatea huselor nu fac nimic decat "sa roada" materialul de sub husa? Este ros scaunul? Exista retapitare sau scaun intr-o stare mai buna la dezmembrari.

#8
flash98

flash98

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 16.02.2017

 ammaus, on 04 iunie 2020 - 17:55, said:

Stii ca majoritatea huselor nu fac nimic decat "sa roada" materialul de sub husa? Este ros scaunul? Exista retapitare sau scaun intr-o stare mai buna la dezmembrari.

Nu este chiar "ros ros" se vede ca este "frecat".

#9
ammaus

ammaus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,213
  • Înscris: 05.04.2008
Si atunci de ce vrei sa il strici mai mult?
Uite aici. 2 scaune 50 de euro. Or fi ele de anglia dar asta inseamna ca scaunul de sofer ar trebui sa fie intr-o stare mai buna.
https://www.autovit....tml#xtor=SEC-81

#10
danpet

danpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,578
  • Înscris: 01.03.2007

 flash98, on 03 iunie 2020 - 21:28, said:

Pentru un Opel astra H din 2005....
In final pe care ai luat-o?

#11
flash98

flash98

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 16.02.2017

 danpet, on 05 iunie 2020 - 08:34, said:

In final pe care ai luat-o?

Momentan nu am luat nimic. Perioada aceasta am fost ocupat cu alte lucruri si urmeaza cand ma eliberez sa incep sa ma plimb prin magazine. :D

#12
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,109
  • Înscris: 17.01.2012

 flash98, on 04 iunie 2020 - 10:25, said:


Buna ziua.

Masina a fost achizitionata recent, iar bancheta soferului este putin "roasa", daca pot spune asa si as dori sa le intren cat de cat.


duamne! io nici nu mă uitam la ea, dacă nu avea scaune de piele :P
(pamflet)

#13
flash98

flash98

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 16.02.2017
UP

#14
danpet

danpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,578
  • Înscris: 01.03.2007
Din 3 iunie si pana acum n-ai reusit sa-ti iei huse la masina?!!! Posted Image...da' distributia ai schimbat-o?!  E pe curea sau pe lant?

Edited by danpet, 14 August 2020 - 07:43.


#15
flash98

flash98

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 16.02.2017

 danpet, on 14 august 2020 - 07:42, said:

Din 3 iunie si pana acum n-ai reusit sa-ti iei huse la masina?!!! Posted Image...da' distributia ai schimbat-o?!  E pe curea sau pe lant?

Distributia este pe lant. Sincer, nu am avut timp de huse ajungand seara tarziu nu am mai stat sa ma interesez. Mereu cand cumpar ceva imi place sa stiu ca m-am documentat bine, sa nu iau ce gasesc, mai ales ca vreau ceva cat de cat ok, care sa nu stea pe banchete "cum statea camasa din clasa 1, sa fie buna si la anul".

#16
ammaus

ammaus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,213
  • Înscris: 05.04.2008
Ce motor ai de e pe lant?

#17
danpet

danpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,578
  • Înscris: 01.03.2007
Desi e off-topic, motoarele de Opel de 1.4 si de 1.2 (cred ca si de 1.0) au distributia pe lant...Eu am Z14XEP pe AstraH (2006), dar sunt si Astra G cu acelasi motor...De ce te intereseaza?

Edited by danpet, 14 August 2020 - 21:38.


#18
ammaus

ammaus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,213
  • Înscris: 05.04.2008
Ai uitat de 1.3 dizal, eram doar curios atata tot.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate