Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

O faza ciudata, cineva arata bani f multi, o fi fake ?

  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,025
  • Înscris: 04.09.2018
Am o poza de la cineva care arata gramada de bani in mana, oare e real ? Sau e photoshopata poza ? Se poate face in photoshop asa ceva ? Ca pare extrem de real.

Attached Files



#2
Rhesus

Rhesus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 22.04.2014
Dacă nu cumva e vreun Robocop cu o mana bionica. Altfel nu.

#3
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,025
  • Înscris: 04.09.2018
Nu e, este un om, dar am sters figura ca sa nu o dau, ca poate fi recunoscut, este unul care a scris frecvent si pe softpedia si care mereu se lauda ca are bani, ca castiga bani multi, si se afiseaza cu asta. Pai acolo sunt nu stiu cat poate fi, am zis ca e fake totul, de unde draci atatia bani ?! Si daca chiar e asa, afisarea plus si figura, poate duce la atacuri, hoti, tigani, de daca intri in vizor la aia nu mai scapi, santaje, taxe protectie, etc etc.

#4
exqusit_drunk

exqusit_drunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,797
  • Înscris: 17.12.2019
Poza aia poate fi reală sau la fel de bine banii să nu fie ai lui sau să fie pentru o plată. Cu ce se schimbă viața ta dacă într-adevăr e reală poza sau nu?

#5
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,561
  • Înscris: 15.06.2007
Deja tehnologia manipularii foto video a depasit faza in care un amator poate deosebi realitatea de trucaj.

#6
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,025
  • Înscris: 04.09.2018
drunk, nu, era vorba de o curiozitate, sa vad daca acela doar se lauda, sau daca e real, ce plata mai ? Tu nu vezi cati bani sunt acolo ? Sa fie ai altcuiva da, este corect, ca cine chiar are afaceri si bani, poate avea atat. Nu are legatura cu viata mea. Plata cu atatia bani o faci cu cardul sau prin transfer bancar, deci nu e plata  nici a lui nici a altcuiva precis.

mercedes, ai dreptate.

#7
exqusit_drunk

exqusit_drunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,797
  • Înscris: 17.12.2019
Și de ce nu mergi din start pe varianta că se laudă, zici că-l crezi și uiți faza în secunda 2? Simplul fapt că încerci să afli dacă poate fi adevărat arată că te preocupă maxim dacă chiar are acei bani.

#8
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,025
  • Înscris: 04.09.2018
Pai ma preocupa, nu e o problema, sunt curios daca chiar are, nu vad unde e problema, ptr ca daca face asta sa atraga femeile, e ridicol chiar daca are, adica nu are dotarile necesare sa aiba pe una free, si are iluzia ca alea e moarte dupa el asa, dar vrea o relatie de calitate. Intrebarea nu era ca trebe sa me preocupe sau nu, este daca ar fi adevarat sa trucat, atat. Eu sunt f pasionat de psihologie, imi place sa vad comportamente, sa inteleg de ce omul face una, alta, ce e in mintea lui, etc. Daca doar se lauda si n-are, inseamna una, daca e pe bune inseamna alta din punct de vedere psihologic, sunt curios de om in general, mecanisme psihice si restul, exact ca la un calculator care vrei sa vezi cum merge. Tu esti subiectiv, privesti prin prisma ta, daca pe tine nu te-ar preocupa proiectezi asta si la mine ca si cum nici pe mine nu ar trebui, ba da, ar trebui, caci na, fiecare avem pasiuni, curiozitati diferite, eu nu sunt tu, si nici invers.

Edited by MinettoMatoi, 08 February 2020 - 12:12.


#9
exqusit_drunk

exqusit_drunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,797
  • Înscris: 17.12.2019
Și de ce n-ai spus de la început că poți ști ce e în mintea omului doar privind o poză? Eu credeam doar că ești invidios. Acum am înțeles că omul așteaptă o concluzie psihologică iar tu vrei să te asiguri că nu e fundamentată pe o bază ireală. În situația în care nu se poate da un verdict cert cu privire la autenticitatea pozei, poți încerca varianta clasică, a statului de vorbă și rezolvarea testelor.

#10
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012
cine e? MARIN ION?

#11
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,025
  • Înscris: 04.09.2018
Nu e marin (ala chiar are, nu as avea nici o indoiala dat fiind ca are imobile inchiriate) si chiar daca era nu ziceam, nu se face asta fara acordul celui in cauza la o adica.

drunk, iara esti subiectiv, iar proiectezi gandirea ta, sau daca nu a ta, a majoritatii, eu nu sunt invidios pe nimeni indiferent cat ar avea, chiar de aia am deschis mai acum ceva luni topicul ala "la ce ajuta invidia", tocmai ca nu o inteleg, si daca as avea, as avea eu mai mult ? Nu ajuta, e un sentiment parazit inutil, asa am zis si acolo. Ai dreptate, majoritatea au acest sentiment inutil numit invidie.
Eram doar curios, pentru ca sincer am primit intrebarea de la altcineva pe facebook "ce zici, e trucata sau e reala ?". Altfel nici nu stiam de poza asta de fapt, si mi-a trezit si mie curiozitatea, pana la urma si tehnic, daca se poate face asa ceva trucat, ca poza nu contine banii aia liniar pusi ca sa zici ca adaugi bucati, e destul de neregulata treaba acolo.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate