Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

iPhone X display de us

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
cipycaocipi22

cipycaocipi22

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 03.01.2020
Salut , am cumpărat un iPhone x second-hand , și tipul mi a zis sa nu ii dau update la iOS 13 ca s-ar putea sa nu mai meargă touchscreenul. Menționez ca display-ul este de us adică este din 6 cifre , nu 4 ca la Europa . Îmi apare actualizarea , dar mi e frica ca s-ar putea sa se blocheze . Știe cineva ce as putea sa fac?

#2
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Nu dai update, oricum nu ai nevoie, in situatia ta.

Edited by trollerul_de_serviciu, 03 January 2020 - 16:05.


#3
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,212
  • Înscris: 26.06.2009
In principiu stai in banca ta :-) daca te-a mancat sa cumperi un asa telefon...

Varianta cea mai usoara: pierzi doar True Tone-ul de la telefon (de fapt cred ca deja nu il mai ai) si iti apare mesajul in iOS13.1 ca display-ul nu este original sau nu este inlocuit in service autorizat. Varianta nashpa este ca il "brickuiesti" si nu il mai poti folosi.

#4
snapydj

snapydj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 07.01.2006
Pai din cauza ca display-ul a fost schimbat si nu este original, si iti va aparea mesaj de incompatibilitate dupa update-ul de soft.

#5
cipycaocipi22

cipycaocipi22

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 03.01.2020
Am fost azi la un service “de cartier” , mi l-a desfăcut și display-ul este original doar ca este de 6 cifre , am true tone , am tot , are și un sticker pe display cu service ul unde a fost schimbat display-ul , nu mai țin minte cum se numea . I a fost frica sa mi l resofteze

#6
smiley2

smiley2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,530
  • Înscris: 14.05.2016
Ar putea fi un fake daca nu ii poti face update la o versiune daca aceasta e oficiala si poti da.
Cand iei un SH mai ales iPhone trebuie sa ii dai cel putin 2 reseturi la setarile din fabrica sa iti dai seama ce se intampla si ce defecte are, daca a fost decodat sau cine stie ce soft i-a schimbat.
Poti sa il arunci, data viitoare fii mai atent daca mai cumperi iPhone.

Edited by smiley2, 03 January 2020 - 20:30.


#7
snapydj

snapydj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 07.01.2006
Alt motiv sa nu faci upgrade nu este in afara faptului ca ar fii display fake.

#8
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,212
  • Înscris: 26.06.2009
Piesele majore dintr-un iphone (touch ID daca este, face Iad, ecran, etc) sunt “imperecheate” in serverele Apple. Chiar daca schimbi tu un ecran spart cu unul tot original, dar nu il schimbi in service autorizat Apple (ca sa imperecheze componentele din nou), tot o sa primesti mesajul ca sunt probleme cu display-ul. Cand s-a schimbat display-ul initial trebuia conectat la un device care sa ii cloneze seria si sa o rescrie pe ecranul nou. Asa totul era ok si nu stateai cu emotii. Avand in vedere ca nu mai ai display-ul initial inseamna ca e “pa” si o sa tot stai cu emotii la fiecare update.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate