Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?
 Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...
 Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...
 Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...
 

Jeffrey Epstein, victima sau infractor?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#37
ptap

ptap

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,787
  • Înscris: 09.12.2005

 Valmont43, on 29 mai 2020 - 10:54, said:

E normal sa gandesti subiectiv, esti femeie....
Fete "amarate"dar care acceptau sa revina mereu si sa fie plimbate cu avionul particular....sa fim seriosi
Eu nu iau apararea acelui individ dar mi se pare ipocrizie la maxim sa te declari victima atata vreme cat in mod repetat prestai...masaje
Titlul topicului e despre Epstein, care e orice, numai victima nu.  Santajist/santajor, infractor, traficant, sforar etc.
Fa-le un topic dedicat, va strangeti mai multi care sa dati cu pietre in ele.  Minorele din dosarul Epstein , profitoare sau victime? Asezonat cu tinere majore care umbla cu babalaci de seama lui Irinel. Desi situatiile nu au legatura.

#38
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016
Eu cand am citit titlul am fost convins ca e vorba despre ceva de genul: Epstein a fost folosit de mafia internationala pentru scopuri odioase, sub amenintarea cu moartea (pana la urma chiar l-au omorat), sau ceva similar. Cu alte cuvinte, chiar daca ar fi dorit sa opreasca toata mizeria aia, nu mai putea.

Nici prin cap nu mi-a dat ca cineva poate sa considere ce se intampla in acele locuri altceva decat crime abominabile.

Ca opinie personala, nu m-ar mira ca unele dintre fetele care au disparut din Romania in ultimii ani sa fi ajuns (si sfarsit) in acele locuri.

Edited by razor01, 29 May 2020 - 23:51.


#39
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,661
  • Înscris: 30.10.2009

 Valmont43, on 29 mai 2020 - 10:54, said:

E normal sa gandesti subiectiv, esti femeie....
Păi da, tocmai pentru că sunt femeie mi-e ușor să mă pun în locul fetelor că și eu am avut 12 ani - 12!, că asta e vârsta cea mai mică aflată de anchetatori. Cele de 14-15 era preferatele. La vârstele astea adulții au influență asupra copiilor și doar pentru că-s mult mai mari decât ele. Ce minte poți avea la anii ăia?! Cine poate separa binele de rău când de pe străzi ajungi în lux absolut și dintr-o dată ai bani să-ți cumperi tot ce vrei?

Poate dacă ai fi tată de fată ai pricepe și tu cât de îngrozitor e să faci asemenea mizerii. Și te-ar interesa și ce efecte ar putea avea asupra întregii vieți o asemenea experiență cu un dobitoc pervers.  

 Valmont43, on 29 mai 2020 - 10:54, said:

Eu nu iau apararea acelui individ dar mi se pare ipocrizie la maxim sa te declari victima atata vreme cat in mod repetat prestai...masaje
Nu pe naiba. Exact asta faci. Îi scuzi dezaxarea, mizeria morală și avantajele pe care le-a avut de pe urma lor cu motivul Ele au vrut-o. Ignori contextul și manipularea perfectă.
Nu îți și pare rău de el? Bietul om, ce l-au făcut de cap niște minore malefice...

#40
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016
Nu are nicio legatura , criminalii au folosit atat femei cat si barbati in ritualurile lor. E drept, mai mult fete.

Nu erau doar partide de sex si violuri, unele se terminau si cu crime ritualice.

Participantii erau initiati gradual, mai intati cu chestii usoare, erau filmati inselandu-si nevasta/barbatul, dupa care erau santajati sa faca sex cu minore si tot asa pana cand erau santajati sa comita crima.

Asa se initiata oamenii in societatile criminale, gradual, nu te pune nimeni direct sa faci ceva care, in mod normal, ti s-ar parea de neacceptat.

Ce sa vezi, singurul martor ce ar fi putut sa demaste aceasta mafie internationala in fata unei curti de justitie este siucis in cea mai securizata inchisoare posibila.

Fix acolo cade curentul...

Va rog, nu bagatelizati subiectul aducand in discutie aberatii gen irinel columbeanu. Oamenii care l-au asasinat pe Epstein sa-si ascunda urmele sunt printre cei care hotarasc soarta planetei.

Edited by razor01, 30 May 2020 - 11:09.


#41
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013

 althea, on 30 mai 2020 - 07:45, said:

Păi da, tocmai pentru că sunt femeie mi-e ușor să mă pun în locul fetelor că și eu am avut 12 ani - 12!, că asta e vârsta cea mai mică aflată de anchetatori. Cele de 14-15 era preferatele. La vârstele astea adulții au influență asupra copiilor și doar pentru că-s mult mai mari decât ele. Ce minte poți avea la anii ăia?! Cine poate separa binele de rău când de pe străzi ajungi în lux absolut și dintr-o dată ai bani să-ți cumperi tot ce vrei?
Daca ai vz.serialul poate ai descoperit ca unele dintre ele si nu putine, aduceau alte fete si asa mai departe. Sunt ABSOLUT convins ca li se spunea ce au patit cele de dinaintea lor si cu toate astea....sedintele de masaj continuau....Eu n-am vz-niciuna sa fuga dupa prima vizita si sa reclame la Politie sau macar sa spuna parintilor. Cum iti explici ca niciuna din familiile fetelor nu au depus plangere desi vedeau ca fetele au bani si pleaca mereu de-acasa?
In plus, nu stiu ce varsta ai tu draga Althea dar astea de azi la 14-16 ani sunt muuuult mai mature decat erai tu la varsta aia, idem si la baieti.
Si tu sustii ca absolut TOATE erau biete victime fara minte....pe bune?

#42
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016
Cel mai probabil unele dintre fete erau complice si primeau multi bani. Stiau partial ce se intampla si ademeneau alte fete. Asa se procedeaza. Este o tehnica eficienta de racolare.

Sa mearga la politie sa spuna ca au fost violate de un membru al familiei regale britanice sau de seful de cabinet al unui condidat la presedintia SUA?

Apropo, Netflix ca toata industria de film este fix in mainile acestei mafii. Ce crezi ca o sa vezi acolo? O manipulare bine facuta, un detergent de spalat creierul.

Edited by razor01, 30 May 2020 - 16:17.


#43
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,999
  • Înscris: 12.03.2010
Dude, daca le lua vreun cult religios si le spala pe creier, tot asa ziceai, ca au stiut in ce se baga si ca au minte destula? Hail Bivolaru atunci.

#44
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016
Bivolaru facea tot ceva similar dar mult mai soft, fara crime si fara violuri dar era tot un mic Epstein. Cand n-au mai avut nevoie de el au incercat sa-l lichideze din viata publica si sa-l bage la puscarie. Aparent guru a mirosit ce i se pregateste si a profitat de relatiile puternice din afara tarii ca s-o intinda.

Apropo, unul dintre liderii politici de astazi a fost studentul lui Bivolaru. E sef de partid. Nu zic cine ca iar vine un moderator si imi sterge postarea Posted Image

Edited by razor01, 30 May 2020 - 16:22.


#45
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013

 razor01, on 30 mai 2020 - 16:13, said:

Cel mai probabil unele dintre fete erau complice si primeau multi bani. Stiau partial ce se intampla si ademeneau alte fete. Asa se procedeaza.
Cum adica stiau "partial"? Pai ce ala le molesta "partial"? Posted Image
Una din ele a declarat ca a adus peste...60 de fete de liceu...culmea....niciuna n-a zis nimic decat dupa ani de zile....

#46
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,775
  • Înscris: 30.10.2003
Cica s-a publicat lista lui Epstein.

I-au bagat pe toti acolo Bill Clinton, Michael Jackson, chiar si Stephen Hawking. Are careva lista completa?

#47
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
Stephen Hawking facea experimente pe gaurile negre.

#48
Rosebud09

Rosebud09

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,706
  • Înscris: 02.10.2009
Lista e foarte importanta ca PR, veti auzi de falsuri, nume incluse sau scoase acum.
Prilej urias de manipulare, mai ales pentru ca ceea ce s-a pubilcat nu e nici pe departe lista completa (e pe alese), sunt persoane inca cu cu functii mari acolo.
Lista singura nu dovedeste nimic.

Edited by Rosebud09, 04 January 2024 - 20:54.


#49
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,775
  • Înscris: 30.10.2003
Sigur a fost modificata.

#50
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,941
  • Înscris: 15.06.2007
Dar parca mai era deschis un subiect pe tema asta.

Oricum, apar teorii ca JE era agent MOSAD..

 Valmont43, on 28 mai 2020 - 13:44, said:

Majoritatea acelor fete care ulterior s-au declarat victime ii aduceau adesea si alte colege de-ale lor, una dintre ele recunoscand ca i-a adus peste 60 de colege care la randul lor aduceau si alte...victime. In serial toate aceste d-soare aflate acum la varste mai mari declarau ca erau plimbate cu avioane particulare, duse la safari in Africa, si evident ca primeau bani pentru fiecare intanlire de...masaj.
Cum se poate declara cineva victima atunci cand in mod repetat se duce la un barbat de peste 50 de ani fara sa fie sechestrata?
Desigur ca sexul cu persoane minore este ceva reprobabil dar cum naiba poti sa te numesti victima cand faceai asta repetat? Si cand stiai ca vin si alti barbati acolo? Vb.totusi te persoane la 16-17 ani nu una de 5 ani care saraca n-ar stii ce se intampla cu ea...
Daca esti minor, inseamna ca nu ai anumite drepturi.  Iar transportul unui minor peste granita.. fara parinti, fara acte se cheama trafic de persoane.  Avea epstein imputernicire de la notar cu acordul parintilor minorilor? Tocmai tintea spre copii orfani, sau din familii dezbinate, neajutorate, pe care le vrajea cu maruntis.
Indiferent ca este cu acord sau nu, actul sexual cu un minor se pedepseste. Asa e legea.
Singurul lucru care conteaza este daca aveau sau nu 18 ani, care la americani se mai numeste si "age of consent".

 Mosotti, on 04 ianuarie 2024 - 11:45, said:

Stephen Hawking facea experimente pe gaurile negre.
ei acuma sa nu credem ca tot anturajul era pedofil, incepand de la pilotii avioanelor pana la soferi, bucatari, paznici si menajere.

Edited by tfmercedez, 05 January 2024 - 15:33.


#51
maratona

maratona

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 01.12.2022
Lista

https://www.document...ments-943-pages

#52
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,941
  • Înscris: 15.06.2007

 maratona, on 05 ianuarie 2024 - 18:39, said:

stiu ca m...eți is posmegii era intrebarea.. dar 943 de pagini de rasfoit pe telefon e aiurea. Asa ca: la ce pagina?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate