Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Situatia reala din spitale

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
277 replies to this topic

#271
hamangia

hamangia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,345
  • Înscris: 24.02.2020

View PostBursul, on 04 aprilie 2020 - 01:17, said:

Se zice ca medicii din Suceava refuza sa poarte echipament de protectie. Mi-e greu sa cred asa ceva.

medicii nu au refuzat sa poarte echipamenul de protectie ... de fapt au fost amenintati ca vor fi dati afara daca mai merg acasa
au de ales intre a fi carantinati, fara nicio justificare legala sau medicala ... si a fi dati afara

"noi muncim noi nu gandim", comunistii supravietuiesc in armata
sper ca geniul militar sa fi scris asta si cineva sa il dea in judecata pe persoana fizica, daca e prost sa plateasca

#272
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Foarte bine ca sunt carantinati in felu asta nu mai imprastie infectia la familie si alti cunoscuti

Edited by I2O, 06 April 2020 - 20:16.


#273
hamangia

hamangia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,345
  • Înscris: 24.02.2020
te rog frumos sa nu dezinformezi

tovarasul general a zis fix invers, ca personalul medical se imbolnaveste in familie si duce boala la spital, e putin invers ... va hotarati?


de ce nu sunt carantinate farmacistele, medicii de familie, vanzatoarele de la mall, statiile de carburanti etc?

#274
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,524
  • Înscris: 30.10.2003

View Posthamangia, on 06 aprilie 2020 - 20:30, said:

te rog frumos sa nu dezinformezi

tovarasul general a zis fix invers, ca personalul medical se imbolnaveste in familie si duce boala la spital, e putin invers ... va hotarati?


de ce nu sunt carantinate farmacistele, medicii de familie, vanzatoarele de la mall, statiile de carburanti etc?

Tu si medicii din Suceava. Mai important e sa ajungi acasa decat sa tii epidemia in frau. Pai nu degeaba s-a produs dezastrul acolo.

Cand comentezi la niste masuri logice si de bun simt ce naiba sa mai zici? Sa comentezi ca conditiile de cazare din camine sunt naspa, ca mancarea e naspa, ca mergi pe jos pana la dormitor, mai inteleg. Dar sa comentezi ca ti se ofera ocazia sa-ti protejezi familia, e noaptea mintii.

#275
hamangia

hamangia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,345
  • Înscris: 24.02.2020

View PostBursul, on 06 aprilie 2020 - 20:41, said:

Tu si medicii din Suceava. Mai important e sa ajungi acasa decat sa tii epidemia in frau. Pai nu degeaba s-a produs dezastrul acolo.

Cand comentezi la niste masuri logice si de bun simt ce naiba sa mai zici? Sa comentezi ca conditiile de cazare din camine sunt naspa, ca mancarea e naspa, ca mergi pe jos pana la dormitor, mai inteleg. Dar sa comentezi ca ti se ofera ocazia sa-ti protejezi familia, e noaptea mintii.

cata manipulare in cateva randuri

ma asociezi cu medici din Suceava
insinuezi ca eu as comenta conditiile de carantina
afirmi ca nu sunt de acord sa imi protejez familia
afirmi ca eu comentez "masuri logice si de bun simt"

am pareri complet diferite fata de ceea ce ai decis tu ca as gandi eu ... mama Omida ar fi mandra de tine

am pus o intrebare foarte simpla si logica

de ce bagi in carantina medicii testati negativ ... dar permiti farmacistilor, vanzatorilor de mall netestati etc. sa ia contact cu sute de persoane pe zi, mult mai multe persoane decat medicii?

#276
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,524
  • Înscris: 30.10.2003
Ghici cine nu poate pastra distanta de doi metri?
a) farmacistii
b) medicii
c) vanzatorii de mall
d) Bursul

#277
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View Posthamangia, on 06 aprilie 2020 - 20:30, said:

te rog frumos sa nu dezinformezi

tovarasul general a zis fix invers, ca personalul medical se imbolnaveste in familie si duce boala la spital, e putin invers ... va hotarati?


de ce nu sunt carantinate farmacistele, medicii de familie, vanzatoarele de la mall, statiile de carburanti etc?
Oricum am lua problema,cel mai bine e ca medicii sa ramana in spitale pana se termina pandemia

#278
PetrealuPan

PetrealuPan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 27.08.2011
Medici-eroi. Reportaj din linia întâi de luptă cu covidul

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/L3_8edmUTYY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate