Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Filmele PRO TV

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
steviegriffin

steviegriffin

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 10.01.2020
Nu-mi place deloc modul cum PRO TV difuzeaza  filmele.
De exemplu, aseara au difuzat Mad Max la ora 20:30 care e totusi film pentru 16-18+ cu multe secvente sangeroase si scene nud.  
Dar i-au pus sigla de 12+.
Ceea ce inseamna ca au ciopartit la greu din el si l-au cenzurat.
Si de la ora 22:00 au difuzat The Day After Tomorrow care e un film ce poate fi usor vizionat chiar si de copii de scoala primara.De la ora 22!
Si se mai mira apoi de ce preferam sa vizionam filmele piratate sau de ce majoritatea ne refugiem pe Netflix si HBO GO.

Au mai facut mizeria asta si cand au difuzat in premiera Deadpool 1 de la ora 20:30  si tot asa, l-au ciopartit si cenzurat la maxim (ironic e ca tot au luat amenda de la CNA, dar si pentru faza cu vaca de la Masterchef).  

Nu stiu cum poti sa te bucuri ca adult de un film matur care e ciopartit si taiat, dar nu mai bine l-ar difuza dupa ora 23 sa ma pot bucura de el vizionandu-l intreg? Si daca se poate, cu mai putine pauze publicitare?  Si daca tot e film matur, macar sa-l difuzeze vineri sau sambata seara daca vor audienta.  

Va rog, nu ma luati cu texte precum "  PRO TV face ce vrea muschii lui"  ca totusi platim pentru abonamentul TV si putem foarte usor sa ne descotorosim de  PRO TV si toate canalele Media Pro  si sa-i lasam sa dea faliment avand in vedere ca nu mai e in regim must carry.

#2
marshall54

marshall54

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,862
  • Înscris: 23.06.2013
Am vazut un singur film la PROTV (in 25 de ani) si am facut o greseala mare...pentru ca,taie din film (probabil pentru a elimina unele scene din film care nu se adapteaza reglementarilor de varsta) si dau foarte multa publicitate...

#3
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
pro tv-ul au in fiecare an cam aceleasi filme. extrem de repetate an de an. cam cum e singur acasa de repetat de craciun. rar adauga cate un film bun, castigator de oscar , intr-adevar, insa vechi , de peste 3-4 ani. in fiecare an completeaza lista de obicei cu filme midbudget si scenariu prost. si la ceva timp, de obicei sambata sau duminica baga un blockbuster vechi.

#4
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 06.03.2005
Exista studii de piata care sunt baza modului de difuzare a materialelor, filmelor, nu sunt decizii inspirate sau neinspirate ale unei persoane.Acum daca nu te incadrezi in targetul lor, asta este.
Stiu oameni care se uita neconditionat la Antene indiferent ca este rahat de politica sau orice emisiune tembela, filme obosite, pur si simplu sunt fascinati de tot ce se difuzeaza si inghit cu placere absolut orice mizerie vine de acolo.Asta inseamna ca au un public target perfect tintit.

#5
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 steviegriffin, on 11 ianuarie 2020 - 03:31, said:

Nu-mi place deloc modul cum PRO TV difuzeaza  filmele.

Cine ești?

#6
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,051
  • Înscris: 23.09.2005

 FC72, on 11 ianuarie 2020 - 09:03, said:

Exista studii de piata care sunt baza modului de difuzare a materialelor, filmelor, nu sunt decizii inspirate sau neinspirate ale unei persoane.Acum daca nu te incadrezi in targetul lor, asta este.
Stiu oameni care se uita neconditionat la Antene indiferent ca este rahat de politica sau orice emisiune tembela, filme obosite, pur si simplu sunt fascinati de tot ce se difuzeaza si inghit cu placere absolut orice mizerie vine de acolo.Asta inseamna ca au un public target perfect tintit.

Asa-i. Cu toate ca-i un paradox ca in ziua de azi, cineva cu acces la internet sa astepte dupa Pro-TV sa stea sa vada vreun film (mai bine zis secvente de film prin marea de reclame), am avut si un fost coleg cu care, cand mai vorbeam la telefon, imi povestea entuziasmat ce "film tare a fost aseara la ProTV". Film ori Low-budget, ori pe care l-am vazut de peste 10 ani.

Totusi, el era incantat.

#7
Eusebiu70

Eusebiu70

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 02.02.2012
NU urmaresc filmele difuzate la TV (publicitate)

#8
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009
Placa obișnuită: Nimeni nu urmărește PRO TV dar tot timpul este pe locul 1 mai ales seara. :)

#9
MirceaMFx

MirceaMFx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 13.10.2019
Se fac peste 5 ani decând nu m-am mai uitat la TV. De ce? Și există file ne-tăiate și fară "pauze publicitare" pe net. În opinia mea, este "vina" ta că te uiți la TV și pe ProTV și ai și așteptări la corectitudine.
Suntem în România! De unde corectitudine!?

#10
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
Nu-ti place, schimba postul. Oricum sunt aceleasi filme in fiecare an re-re-re-redifuzate de 'nspe mii de ori.
Tre' sa suferi de alzheimer sa nu tii minte vreun film difuzat de ei.

Edited by primuministru, 11 January 2020 - 12:21.


#11
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,444
  • Înscris: 10.08.2005

 steviegriffin, on 11 ianuarie 2020 - 03:31, said:

Nu stiu cum poti sa te bucuri ca adult de un film matur care e ciopartit si taiat, dar nu mai bine l-ar difuza dupa ora 23 sa ma pot bucura de el vizionandu-l intreg? Si daca se poate, cu mai putine pauze publicitare?  Si daca tot e film matur, macar sa-l difuzeze vineri sau sambata seara daca vor audienta.  
Variante, 2020
  • mergi la cinema
  • cumperi un blu-ray / dvd


#12
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,408
  • Înscris: 06.11.2014
Sau Netflix, Amazon Prime, HBO Go, etc..

#13
serban57

serban57

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 28.02.2017
Lasă că și Netflix e cum e. Dacă nu știi precis la ce vrei să te uiți, te avânți în recomandările lor, din care 90% producții proprii, care și alea la rândul lor 90% sunt gunoaie.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/FAzP8pUdb98?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by serban57, 11 January 2020 - 18:09.


#14
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

 FC72, on 11 ianuarie 2020 - 09:03, said:

Exista studii de piata care sunt baza modului de difuzare a materialelor, filmelor, nu sunt decizii inspirate sau neinspirate ale unei persoane.Acum daca nu te incadrezi in targetul lor, asta este.
Stiu oameni care se uita neconditionat la Antene indiferent ca este rahat de politica sau orice emisiune tembela, filme obosite, pur si simplu sunt fascinati de tot ce se difuzeaza si inghit cu placere absolut orice mizerie vine de acolo.Asta inseamna ca au un public target perfect tintit.

bine si protv-ul a rupt cu las fierbinti si atletico textila. oricum in marile orase filmele se pirateaza , se urmaresc in cinema-uri sau pe platforme ca netflix. sau varianta simpla si legala : cumparat din supermarket varianta blu ray a filmului , care de obicei variantele blu ray apar pe piata la cateva luni de la lansarea in cinematografe.

 Phobos, on 11 ianuarie 2020 - 10:40, said:

Asa-i. Cu toate ca-i un paradox ca in ziua de azi, cineva cu acces la internet sa astepte dupa Pro-TV sa stea sa vada vreun film (mai bine zis secvente de film prin marea de reclame), am avut si un fost coleg cu care, cand mai vorbeam la telefon, imi povestea entuziasmat ce "film tare a fost aseara la ProTV". Film ori Low-budget, ori pe care l-am vazut de peste 10 ani.

Totusi, el era incantat.

ce nu realizeaza astfel de persoane e ca e atat de simplu sa te duci in supermarket , te duci la sectiunea filme si cumperi filme blu ray cu zecile , la pret redus , aparute acum vreo 3-4 ani. si n-ai nevoie de protv sau antena 1.

 _-KALMAN-_, on 11 ianuarie 2020 - 11:23, said:

Placa obișnuită: Nimeni nu urmărește PRO TV dar tot timpul este pe locul 1 mai ales seara. Posted Image

problema e si in felul urmator : este numarul 1 din cati? daca antena 1 face 100 000 de vizionari intr-o seara si in aceeasi seara pro tv face 200 000 de vizionari intrebarea e mai degraba la ce se uita ceilalti 20 de milioane de oameni? evident castigatorul nr 1 in cazul asta este internetul ..... nu televiziunile

 MarianG, on 11 ianuarie 2020 - 12:49, said:

Variante, 2020
  • mergi la cinema
  • cumperi un blu-ray / dvd


exact, variantele blu ray. un film de acum 4 ani este aproximativ 20 lei in marketuri

un film vechi de peste 4 ani ajunge si la 8 lei

#15
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,572
  • Înscris: 13.06.2004
Le merge încă cu prostia... asta cât le-o mai merge.
Pentru filme cred că e mai bun Pro Cinema sau cum i-o zice acuma.
Când te gândeşti că Pro Tv înainte de a fi Prost Tv dădea şi filme o.k. Idem Antena 1, devenită între timp Latrina 1.

#16
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
insa la anul o sa vina chestia cu drepturile de autor de la UE asa incat toti astia care pirateaza se vor reorienta catre televiziune si vor plati abonamentele

#17
serban57

serban57

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 28.02.2017
Crezi tu că articolul 13 va opri pirateria?! Mă îndoiesc.

#18
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
pai nu pentru piraterie e facut?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate