Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Succes in viata, boala, loterie genetica

* * - - - 7 votes
  • Please log in to reply
373 replies to this topic

#361
TURN2U

TURN2U

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,447
  • Înscris: 23.09.2016
E clar , tu te consideri frumos si ca sa te lauzi ai deschis un topic sa le râzi in nas celor care au avut ghinionul să se nască cu diformitati grave (se intelege ca asta înțelegi tu prin urat), ceea ce mi se pare de-a dreptul grotesc din partea unei persoane care se pretinde a fi educată.

Vorba cuiva care a mai scris pe aici, un topic despre "decat urat si bolnav , mai bine frumos si sanatos"

Ce te faci cu o grămadă de frumosi abuzati in copilărie si/sau violati din cauza frumuseții lor , cu altii care de frumosi ce sunt încep să aiba succes la ambele sexe si as putea sa-ti dau multe exemple,frumosi de pica dar care sunt impotenti,  Adonisi cu 5 divorțuri și 6 copii din casatorii diferite carora le plătește pensie alimentară dar deh, ei sunt frumosii fericiti in slapi etc., toti ăștia crezi ca se încadrează în definiția ta despre succes biologic?

Dacă nu vorbesti despre diformitati grave (si sper sa nu..), ideea ta despre succes biologic este ZERO BARAT , ba chiar cred ca cei care se nasc foarte frumosi au cele mai mari șanse să se rateze în viața, pentru că nu-si mai cultivă si alte calități,  li se insuflă de mici in mod eronat ca e suficient sa fii frumos in viata, restul vine de la sine.
Din asta trăiește traficul de carne vie (un mic exemplu)

Edited by TURN2U, 05 March 2020 - 22:41.


#362
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,040
  • Înscris: 31.03.2015

View PostTURN2U, on 05 martie 2020 - 22:27, said:

1.E clar , tu te consideri frumos si ca sa te lauzi ai deschis un topic sa le râzi in nas celor care au avut ghinionul să se nască cu diformitati grave (se intelege ca asta înțelegi tu prin urat), ceea ce mi se pare de-a dreptul grotesc din partea unei persoane care se pretinde a fi educată.

2.Ce te faci cu o grămadă de frumosi abuzati in copilărie si/sau violati din cauza frumuseții lor , cu altii care de frumosi ce sunt încep să aiba succes la ambele sexe si as putea sa-ti dau multe exemple,frumosi de pica dar care sunt impotenti,  Adonisi cu 5 divorțuri și 6 copii din casatorii diferite carora le plătește pensie alimentară dar deh, ei sunt frumosii fericiti in slapi etc., toti ăștia crezi ca se încadrează în definiția ta despre succes biologic?

3.Dacă nu vorbesti despre diformitati grave (si sper sa nu..), ideea ta despre succes biologic este ZERO BARAT , ba chiar cred ca cei care se nasc foarte frumosi au cele mai mari șanse să se rateze în viața, pentru că nu-si mai cultivă si alte calități,  li se insuflă de mici in mod eronat ca e suficient sa fii frumos in viata, restul vine de la sine.
Din asta trăiește traficul de carne vie (un mic exemplu)
1.Cum ai ajuns la concluzia ca ma cred frumos? Da, urat e ala cu diformitati fizice, nu fitosii care se plang ca n-au muschi sau sanii prea mari. Persoanele educate nu sunt ipocrite, poate retii si tu asta.
2. Eh, cargocultism de baltă. Asa pot sa iti adun nspemii de exemple cu oameni care si-au pierdut viata din cauza ca au fost bogati. Deci e rau sa fii bogat, mai bine sarac. :lol:
3. In primul rand zestrea genetica sta la baza oricarui tip de succes. Iarasi ai emis un cargocultism de băltoacă: frumusetea sau lipsa ei, n-are nicio legatura directa cu ignoranta. Adonisii cu 6 divorturi? Succesul nu te scuteste te probleme. Nu exista om pe lumea asta sa n-aba necazuri. La fel, pot sa iti dau exemple de miliardari care au si ei diferite probleme in viata lor; asta inseamna ca e rau sa ai bani? E mai bine sa ai bani decat sa n-ai. Retine-o si pe asta.

View Postparabellum, on 26 februarie 2020 - 19:39, said:

Din perspectiva ta, toti oamenii sunt cu trasaturi psihice superioare. Din a mea, majoritatea sunt batuti in cap.
Aha, pai vezi ca ai o fractura grava de logica aici. Tot dumneata ai afirmat ca relatiile se formeaza dupa criterii mult mai complexe decat atractia sexuala, cum ar fi inteligenta, cultura generala, educatia. Daca majoritatea sunt batuti in cap, atunci cum de reusesc sa se cupleze fara probleme, ba chiar mult mai bine si mai usor decat unul cu 3 masterate si doua doctorate in matematici, fizici si chimii? :lol:

#363
TURN2U

TURN2U

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,447
  • Înscris: 23.09.2016

View PostCristi_E, on 08 martie 2020 - 09:15, said:


Da, urat e ala cu diformitati fizice,

Bun, ai deschis un topic sa ne anunți ca cei cu diformitati fizice au sanse mai mici sa se cupleze ?
Făcând apel la biologia evolutionista si alte discipline "științifice " ?
Extraordinar !
Mai ai si altceva sa spui pe subiect?

Edited by TURN2U, 08 March 2020 - 10:55.


#364
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,040
  • Înscris: 31.03.2015
Am deschis topic sa le spun alora fara viata sociala ca sufera de niste boli care sunt descrise in literatura de specialitate.
De exemplu, vine cineva pe forum si se plange ca nu are incredere in sine si evita contactul cu oamenii. Si cere niste sfaturi sau niste carti motivationale, ca sa scape de probleme. Păi ala are anxietate, dar nu stie ca asa se cheama boala de care sufera el. Daca ar mai vrea sa isi faca si o prietena, se vor arata multi binefacatori dispusi sa il invete scheme de abordare, tot felul de trucuri care sa te faca sa ai incredere in sine. Sfatuitorii îi spun ca greseste undeva, ca nu face ceva bine, ca trebuie sa puna mana sa invete nu stiu ce chestii care te fac sa devii mai destept, mai carismatic, mai cu EQ. Apropos de EQ, unui amarat din asta de sufera de anxietate, depresie, i se spune ca n-are EQ, ca nu si-a dezvoltat anumite skilluri sociale, si ca ar putea sa se dezvolte daca urmeaza pașii x, y si z. Si atunci am deschis eu topicul asta in care zic, * nu, ba, nu e vorba de skilluri, EQ, e vorba ca ai anxietate, depresie, tulburari psihice, sau poate chiar dismorfie.

View PostTURN2U, on 08 martie 2020 - 10:53, said:

cuplari
Făcând apel la biologia evolutionista si alte discipline "științifice " ?
Topicul a fost deturnat spre astea de catre Parabellum. Oricum, i-am dat destule informatii utile. Ii mai dau daca este nevoie.

#365
parabellum

parabellum

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,453
  • Înscris: 06.01.2010

Quote

Nu exista urati cu succes la sexul opus
Da si tu un google si nu mai abera contrar realitatii.
Asa e cu cargo cultismele astea, cand realitatea contrazice, realitatea e gresita, cargo cultismul e corect. Sau se redefineste redefinitia redefinitiei a ceva din cargo cultism, de exemplu uratenia, astfel incat uratii aia de sparg oglinda ajung Adonisi intruchipati.

#366
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

View PostAdiTwism, on 04 ianuarie 2020 - 19:48, said:

Si nu poti sa ajungi sanatos ?

Ba da,boala este in launtru poti fi cu analizele la zi ok, rezolvarea este in afara.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/UKY3Sii4a-U?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

View PostCristi_E, on 08 martie 2020 - 12:38, said:

Am deschis topic sa le spun alora fara viata sociala ca sufera de niste boli care sunt descrise in literatura de specialitate.
De exemplu, vine cineva pe forum si se plange ca nu are incredere in sine si evita contactul cu oamenii. Si cere niste sfaturi sau niste carti motivationale, ca sa scape de probleme. , ....................... e vorba ca ai anxietate, depresie, tulburari psihice, sau poate chiar dismorfie.




Edited by husand, 11 March 2020 - 12:38.


#367
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,040
  • Înscris: 31.03.2015

View Postparabellum, on 09 martie 2020 - 15:22, said:

Da si tu un google si nu mai abera contrar realitatii.
Asa e cu cargo cultismele astea, cand realitatea contrazice, realitatea e gresita, cargo cultismul e corect. Sau se redefineste redefinitia redefinitiei a ceva din cargo cultism, de exemplu uratenia, astfel incat uratii aia de sparg oglinda ajung Adonisi intruchipati.
Asa, si daca dau un google ce crezi ca gasesc? Gasesc niste moși care au cumparat femei. Asta numesti tu succes? Daca nu esti in stare sa iei permisul auto pe forte proprii si dai spaga, ai dreptul sa te numesti un bun conducator auto? Realitatea e corecta, cargocultismul tau e gresit. Asa pot sa iti arat si eu grase de 150 de kile, cuplate cu barbati aratosi. Asta inseamna ca grasele de 150 de kile au succes la barbati? Hai sa iti mai povestesc despre un caz de aici de pe forum. Un anumit user crede ca pamantul e plat, ca isi poate schimba culoarea ochilor, ca este urmarit de demoni, ca il spioneaza serviciile secrete romanesti etc. Acest user nu este constient ca este bolnav cu capul. El doar afirma ca nu se integreaza in societate pentru ca oamenii sunt prosti si ciudati. E, eu vin si spun unor astfel de oameni, *ma, voi nu sunteti nisti speciali, nici urmariti de fbi, nici lipsiti de eq, ci aveti anumite boli psihice, binecunoscute in lumea medicala*.

#368
TURN2U

TURN2U

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,447
  • Înscris: 23.09.2016

View PostCristi_E, on 12 martie 2020 - 13:08, said:


Asa pot sa iti arat si eu grase de 150 de kile, cuplate cu barbati aratosi. Asta inseamna ca grasele de 150 de kile au succes la barbati?

Da' de ce musai combinate  cu barbati arătosi ? De ce nu combinate cu barbati de 200 de kile?😄
Sau barbati urăti combinate cu urâte !?
Tu ai spus că nu există bărbat urat care sa aiba succes la sexul opus.
Or, când ti se da totusi un exemplu , tu redefinești succesul ca fiind succes pe baza frumuseții, nu neapărat a banilor sau a unor calitati umane.
Deci ce faci tu de fiecare dată? Redefinești notiunea de succes.
Si notiunea de frumusețe și cea de uratenie, după cum iti convine.


View PostCristi_E, on 12 martie 2020 - 13:08, said:


E, eu vin si spun unor astfel de oameni, *ma, voi nu sunteti nisti speciali, nici urmariti de fbi, nici lipsiti de eq, ci aveti anumite boli psihice, binecunoscute in lumea medicala*.

Fă-te  psiholog ! E posibil ca acum ,cu criza asta provocată de coronavirus, sa ai succes cu consultatiile online.
Problema e ca pe potențialii tai pacienți ar trebui si sa-i tratezi.Sa le repeți continuu ca sunt bolnavi nu cred ca rentează.

Edited by TURN2U, 15 March 2020 - 01:37.


#369
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,040
  • Înscris: 31.03.2015

View PostTURN2U, on 15 martie 2020 - 01:34, said:



Da' de ce musai combinate  cu barbati arătosi ? De ce nu combinate cu barbati de 200 de kile?😄
Sau barbati urăti combinate cu urâte !?
Tu ai spus că nu există bărbat urat care sa aiba succes la sexul opus.
Or, când ti se da totusi un exemplu , tu redefinesti succesul ca fiind succes pe baza frumusetii, nu neapărat a banilor sau a unor calitati umane.
Nop, eu nu redefinesc nimic. Stii ce faci tu aici? Corectitudine politica. Stii ce e corectitudinea politica? Ipocrizie. Nu exista succes sexual/la sexul opus pe baza de bani sau calitati umane. Acest tip de succes tine de un singur factor; atractivitatea fizica. Cu cat esti mai atragator fizic cu atat starnesti mai tare instinctul sexual in persoanele de sex opus. De asemenea, cu cat esti mai atragator fizic/sexual, cu atat vei fi dorit/a de mai multe persoane de sex opus. Uratenia nu trezeste instinctul sexual ci, dimpotriva, produce repulsie. Nimeni nu isi spune in gand, "as vrea sa ma cuplez cu o persoana urata".

Un urat isi face greu sau deloc rost de sex sau relatii, sau trebuie sa plateasca pentru a avea o relatie sau sex. Nu exista succes real pe baza de bani sau calitati umane. E ca si cum un prost si-ar cumpara bacul, masteratul, doctoratul; el are diplome si titluri dar asta nu-i schimba cu nimic calitatea de prost.

#370
TURN2U

TURN2U

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,447
  • Înscris: 23.09.2016
Cum naiba  nu redefinești ?
Păi uită-te la titlul topicului pe care l-ai deschis "Succes in viata"
În final, ai ajuns sa vorbesti de succesul unui urat la sexul opus pe baza frumuseții.

Ca si cum ai spune prima data"vegetarienii nu mananca" si dupa ce ti se spune că nu-i adevarat, tu vii si spui" vegetarienii nu mananca carne"😄
Tu esti pe bune?
De fapt , transpare din ce in ce mai mult convingerea  ta ca succesul la sexul opus  inseamna posibilitatea de a-ti " face rost de sex sau relatii"

Mataluta ai trecut de perioada pubertatii 'au ba ?

#371
parabellum

parabellum

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,453
  • Înscris: 06.01.2010
Am auzit ca coronavirusu' ii infecteaza doar pe cei urati. De cei frumosi se sperie si fuge.

#372
TURN2U

TURN2U

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,447
  • Înscris: 23.09.2016
Daaa😄, nord coreenii sunt  cei mai frumoși, e clar !

#373
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,040
  • Înscris: 31.03.2015

View PostTURN2U, on 16 martie 2020 - 00:54, said:

Cum naiba  nu redefinești ?
Păi uită-te la titlul topicului pe care l-ai deschis "Succes in viata"
În final, ai ajuns sa vorbesti de succesul unui urat
Colegul parabellum a insistat sa vorbim mai mult despre asta. Eu chiar am afirmat in postul introductiv ca dismorfobia este o boala rara. Intentia mea era sa vorbim mai mult despre persoanele a caror viata sociala le este grav afectata de catre  bolile/tulburarile psihice. Uite o chestie interesanata; faza cu EQ-ul. EQ-ul asta a fost o scorneala de marketing la care a pus multa lume botul - " am IQ dar nu am EQ dezvoltat si as vrea sa urmez niste cursuri motivationale". Nu, nu e vorba de EQ ci de anxietate, diverse fobii sociale, depresie, tulburari din spectrul autismului etc.

Edited by Cristi_E, 16 March 2020 - 20:41.


#374
gipotopy

gipotopy

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 07.04.2019

 Cristi_E, on 08 martie 2020 - 12:38, said:

Am deschis topic sa le spun alora fara viata sociala ca sufera de niste boli care sunt descrise in literatura de specialitate.
De exemplu, vine cineva pe forum si se plange ca nu are incredere in sine si evita contactul cu oamenii. Si cere niste sfaturi sau niste carti motivationale, ca sa scape de probleme. Păi ala are anxietate, dar nu stie ca asa se cheama boala de care sufera el. Daca ar mai vrea sa isi faca si o prietena, se vor arata multi binefacatori dispusi sa il invete scheme de abordare, tot felul de trucuri care sa te faca sa ai incredere in sine. Sfatuitorii îi spun ca greseste undeva, ca nu face ceva bine, ca trebuie sa puna mana sa invete nu stiu ce chestii care te fac sa devii mai destept, mai carismatic, mai cu EQ. Apropos de EQ, unui amarat din asta de sufera de anxietate, depresie, i se spune ca n-are EQ, ca nu si-a dezvoltat anumite skilluri sociale, si ca ar putea sa se dezvolte daca urmeaza pașii x, y si z. Si atunci am deschis eu topicul asta in care zic, * nu, ba, nu e vorba de skilluri, EQ, e vorba ca ai anxietate, depresie, tulburari psihice, sau poate chiar dismorfie.


Topicul a fost deturnat spre astea de catre Parabellum. Oricum, i-am dat destule informatii utile. Ii mai dau daca este nevoie.

Poi multi chiar ar trebui sa-si dezvolte niste skilluri sociale.

Sa-si bage mintile in cap, sa vada ca femeile si societatea te vor analiza in special dupa aparente. Ca exista profitori si profitoare. Sa inteleaga ca oricum majoritatea sunt niste banali, dar niste banali tupeisti. E cam greu de inteles pentru ei ca viata aia de pe net, nu inseamna nimic. Amicele acelea cu care vorbesc de ani de zile, si care nu au nici o vointa sa se intalneasca cu ei, s-ar intalni si se intalnesc din prima cu un baiat dragut. Ca ar trebui sa-si cumpere un costum misto, haine mai misto, frizura, ca ar trebui sa mearga la sala sa slabeasca un pic. Ca in ziua de azi , nu ai nici o scuza sa nu te imbraci bine, avand in vedere ca oricine are un salar banan , iar hainele nu sunt oricum prea scumpe.

 Cristi_E, on 16 martie 2020 - 20:40, said:

Nu, nu e vorba de EQ ci de anxietate, diverse fobii sociale, depresie, tulburari din spectrul autismului etc.

am vazut la f. multi barbati ca nu au grija de imaginea lor. si de acolo incep problemele. tipii aia care merg la munca cu tramvaiul , se imbraca cu ultimele zdrente dar sunt plini de tupei si se cred f. inteligenti.

[ https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTA2dHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMjAl/MkYwNCUyRjExJTJGMTE3Njg4Ml8xMTc2/ODgyX29hbWVuaS1idWN1cmVzdGktaXpv/bGFyZS1vcmRvbmFudGEtbWlsaXRhcmEt/cGlhdGEtb2Jvci1pbnF1YW0tZ2FuZWEt/My5qcGcmdz03ODAmaD00NDAmaGFzaD02/MGVkMDE3NWUyNzI0NzVkZmJiY2NjNDM0NmY1YWJhNQ==.thumb.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate