Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Greyhound (2020)

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
_Aemilius_

_Aemilius_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 532
  • Înscris: 27.01.2019
Minusuri:
- personaje secundare slab conturate
- CGI-uri cel mult decente
- poveste minimalista

Plusuri:
- personajul principal

Per total filmul e bun, dar doar din cauza lui Tom Hanks, care, inca o data, dovedeste ca este un actor extraordinar...

Am ramas mirat si placut impresionat ca intr-o lume a filmelor "politically correct", in acest film nu exista roluri LGBT, negrii sunt prezentati doar ca bucatari pe vapor, iar capitanul este un personaj crestin care se roaga inainte de masa...

O singura chestie m-a deranjat, scenariul capitanului submarinului GreyWolf. Ma indoiesc ca un capitan de submarin german din WWII ar fi avut o astfel de atitudine...

Edited by _Aemilius_, 27 October 2020 - 13:32.


#20
Pudu

Pudu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 20.10.2020
L-am pus si eu pe lista de vazut. Am citit undeva ca are mare succes in State, dar acolo e deja o alta cultura in comparatie cu Europa. Nu prea se mai potrivesc gusturile si trendurile in ultimii ani.

#21
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
Filmul e bun si e de vizionat dar doar din cauza ca e foarte alert si e doar strict bazat pe lupta navala. Doar 3-4 minute la inceput si inca vreo 2-3 pe la mijloc sunt inserate prostii. Altfel nu e vreo capodopera.
Chiar mi-as dori ca in toate filmele de razboi, SF-urile sau politiste sa vad doar actiunea respectiva si nu tot felul de bullshit-uri cu aduceri aminte, drame, indragostiri sau alte tampenii doar sa se umple timpul.

Edited by Seteh, 29 October 2020 - 15:39.


#22
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
Filmul reda foarte bine atmosfera din timpul Bataliei Atlanticului, dar desigur ca orice film are si niste exagerari, de pilda transmisia comandantului submarinului german...niciodata nu s-a intamplat asa ceva, comandantii se purtau onorabil chit ca erau in tabere opuse nicidecum ca niste golani de cartier care se ameninta...o alta exagerare este atunci cand unul din submarine s-a ridicat la suprafata si a inceput lupta, asa ceva era sinucidere curata, submarinele se ridicau la suprafata DOAR cand erau avariate si nu exista alta solutie...
Pana la descifrarea masinii Enigma submarinele lui Dönitz faceau prapad in Atlantic, traversarea era practic ca o ruleta ruseasca...

#23
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016

View Post_Aemilius_, on 27 octombrie 2020 - 13:29, said:

O singura chestie m-a deranjat, scenariul capitanului submarinului GreyWolf. Ma indoiesc ca un capitan de submarin german din WWII ar fi avut o astfel de atitudine...
Era nazist. Asta este singura chestie "politically correct".

#24
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,639
  • Înscris: 14.10.2004
Sunt calare pe el am vazut 30 minute.
La dracu in ce tensiune ma tine.
Tom Hanks mare actor.

#25
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,639
  • Înscris: 14.10.2004
Nota 9

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate