Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 

Discuții despre Sport Extra TV.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
569 replies to this topic

#1
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009

 Fly_85, on 01 februarie 2020 - 00:05, said:

Toate drepturile tv care vor putea fi vizionate pe noul canal de sport, vor fi facute publice dupa data de 15 februarie !

Nu au anunțat nimic. După 15 februarie poate să fie și aprilie, mai, iunie. :D

Edited by _-KALMAN-_, 26 February 2020 - 14:01.


#2
marius664

marius664

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 13.08.2017
Drepturile banuiesc ca sunt aceleasi care sunt si acum, nu cred ca vor lua ceva spectaculos, de fapt nici nu preau au ce, in afara de F1 care am un feeling ca va fi in acelasi triou...Sper ca MotoGp sa nu fie doar un zvon...

#3
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,263
  • Înscris: 15.06.2014
Eu cred ca vom vedea multe din sporturile americane la ei

#4
ovydinho84

ovydinho84

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 466
  • Înscris: 12.03.2015
Sa nu ne facem speranțe degeaba. E greu sa le cumperi dacă nu ai capital logistic și material. Se știe cine e proprietarul acestui canal?
As vrea sa se axeze pe competițiile de judo, atletism, volei, volei de plaja, fotbal de plaja (genu asta de sporturi) care nu sunt foarte scumpe.
PS : Mi-as dori sa vad din nou la tv NFL, Nascar, Indycar dintre sporturile americane dar astea costa destul de mult :)


#5
gabrielfane

gabrielfane

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,501
  • Înscris: 21.02.2009

 ovydinho84, on 02 februarie 2020 - 10:46, said:

Sa nu ne facem speranțe degeaba. E greu sa le cumperi dacă nu ai capital logistic și material. Se știe cine e proprietarul acestui canal?
As vrea sa se axeze pe competițiile de judo, atletism, volei, volei de plaja, fotbal de plaja (genu asta de sporturi) care nu sunt foarte scumpe.
PS : Mi-as dori sa vad din nou la tv NFL, Nascar, Indycar dintre sporturile americane dar astea costa destul de mult :)
Cei care dețin și posturile muzicale Mooz

#6
COS_TUG

COS_TUG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,350
  • Înscris: 29.05.2017
Va intra la toti operatorii, nu va fi exclusiv la T, cum poate s-ar fi crezut...

#7
marius664

marius664

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 13.08.2017
Esti sigur? Mooz-urile cu exceptia Mooz Dance HD sunt doar la Telekom, si cum e voba de aceiasi societate pentru inceput va fi doar la Telekom...De altfel si-a mai anuntat vreun provider intentia de a introduce postul in grila...post care deocamdata nici nu emite...O avea licenta? Nu-i exclus ca unele dintre competitiile de pe Telekom Sport sa migreze catre acest nou canal...dar asta e doar o banuiala a mea :)...

#8
COS_TUG

COS_TUG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,350
  • Înscris: 29.05.2017

 marius664, on 03 februarie 2020 - 00:24, said:

Esti sigur? Mooz-urile cu exceptia Mooz Dance HD sunt doar la Telekom, si cum e voba de aceiasi societate pentru inceput va fi doar la Telekom...De altfel si-a mai anuntat vreun provider intentia de a introduce postul in grila...post care deocamdata nici nu emite...O avea licenta? Nu-i exclus ca unele dintre competitiile de pe Telekom Sport sa migreze catre acest nou canal...dar asta e doar o banuiala a mea :)...
Da, informatia e primita de la ei...

#9
marshall54

marshall54

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,862
  • Înscris: 23.06.2013
Pe ei ii intereseaza sa se uite lumea la ei...daca-si spun ,,SPORT EXTRA TV''...titlul fiind pompos,din start...ar trebui sa fie sporturi extra...la judo,volei,volei pe plaja,fotbal de plaja...nu se uita nimeni (decat rudele sportivilor) si cativa pasionati,precum ovydinho84,la atletism,ar fi DIAMOND LEAGUE...aici se uita cativa...dar fara fotbal...audienta va fi mica.

Numele canalului tv sportiv SPORT EXTRA TV...duce cu gandul ca va fi oferit tuturor platformelor digitale...acum depinde ce competitii au...in privinta fotbalului ar fi interesant sa aiba 1-2 campionate de fotbal...probabil vor transmite campionatul Scotiei,acum,cand baiatul lui Hagi va juca la Rangers...
...sau campionatul Belgiei...astea sunt mai ieftine...mai ales acum cand mai sunt cateva etape.

Daca nu vor transmite fotbal...cine se uita la el !!!

Edited by marshall54, 03 February 2020 - 14:26.


#10
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009
Fotbal cred că avem destul peste tot, sigur no vor difuza așa ceva. Vor avea probabil ce e afișat pe site, cam alea ar intra ca extra. Oricum competițiile alea nu sunt prea scumpe și nici foarte importante (excepție poate MOTO GP care nu e afișat încă): https://live.sportextra.ro/

Edited by _-KALMAN-_, 03 February 2020 - 14:31.


#11
ovydinho84

ovydinho84

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 466
  • Înscris: 12.03.2015
Eu o sa ma uit cu condiția sa fie transmise la o calitate de minim HD.
Sper sa nu transmită fotbal... Ar fi culmea ca după Digi Sport, Telekom Sport și Look Sport sa apară altul care sa se axeze tot pe fotbal.
Ca părere personala va spun ca ar avea mult mai mult de câștigat dacă se axează pe alte sporturi și va spun și de ce... Pasionații de fotbal se uita la Digi și Telekom pentru meciurile din Spania, Germania, Italia, Franța, Romania și la Eurosport pentru Premier League (Look Sport este urmărit la UPC pentru fotbal).
Ca și concluzie : Lăsați fotbalul și axați-va pe sporturile cu motor, fotbal american, hochei, baschet ca sunt destul de mulți iubitori de Sport în România.
PS : Sportul nu este egal Fotbal (iară îmi atrag antipatii dar asta e adevărul).

#12
johnnycrush

johnnycrush

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,070
  • Înscris: 26.12.2017

 ovydinho84, on 03 februarie 2020 - 15:06, said:

...PS : Sportul nu este egal Fotbal (iară îmi atrag antipatii dar asta e adevărul).
Poate vroiai sa zici sportul nu este egal Gigi Becali

#13
Cola_13

Cola_13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 19.10.2009
As vrea sa vad NBA  si NHL dar in afara de partidele din weekend transmisile sunt la ore inaccesibile pentru cineva care nu este pensionar sau trantator adica traieste pe ajutor social. Daca o sa cumpere aceste sporturi o sa faca audienta mai mare  in reluare.

#14
ovydinho84

ovydinho84

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 466
  • Înscris: 12.03.2015
https://motobikes.ro...espre-negocieri

Cam asa sta treaba cu Moto GP ;)

#15
BundesligaFan

BundesligaFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,107
  • Înscris: 28.12.2016

 ovydinho84, on 03 februarie 2020 - 15:06, said:

Eu o sa ma uit cu condiția sa fie transmise la o calitate de minim HD.
Sper sa nu transmită fotbal... Ar fi culmea ca după Digi Sport, Telekom Sport și Look Sport sa apară altul care sa se axeze tot pe fotbal.
Ca părere personala va spun ca ar avea mult mai mult de câștigat dacă se axează pe alte sporturi și va spun și de ce... Pasionații de fotbal se uita la Digi și Telekom pentru meciurile din Spania, Germania, Italia, Franța, Romania și la Eurosport pentru Premier League (Look Sport este urmărit la UPC pentru fotbal).
Ca și concluzie : Lăsați fotbalul și axați-va pe sporturile cu motor, fotbal american, hochei, baschet ca sunt destul de mulți iubitori de Sport în România.
PS : Sportul nu este egal Fotbal (iară îmi atrag antipatii dar asta e adevărul).


Nu poți îndemna oamenii să nu mai privească un sport pe care îl urmăresc de foarte mulți ani ca să se uite la fotbal american sau hochei. Fiecare se uită la câte sporturi dorește, dar pe lângă uitatul la tv mai avem și o viață socială ce nu trebuie neglijată.

Da, sportul nu înseamnă fotbal, dar fotbalul produce cele mai mari audiențe și trebuie să recunoști asta. Sport Extra se bazează și se va baza doar pe sporturi de contact și, eventual, ceva competiții din motorsport. Dar cam atât. MotoGP ori rămâne la Eurosport, ori va reveni la Digi Sport. Nu văd alte posturi care să achiziționeze competiția asta.

Edited by BundesligaFan, 03 February 2020 - 22:23.


#16
marius664

marius664

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 13.08.2017
NBA-ul chiar are audiente bune in Romania, ajutat si de meciurile puse duminica la ore accesibile...Si pentru marshall sa stii ca cele care sunt la ore mai traznite sunt in reluare, si nu pt pensionari, ca oricum aia n-au somn, ci pt aia care se mai duc la munca...

#17
K-Bobby

K-Bobby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,709
  • Înscris: 28.02.2010
Deocamdată userul @wolfsburg a anuntat ca formula 1 va continua la Digi si anul acesta dar Nu exclusiv, sper sa vina cu vesti si despre moto gp la digi.

#18
petryca92

petryca92

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 29.07.2012
am vb pe fb cu cei de la extra sport si au zis ca nu se va axa pe fotbal

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate