Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Xiaomi Mi 10 Lite

- - - - -
  • Please log in to reply
280 replies to this topic

#199
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,833
  • Înscris: 30.03.2009

 idicomes, on 03 martie 2021 - 01:43, said:

A venit update nou. A incercat cineva?

Doar de securitate

#200
cornelp_bitis

cornelp_bitis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.10.2009
Buna. Am o problema de access in settings -> Sim cards & mobile networks, am dual sim atat pe orange cat si pe vodafone, ma scoate afara din meniu, pica automat si cele 2-a retele, a patit cineva treaba asta? Detin telefonul de vreo cateva zile, este cu updaturile la zi Miui global 12.1.4 android 11. Multumesc,

#201
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,833
  • Înscris: 30.03.2009
Nu am folosit 2 cartele, dar nici nu mi-a picat conexiunea la rețea vreodată din câte cunosc.

#202
cornelp_bitis

cornelp_bitis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.10.2009
Clear data in recovery mode si s-a rezolvat problema, merge uns, inclusiv vowifi pe ambele simuri.

#203
idicomes

idicomes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 573
  • Înscris: 25.04.2016
🍻🥳👍

#204
adymaxu

adymaxu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 03.06.2016
Salut, la mine sta praful lipit de folia de protectie preaplicata de parca ar fi incarcata eletrostatic si la voi e la fel ? Daca da, ati rezolvat cumva ?

Edited by adymaxu, 05 March 2021 - 10:27.


#205
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,833
  • Înscris: 30.03.2009
Pentru că este din plastic. Schimb-o cu una din sticlă

#206
idicomes

idicomes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 573
  • Înscris: 25.04.2016
Folia preaplicata este foarte buna in opinia mea. Rezolvare: Șterge ecranul cu șervețel umed pentru ochelari ( Lidl foarte ieftine) , apoi cu laveta microfibra foarte fina( gen piele căprioară) sau piele căprioară. Garantez super rezultate pe perioade suficient de lungi. Spor! Când reapare fenomenul ( este firesc ,vorbim de plastic și energie electrostatică), repeți procedura.

Edited by idicomes, 05 March 2021 - 11:33.


#207
adymaxu

adymaxu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 03.06.2016
Mersi, am incercat cu alcool izopropilic si apoi sters cu laveta din microfibra, dar nicio schimbare, pur si simplu se lipeste praful de folie, dau cu mana si doar se duce mai incolo, suflu...degeaba , clar e incarcata electrostatic , am mai avut telefoane cu folie de silicon,dar asa ceva n-am patit niciodata.

#208
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,833
  • Înscris: 30.03.2009
Aia este o folie pre aplicată doar pentru protecția în timpul transportului și pentru o perioadă scurtă până va vine una ok. A mea s-a zgâriat rapid și am luat de sticlă.

#209
adymaxu

adymaxu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 03.06.2016
Daca nu rezolv cu servetele umede , o dau jos si nu mai pun nimic, oricum are gorilla glass 5 , greu se zgarie display-ul.

#210
idicomes

idicomes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 573
  • Înscris: 25.04.2016

 Alxdava, on 05 martie 2021 - 16:22, said:

Aia este o folie pre aplicată doar pentru protecția în timpul transportului și pentru o perioadă scurtă până va vine una ok. A mea s-a zgâriat rapid și am luat de sticlă.
Greșit! Este o folie destinată folosirii ca folie de protecție.Daca analizați decupajul( nu mai e cazul tău), înțelegeți imediat că este o folie in sensul practic al cuvântului,nu DOAR PENTRU TRANSPORT. Că nu-ți place ție și preferi altceva asta e cu totul alta discuție. Succesuri și nu mai induce in eroare ;)

 adymaxu, on 05 martie 2021 - 17:58, said:

Daca nu rezolv cu servetele umede , o dau jos si nu mai pun nimic, oricum are gorilla glass 5 , greu se zgarie display-ul.
Greșită și această abordare din pct meu de vedere dar aici tine de preferința fiecăruia. Totuși nu te baza ( după mine, nu te baza deloc) ,că este GG . Vei aveam surprize interesante in scurt timp. Oricum,este jucăria ta și faci ce vrei cu ea. 🥳

Edited by idicomes, 05 March 2021 - 18:06.


#211
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,833
  • Înscris: 30.03.2009
Haoleoo! Folia aia se mătuiește în maxim 30 de zile. Este pusă acolo să protejeze de zgârieturi o perioadă dar nimic mai mult.

#212
idicomes

idicomes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 573
  • Înscris: 25.04.2016

 Alxdava, on 05 martie 2021 - 18:26, said:

Haoleoo! Folia aia se mătuiește în maxim 30 de zile. Este pusă acolo să protejeze de zgârieturi o perioadă dar nimic mai mult.
Sa moară Cichi,serios?  O folosesc de 1 an și este ca în prima zi. Te-am mai rugat și te mai rog odată,nu induce in eroare. Personal nu mă interesează ,după cum vedeți nu fac reclamă la vreo folie sau alta. Daca vă este mai confortabil puteti scoate folia din fabrică și să aplicați ce vreți. Dar repet,o am de 1 an și este că în prima zi. Ce mătuire? Doamne ferește. Telefonul tau sigur e "genuine"? 🤭

#213
Florin_lou

Florin_lou

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,559
  • Înscris: 26.03.2006
Folia din fabrică e foarte bună, am folosit-o 4 luni cât timp am avut telefonul fără probleme.

#214
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,833
  • Înscris: 30.03.2009
Nu induc pe nimeni în eroare, calmează-te! 🤣
Nu știu cum vă utilizați telefonul și nici pentru ce considerați necesară o folie.

În cazul meu, după o lună de utilizare, folia s-a mătuit, adică a devenit din ce în ce mai opacă, fapt care m-a determinat să o schimb cu una din sticlă.
Apoi asta nu protejează decât de zgârieturi, în caz de impact ecranul se face țăndări.

Că vouă vă coafează utilizarea ei, f bine. Oricum vine cu telefonul cu ea montată așa că oricui îi place n-are decât s-o păstreze cât dorește.

#215
idicomes

idicomes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 573
  • Înscris: 25.04.2016
Bravo,10! Stai jos 🤭

#216
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017
Cei care utilizati Xiaomi Mi 10 Lite, aveti instalata aplicatia Health care va arata numarul de pasi facuti, fara ca telefonul sa fie conectat la internet?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate