Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 

B.U.G. Mafia - Pantelimonu' petrece (Remix)

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
SA-HE75

SA-HE75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 19.04.2006
Mi-a luat ceva pana cand am reusit sa scot vocile.

Totul facut de la zero, compus, aranjament, instrumentat.

Enjoy.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/YawRAtLTFw0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
Cinevadragsiiubit

Cinevadragsiiubit

    PLOIEȘTI CITY

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,755
  • Înscris: 18.01.2019
Cu AC/DC ai încercat ?

#3
n1k3z0r

n1k3z0r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 27.06.2009
Suna bine, totusi la refren mai trebuia lucrat putin.

#4
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,537
  • Înscris: 16.03.2007
sa vezi ce strike o sa-ti iei de la urecheatu' ala de tataie.

#5
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
Ceva nu sună cum trebuie.   Vocile par detașate de linia melodică, iar vocea feminină cântă fals.  Sau așa îmi dă senzația.

Îmi dau seama că-i muncă multă,  dar așa cum sună acum nu este un remix real.   Mai mult un fel de cover la care mai trebui lucrat.
Respect efortul și  munca, dar mie nu îmi place această versiune.

#6
SA-HE75

SA-HE75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 19.04.2006

View Postn1k3z0r, on 22 februarie 2020 - 11:24, said:

Suna bine, totusi la refren mai trebuia lucrat putin.

Chiar lucrasem si refrenul era mult mai complex insa devenise prea diferit fata de restul instrumentalului asa ca am tot scos instrumente pana cand a ramas asa.

View Posttomaso, on 23 februarie 2020 - 03:42, said:

Ceva nu sună cum trebuie.   Vocile par detașate de linia melodică, iar vocea feminină cântă fals.  Sau așa îmi dă senzația.

Îmi dau seama că-i muncă multă,  dar așa cum sună acum nu este un remix real.   Mai mult un fel de cover la care mai trebui lucrat.
Respect efortul și  munca, dar mie nu îmi place această versiune.


Vocile pot parea ca sunt mai in fata posibil din cauza compresiei foarte slabe a youtube. Varianta wav e mai liniara si se aud mai bine armoniile si detaliile.

Mi-a mai spus cineva ca ar canta fals, insa cand i-am pus piesa originala mi-a zis la fel, "canta fals". Nu cred ca are cum, cel putin mie nu imi suna fals deloc. Pe baza refrenului am facut toate armoniile pe care apoi le-am imprasiat pe tot instrumentalul. Cum am scos vocile fortat din piesa originala, se pot auzi cate-odata mici artefacte audio mai ciudate. In special la vocalize, insa mai bine de atat nu se poate :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate