Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 

Reportofon / Inregistrare Voce, Sfaturi

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
IloveHp

IloveHp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 772
  • Înscris: 24.08.2012
Va salut !

Peste 2 saptamani vreau sa inregistrez un interviu intre mine si mai o persoana iar filmarea va fi facuta cu telefonul (S10), deci nu am o camera profi la care pot sa adaug lavaliere, microfoane.

Eu m-am gandit sa achizitionez un reportofon la care pot sa adaug 2 lavaliere. Reportofoane cu 2 jack-uri nu am vazut dar ma gandesc ca trebuie sa existe adaptoare pentru asa ceva, nu?

Este pentru prima data cand fac asa ceva si nu stiu la ce functii ar trebui sa ma uit la un reportofon, de ce adaptor as avea nevoie, cum as putea sa inregistrez pe un reportofon 2 voci. Sincronizarea o s-o fac cu Adobe PP.

Ce parere aveti despre Zoom H1n?? Din pacate momentan nu pot sa investesc mai mult de 100-150Euro in asa ceva..

Astept sfaturile voastre, Multumesc!

#2
dionenina424

dionenina424

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,392
  • Înscris: 21.04.2020
Deja cu lavaliera e cam mult.
Daca iei lavaliera, poti sa folosesti orice jangina de telefon pentru inregistrare (cu mufele potrivite, poate sint ceva probleme la cele jack de microfon - 2 contacte  si cele de telefon - 5 contacte)

Exista reportofoane care au 2 microfoane, in pozitii diferite, exact pentru asemenea cazuri.

#3
IloveHp

IloveHp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 772
  • Înscris: 24.08.2012
Zoom H1n costa 80 euro, este acuma la promotie si am gasit lavaliere de la Audio-Technica cu 15 euro bucata, deci in acest buget de 100-150 euro m-as incadra. Din aceasta cauza v-am intrebat.

#4
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,112
  • Înscris: 30.04.2007
lavaliera, chestii trestii .. mai nene, ia o pirlitura de android, o pui pe masa pe inregistrare voce si ai rezolvat-o ...

#5
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
+1 pt Zoom H1n.
sau ceva similar.
In rest ,orice solutie e o treaba amatoriceasca de doi lei.

#6
IloveHp

IloveHp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 772
  • Înscris: 24.08.2012
Si de ce mufa adaptoare as avea nevoie pentru a inregistra cu 2 lavaliere dar nu stereo? Adica cand vorbesc eu nu vreau sa se auda pe partea stanga iar cand vorbeste cealalta persoana pe partea dreapta daca intelegeti ce vreau sa spun. 3pin cu 2x3 pin? Majoritatea adaptoarelor y pe care le-am gasit sunt cu o iesire pentru casti si una pebtru microfon sau ambele pentru casti...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate