Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Trecere/denivelare perete - Cum fac treacerea sa nu se observe.

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
DuskGerman

DuskGerman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,516
  • Înscris: 12.07.2019
Am o problema ca la un perete in partea de sus spre tavan am o trecere ciudata, adica a fost montata ciudat o placa de rigis si se vede denivelarea respectiva.
In partea de jos peretele este mai gros si in partea de sus este mai subtire, sper ca se observa trecearea.

Vreau sa intreb daca am vreo sansa sa dau cu glet sa sa fac sa nu se mai observe denivelarea respectiva.
Attached File  20200428_182625.jpg   95.21K   83 downloads
Attached File  20200428_182715.jpg   90.93K   86 downloads
Sper ca se observa, este o trecere care nu este dreapta de la placa de rigips la perete.

Banuiesc ca au ramas fara placa de rigips groasa si au folosit placa de rigips mai subtire, si se vede trecerea aiurea, facuta urata dintre placa groasa si placa subtire.

Eu vreau sa fac o trecere mai dreapta, sa nivelez toate alea.

Acum nu stiu cat de mult o sa se observe la final.
Momentam camera este facuta intr-un albastru deschis si la final eu vreau sa fac intr-un alb mat, vopsea lavabila alba.
Imi este ca pe alb or sa se vada mai bine defectele.

Edited by DuskGerman, 28 April 2020 - 19:32.


#2
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,683
  • Înscris: 22.01.2015
Cureti fisura. Cat e. Tai in ,,V,, crapatura dintre placi. Pui banda/PLASA de rost. Gletuiesti .Gletuirea o faci de la cca 0,5mt distanta laterala de rost/fisura.  Pierdut,adica intreaba pe cineva ca are 2 maini drepte.  La noua varuire foloseste fixative inainte d4e a varui.

#3
DuskGerman

DuskGerman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,516
  • Înscris: 12.07.2019
Deci vreau sa spun ca uneori cred ca ma concentrez prea mult pe variante complicate.
Ma gandeam sa pun alta placa, sa tai o placa de rigips pe din doua, sa aduc cumva la nivel.
Nu m-am gandit sa fac o panta cu cutterul la placa aia de rigips.

Comandai si un slefuitor cu vibrati ca este incarcat aiurea in zona aia. https://www.emag.ro/...1/pd/DFNQCLBBM/
Pur si simplu in toata zona aia a picat material si in loc sa-l corecteze au prefer sa dea cu vapsea lavbila peste.

Fixativ zici la amorsa?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate