Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 

Mutarea în Anglia - Venit?

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
MT1991

MT1991

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.01.2020
Am ocazia să mă mut cu sora mea în Anglia. Ea a spus că salariile sunt mult mai bune acolo, m-am uitat online și spune că salariul mediu este un an £23,346 pentru lucrul într-un magazin! Dar văd că chiria lor este mult mai mare și, de asemenea, în funcție de https://www.income-tax.co.uk/ impozitul lor este mai mare, nu sunt sigur că se scad alte costuri, așa că voi efectua mai bine sau sunt multe cheltuieli pe care ar trebui să le iau în considerare?

#2
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 29.12.2016
De vinerea trecuta au crescut preturile si va incepe si devalorizarea lirei englezesti din nou. Cica pe 31 ianuarie ies din UE.

Edited by 2Unlimited, 27 January 2020 - 15:20.


#3
LukRo

LukRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,851
  • Înscris: 23.10.2015

View PostMT1991, on 27 ianuarie 2020 - 14:19, said:

Am ocazia să mă mut cu sora mea în Anglia. Ea a spus că salariile sunt mult mai bune acolo, m-am uitat online și spune că salariul mediu este un an £23,346 pentru lucrul într-un magazin! Dar văd că chiria lor este mult mai mare și, de asemenea, în funcție de https://www.income-tax.co.uk/ impozitul lor este mai mare, nu sunt sigur că se scad alte costuri, așa că voi efectua mai bine sau sunt multe cheltuieli pe care ar trebui să le iau în considerare?

Probbil ca sora ta inca nu este mutata acolo, altfel ti-ar fi spus ce si cum.

La 2000 brut pe luna, iei 1654 in mana.

In UK, chiria depinde mult de zona. O garsoniera (studio in UK), in zona Londrei, incepe de la 1000. Transportul si serviciile sunt scumpe, restul sunt cam la fel.

Daca poti sa stai la sora ta, sa dai un 500 pe o camera, e un inceput. Transportul pana la munca poate fi scump, deci ar fi bine sa te orientezi in functie de asta.

#4
lulutza

lulutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 421
  • Înscris: 30.05.2008
Pai si voi vreti sa mergeti unde anume in UK. In afara de asta, v-ati gandit la partea cu Brexit-ul, care nu e deloc roz?
Nu te mai uita pe net, ca una e acolo si alta in realitate. Si aici nu vorbesc de salarii, ci de ce locuri de munca poti gasi.
Fugiti de Londra pe cat posibil, eu nu as recomanda nimanui sa locuiasca acolo. O fi plin de locuri de munca, da la fel de plin de indieni, vietnamezi, chinezi, africani, polonezi, bulgari samd.



#5
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,030
  • Înscris: 07.11.2006
A fost o vreme cand UK nu era afiliata la UE.Si au trait bine mersi si tot asa vor trai si de acum incolo.
Traiul in Londra este scump.
Daca sora ta traieste in Anglia,incercati o alta localitate,ca sunt destule.Tara Galilor ar putea fi de asemenea o varianta.

#6
kopac

kopac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,333
  • Înscris: 31.07.2017

View Postadisz, on 27 ianuarie 2020 - 18:49, said:

A fost o vreme cand UK nu era afiliata la UE.Si au trait bine mersi si tot asa vor trai si de acum incolo.
Traiul in Londra este scump.
Daca sora ta traieste in Anglia,incercati o alta localitate,ca sunt destule.Tara Galilor ar putea fi de asemenea o varianta.
tara galilor este prin regiunile sarace din UE. mai studiati un pic..

#7
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019

View PostMT1991, on 27 ianuarie 2020 - 14:19, said:

Am ocazia să mă mut cu sora mea Ă®n Anglia. Ea a spus că salariile sunt mult mai bune acolo

Pai, logic, altfel de ce te-ai muta acolo, ca să plătești chirie 300 lire pe săptămână sau ce?

#8
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,931
  • Înscris: 25.06.2007

View Postkopac, on 28 ianuarie 2020 - 08:31, said:

tara galilor este prin regiunile sarace din UE. mai studiati un pic..
Nu as zice ca-i mai rau decat in Ro:

Attached Files



#9
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,785
  • Înscris: 12.01.2018
ai și fugit în anglia de n-ai mai avut vreme să  mai intri p-aici

#10
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017
Cum Brexit-ul e ca și făcut,
doar anul asta o sa se mai poată pleca în UK la munca, fără restricții. De la anul, or sa se introducă permis sau viza de munca și ședere.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate