Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 

Samsung Note 20 - topic generalist

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
221 replies to this topic

#217
apaxtc

apaxtc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 03.05.2010

View Postmikaell, on 20 ianuarie 2022 - 13:47, said:

am primit o notificare pentru update la android12
merita sa trec? 11-le pare super stabil, n-am avut nici o problema cu el
pot sa revin la 11 in caz ca 12-le e busit ??

DA - deocamdata  este tot binary 3 -  daca nu-ti place te intori la android 11 cu Odin (sper ca te pricepi)

#218
mikaell

mikaell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,903
  • Înscris: 24.12.2010
ce este Odin? si de ce trebuie sa ma pricep ca sa revin la Android11?
pe vechiul telefon (note 4) am putut sa revin la versiunea anterioara de android dintr-o simpla setare, nu a trebuit sa trimit rachete pe luna, totul a fost simplu
la o cautare pe nea google, vad ca multi se plang de A12 pe telefoanele note20 (non-ultra). cica bateria se consuma mai repede si anumite programe nu mai ruleaza cum o faceau pe A11

Edited by mikaell, 29 January 2022 - 13:05.


#219
apaxtc

apaxtc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 03.05.2010

View Postmikaell, on 29 ianuarie 2022 - 13:05, said:

ce este Odin? si de ce trebuie sa ma pricep ca sa revin la Android11?
pe vechiul telefon (note 4) am putut sa revin la versiunea anterioara de android dintr-o simpla setare, nu a trebuit sa trimit rachete pe luna, totul a fost simplu
la o cautare pe nea google, vad ca multi se plang de A12 pe telefoanele note20 (non-ultra). cica bateria se consuma mai repede si anumite programe nu mai ruleaza cum o faceau pe A11

- Odin este "scula"" cu(,)care faci flash firmware de Samsung (nu pierzi garantie dar se reseteaza complet telefonul ca prima data)
- sunt pe youtube  si XDA  zeci de tutorilale cu se scrie  pe curat un telefon Samsung [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/SshWAaRjwvw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] este la fel la toate telefoanele Samsung
- eu nu stiu sa ai optiunea  in setari sau update ca daca ai facut uptodate la android12 sa poti sa te intorci in android 11 asa doar din setari - trebuie sa "flesuesti" android 11 la loc
despre consum baterie nu-ti pot spune nimic

Edited by apaxtc, 29 January 2022 - 13:19.


#220
mikaell

mikaell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,903
  • Înscris: 24.12.2010
ioi fratiuer, deja imi vorbesti SF.. nu ma pricep la d'astea
ma dispera ca tot imi sta in bara update-u asta cu android12 si nu pot sa-l scot si mi-e ca din greseala tot butonand telefonul voi face pasul asta contra vointei mele
deocamdata nu sunt limitat, telefonul merge perfect dar mi-e ca (frunzarind pe google) hardwareul mai vechi sa nu mearga asa de bine pe versiuni noi de android, de aici si ingrijorarea mea

#221
apaxtc

apaxtc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 03.05.2010

View Postmikaell, on 29 ianuarie 2022 - 13:32, said:

ioi fratiuer, deja imi vorbesti SF.. nu ma pricep la d'astea
ma dispera ca tot imi sta in bara update-u asta cu android12 si nu pot sa-l scot si mi-e ca din greseala tot butonand telefonul voi face pasul asta contra vointei mele
deocamdata nu sunt limitat, telefonul merge perfect dar mi-e ca (frunzarind pe google) hardwareul mai vechi sa nu mearga asa de bine pe versiuni noi de android, de aici si ingrijorarea mea

asa este la inceput - si eu am fost la fel acum 13 ani - ia-o usor citeste-citeste si mai citeste odata si la final o sa intelegi si o sa faci tu singur acasa detoate cu telefoanele Samsung
- iti propun sa incepi sa citesti tot ce este pe aici ( https://forum.xda-de...-note-20.11095/ )  stiu este mult de citit dar decat sa subtiezi  geamul la telefon dand cu degetu pe instagram tiktok   facebuci   sau mai stiu eu ce joc mai bine inveti ceva folositor
p.s- fa-ti uptodate la android 12 ca inginerii aia de la Samsung nu sunt tampiti .-  sau mai stai asa o perioada...

Edited by apaxtc, 29 January 2022 - 14:11.


#222
manacata

manacata

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 393
  • Înscris: 06.04.2010
Buna ziua am un samsung note 20 5g si as vrea sa folosesc functia SAMSUNG BLOCKCHAIN KEYSTORE si im spune ca nu este disponibila in Romania ,mentionez ca sunt in Ronania il folosesc in Romania ,am discutat cu cei de la samsung si mi-au zis in urma verificarii telefonului cum ca telefonul ar fi destinat ptr piata din Ungaria  iar aceasta functie nubeste destinata pentru Ungaria ,intrebarea mea este daca descarc soft de Romania si ilninstalez cu Odin se va debloca acea functie ?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate