Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Programatoarele de succes

  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#19
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003

View Posthalflife, on 16 februarie 2020 - 11:34, said:

Vrei sa spui ca pot sa cer mai mult ?
Pai daca suma in cauza e un venit mediu, sigur ca da.

View PostKarhu, on 16 februarie 2020 - 11:26, said:

Decât să muncești pe banii aia, mai bine emigrezi acolo și stai pe banii statului cu burta-n sus non-stop...
E greu si sa nu faci nimic Posted Image

#20
avnero

avnero

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,475
  • Înscris: 10.02.2020
Cam asa trebuie sa fie un barbat ca sa fie ales de o femeie de 30 de ani care castiga minim 1000 de euro si care se poate descurca singura cu banii

- varsta 30 - 35 de ani, salariul de la 1500 de euro lunar, minim apartament proprietatea lui, masina de minim 10000 euro.

- a nu fi fost insurat, sa nu aiba copii si sa arate bine ca barbat

Daca nu gasesc tipul asta de barbati prefera sa traiasca singure, le permite salariul sa fie independente si sa nu se incurce cu un barbat numai pentru bani.

#21
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,263
  • Înscris: 06.01.2007

View Poston64, on 15 februarie 2020 - 19:07, said:

a deschis si halflife un topic interesant
eu care nu sunt programator ma simt inhibat si emasculat daca ma compar cu programatoare care castiga mai bine decat mine
femeia de regula se cupleaza cu un mascul care castiga mai bine decat ea
Cupleaza-te cu half-alive, crede-ma ca va fi multumit cu cat castigi tu.
Avantajul e ca aveti multe in comun.

Edited by maccip, 16 February 2020 - 14:11.


#22
paco rabanne

paco rabanne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,150
  • Înscris: 29.09.2006

View Postavnero, on 16 februarie 2020 - 14:09, said:

Doar 10% dintre femei pot spera la un asa bărbat.


#23
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,263
  • Înscris: 06.01.2007

View Poston64, on 16 februarie 2020 - 14:46, said:

poate eu vreau sa ma cuplez cu fiica ta dupa ce va fi majora Posted Image
pe cine crezi ca intereseaza ce vrea un perpetuum looser?

Edited by maccip, 16 February 2020 - 14:53.


#24
avnero

avnero

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,475
  • Înscris: 10.02.2020

View Postpaco rabanne, on 16 februarie 2020 - 14:16, said:


Pai cam 10% din femei castiga peste 1000 de euro pe luna, deci si barbatii pe care ii vor ele sunt la fel de putini ca si ele.

Nu e mare pierdere ca numar de femei pentru ceilalti barbati mai modesti, daca erau vreo 50% din femei sa castige peste 1000 de euro era o problema pentru barbati, asa cam nici nu conteaza ele ca numar.

#25
paco rabanne

paco rabanne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,150
  • Înscris: 29.09.2006
10% dintre cele care câștigă 1000 euro pot spera la un partener de viata tanar, frumos, cu venituri de 1500 euro, cu locuinta în proprietate și mașina de peste 10000 euro.

Cu 1000 de euro și rata pt masina și casa deja a ajuns la limita supraviețuirii.
Doar sa aiba insusiri genetice deosebite pentru a veni cu astfel de pretentii.

#26
Soulstream

Soulstream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,027
  • Înscris: 03.02.2014
Dupa cum am zis, marea majoritate a femeilor pe care le cunosc si care lucreaza in programare sunt impreuna tot cu programatori. Datorita diferentei mari dintre nr de baieti si fete din domeniu, majoritatea barbatilor nu au cum sa fie impreuna tot cu femei care lucreaza in domeniu. Asta inseamna ca in general femeile din programare care sunt in o relatie cu cineva o duc mai bine decat barbatii din programare pt ca (in medie) sunt impreuna cu cineva cu venituri asemanatoare cu ale lor.

#27
avnero

avnero

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,475
  • Înscris: 10.02.2020

View Postpaco rabanne, on 16 februarie 2020 - 18:52, said:

10% dintre cele care câștigă 1000 euro pot spera la un partener de viata tanar, frumos, cu venituri de 1500 euro, cu locuinta în proprietate și mașina de peste 10000 euro.

Daca te referi la toate femeile din Romania care castiga peste 1000 de euro eu cred ca nici 1% din ele nu se marita cu barbatii visati de ele.

Pretentiile la o femeie care castiga bine cresc rapid cand se cupleaza sau se marita cu unul si i se dubleaza banii lunar pe care ii poate cheltui ca si salariul barbatului sunt ca si banii ei.

Dupa un timp vrea sa traiasca si mai bine dupa ce le vede pe altele mai realizate financiar cum sunt ele cu tot cu banii barbatului.

Apar discutiile intre ea si barbatul care nu poate sa-i aduca mai multi bani si urmeaza despartirea sau divortul daca sunt casatoriti.

O femeie care e obisnuita sa castige bani vrea sa traiasca bine si cum inainteaza in varsta sau cariera ii cresc pretentiile.

#28
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,531
  • Înscris: 16.03.2007
fratilor, dar voi ati vazut ce specimene de femei sunt programatoare? bā, programatoare.. nu la design, support si alte manele in it.
realitatea nu e cum vedeti pe net sau va inchipuiti voi. eu numai de hidosenii am dat in 15 ani.

Edited by laffin, 17 February 2020 - 08:22.


#29
avnero

avnero

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,475
  • Înscris: 10.02.2020
Femeile inteligente si care castiga bine cam asa sunt peste tot dar asta nu inseamna ca nu isi gasesc barbati cum trebuie.

Barbatii cu creier in cap si cu bani in buzunar cam pe alea le aleg.

Edited by avnero, 17 February 2020 - 09:07.


#30
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,524
  • Înscris: 30.10.2003

View Postpersona695, on 15 februarie 2020 - 18:31, said:

vreau si eu sa rup patul cu o programatoare, nu tin neaparat sa invat programare
Tu o sa primesti eroare de complilare tot timpul.

#31
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012

View Postlaffin, on 17 februarie 2020 - 08:21, said:

fratilor, dar voi ati vazut ce specimene de femei sunt programatoare? bā, programatoare.. nu la design, support si alte manele in it.
realitatea nu e cum vedeti pe net sau va inchipuiti voi. eu numai de hidosenii am dat in 15 ani.
eu am vazut cateva programatoare (developerite) si toate erau dragutele si tinere

#32
Soulstream

Soulstream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,027
  • Înscris: 03.02.2014

View Poston64, on 19 februarie 2020 - 16:59, said:

eu am vazut cateva programatoare (developerite) si toate erau dragutele si tinere

Ca cineva care a terminat facultatea de calculatoare, da gasesti si tipe care arata super bine la aceasta facultate. Dar daca faci o medie pe frumusete intre facultatea de calculatoare si orice facultate in ASE, media e mai buna la ASE. Si asta e valabil si pt fete si pt baieti.

#33
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012
normal, it-istii au tendinta mai mare sa fie nerzi, pe cand ceilalti de pe la facultati de balet sa fie mai atletici si dezinvolti

Edited by on64, 19 February 2020 - 18:46.


#34
kmarx

kmarx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 29.07.2008

View Postavnero, on 17 februarie 2020 - 08:17, said:

O femeie care e obisnuita sa castige bani vrea sa traiasca bine si cum inainteaza in varsta sau cariera ii cresc pretentiile.
Depinde... Dupa vreo 10 ani in care n-a gasit fat frumosul visat, care sa castige mai mult ca ea, iti garantez ca-i scad pretentiile... ma rog, nu chiar pana la nivelul initiatorului topicului, dar, da, dupa o varsta e suficienta si o pisica :)

#35
Turnatoriu_de_orza

Turnatoriu_de_orza

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 14.10.2010

View PostKarhu, on 16 februarie 2020 - 11:26, said:

Sunt țări care asigură 1000 de euro/ lună asistaților social de acolo.
Decât să muncești pe banii aia, mai bine emigrezi acolo și stai pe banii statului cu burta-n sus non-stop...

Astia sa fie cei care s-au intors cu ...corona?!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate