Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Concert Revelion 2020

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
jarodaldin

jarodaldin

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 29.12.2019
Revelionul 2020 din Piața Constituției va avea tema "Disco Night Fever". Primăria Capitalei organizează prin ARCUB cea mai mare petrecere dintre ani cu hiturile anilor "80-"90. Show-ul va începe de la ora 18, pe scena din Piață fiind așteptate nume precum O-Zone, Haddaway, rapperul american Turbo B. (fostul solist al trupei Snap!) și Milli Vanilli. Vor fi peste șase ore de petrecere cu staruri internaționale și artiști români, line-up-ul complet fiind disponibil mai jos.
Seara se va încheia cu un spectaculos show de artificii. Intrarea este liberă.
Restricții de circulație în Piața Constituției
În zonă se vor aplica restricții rutiere începând din 31 decembrie de la ora 13:00 până în data de 1 ianuarie la ora 6:00. Sunt afectate bulevardele Unirii (tronsonul cuprins între Bd. I.C. Brătianu și Piața Constituției) și Libertății (tronsonul cuprins între Bd. Națiunile Unite și Calea 13 Septembrie).
Organizatorii recomandă folosirea mijloacelor de transport în comun pentru a evita aglomerarea traficului.
Reguli de acces
Accesul în Piața Constituției se va putea face de la ora 17:00, prin cele două intrări special amenajate:
Bulevardul Libertății (intrarea dinspre Parcul Izvor);
Bulevardul Libertății (intrarea dinspre Calea 13 Septembrie).
Organizatorii solicită ca toți participanții la eveniment să aibă asupra lor un act de identitate.
Accesul minorilor se face numai cu însoțitor, care poate atesta pe baza unui document (carnet de elev, pașaport, buletin sau orice document cu poza minorului) vârsta minorului. Din cauza zgomotului foarte puternic produs și a efectelor speciale din cadrul spectacolului, organizatorul recomandă folosirea căștilor pentru protecția auzului copiilor.
Este interzis accesul cu următoarele lucruri: materiale toxice, inflamabile sau explozive, sprayuri paralizante, petarde, artificii, torțe, fumigene, rachete, substanțe interzise, droguri, arme, cuțite, lanțuri sau orice alte obiecte care reprezinta pericol public, obiecte contondente care îi pot răni pe ceilalți, lasere, bannere, steaguri susținute de bețe, drone, umbrele, scaune, rucsacuri, bagaje voluminoase mai mari decât o coala A4, caști de motocicletă, biciclete, trotinete, scutere, skateboard, longboard, hoverboard, pennyboard, animale de companie, băuturi alcoolice, recipienți din sticlă, conserve, doze de aluminiu, selfie stick-uri, binoclu.


Quote



Programul concertelor de la Revelion 2020 din Piața Constituției
  • 17:30 - 17:55 Cristi Minculescu, Valter & Boro
  • 18:00 - 18:25 Ovidiu Komornyik & OK BAND
  • 18:30 - 18:55 Andre
  • 19:00 - 19:30 3rei Sud Est
  • 19:35 - 20:10 Vunk
  • 20:15 - 20:45 Horia Brenciu & HB Orchestra
  • 20:55 - 21:25 Holograf
  • 21:30 - 22:00 Milli Vanilli Experience - Face meets Voice
  • 22:05 - 22:35 Turbo B. formally of Snap!
  • 22:40 - 23:10 Haddaway
  • 23:15 - 23:58 O-Zone


https://www.infomusi...co-night-fever/


    #2
    mihalexmihalex

    mihalexmihalex

      Classified

    • Grup: Senior Members
    • Posts: 3,423
    • Înscris: 29.12.2007
    Program artiști invitați la Revelion Craiova 2020
    Antonia
    Alina Eremia
    Mark Stam
    Vanotek & Lori & Muse Quartet
    DJ Nero
    Trupa de dans "Freaks"

    Intrarea este liberă. Ora de începere este 20:30 iar evenimentul va fi prezentat de One Man Show MC TOM.

    #3
    sandel1

    sandel1

      Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

    • Grup: Senior Members
    • Posts: 5,076
    • Înscris: 24.02.2011
    Bistrița: Lino Golden. Posted Image E de râs dacă n-ar fi de plâns. Posted Image

    #4
    jarodaldin

    jarodaldin

      Junior Member

    • Grup: Junior Members
    • Posts: 75
    • Înscris: 29.12.2019
    La Bucuresti eu pot sa zic  dupa atatia ani  ca in sfarsit vom avea un concert tematic  retro  foarte bun   de revelion si cel mai bine organizat care sa-si merite banii.  

    O-Zone e o alegere perfecta pentru finalul anului 2019 care a fost un an bun pentru Romania  si chiar mi se pare o optiune mai buna sa mergi sa asculti   melodia lor de succes mondial  Dragostea Din Tei decat sa te uiti la circul de pe Antena 1 in timp ce mananci salata de beouf.  

    Ziceti mersi ca nu vin  Delia Matache, Antonia ,   Loredana....sau mai rau, primarul Firea  sa faca numaratoarea  inversa.





    Si craiovenii par sa aiba un concert bunicel exceptand Antonia si Eremia care probabil vor veni la inceput.

    La concertul din Bucuresti, in afara de formatia  Andre si Horia Brenciu, restul artistilor sunt chiar ascultabili.

    Edited by Dany_Darke, 30 December 2019 - 22:57.


    #5
    adisz

    adisz

      Targu Mures

    • Grup: Senior Members
    • Posts: 24,027
    • Înscris: 07.11.2006

    View Postmihalexmihalex, on 30 decembrie 2019 - 08:42, said:

    Program artiști invitați la Revelion Craiova 2020
    Antonia
    Alina Eremia
    Mark Stam
    Vanotek & Lori & Muse Quartet
    DJ Nero
    Trupa de dans "Freaks"

    Intrarea este liberă.

    La cat de "valorosi" sunt guristii amintiti,ar fi culmea sa se ceara bani.

    #6
    jarodaldin

    jarodaldin

      Junior Member

    • Grup: Junior Members
    • Posts: 75
    • Înscris: 29.12.2019
    M-am intors de la concert. Ma declar cam dezamagit de organizare.  Modul cum e amplasat scena de ajungi sa mergi degeaba si sa ocolesti zona de la intersectia din Piata Constitutiei e cel mai stupid.

    Apoi, numai tematica disco nu am ascultat. Ori daca am ascultat, a fost doar din partea formatiilor afro-americane.
    Majoritatea trupelor  romanesti  au fost de umplutura. Foarte putine au cantat bine si au incercat sa fie in tema retro.  Am tremurat de frig si am stat  7 ore in picioare in primul rand fara sa ies la toaleta cam degeaba.
    Parerea mea e ca era suficient daca primaria capitalei aducea doar trei trupe bune si alea care sa se incadreze in tema, si ofereau un spectacol de artificii mai exceptional si cu lasere ca-n 2008.

    Printre acestea ar fi Iris si chiar apreciez prestatia lor si faptul ca Cristian Minculescu si trupa sa au ramas la fel de autentici si nu au ajuns comerciali cum fac multe formatii.  Cred ca era mai bine daca ramaneam doar la ei. A cantat foarte bine. Il vedeam pe Minculescu, asa batran cum e, si totusi inca incearca sa ramana tanar, inca poarta geaca de piele si plete, la 60 ani, varsta la care majoritatea  ajung niste comunisti senili care  isi vand viitorul nepotilor pentru o pensie marita.   Cred ca sunt multi care si-ar dori sa aiba un bunic ca el.
    Cinste lui ca rar mai vedem boomeri rokeristi  ca el care vor sa ramana tineri.  Posted Image
    Apoi, ar fi  Dan Bitman. Nu stiu ce parere are lumea in general, poate pentru ca e prea invechit, dar chiar imi place cum canta si inca se mentine bine trupa Holograf.
    3rei Sud Est si Vunk au cantat decent.
    O-Zone parca nu prea mai e ce a fost.  Mai mult mi-a placut cum a dansat gagica aia blonda in salopeta sclipitoare si cu forme apetisante decat cum au cantat cei trei membri reuniti.  E fabulos sa inchei anul  cu "dragostea din tei", dar totusi,  anul 2004, nu anul 2019! Voiam o piesa noua compusa in secret  si cantata in premiera de ei.  


    Foarte buni mi s-au parut Milli Vanilli, Tubo B.  si Haddaway.  Ei au fost chintesenta concertului si au incercat sa-l ridice la nivel occidental.   Si mai surprinzator e ca romanilor spectatori chiar le-au placut sa danseze pe muzica cantata de afro-americani.  Poate ca romanii nu sunt asa de rasisti cum credeam.  
    Si am vazut si pensionari dansand pe muzica lor.
    Cred ca in privinta acestui aspect Romania e pe drumul cel bun spre progres!

    Ovidiu Komornyik nu stiu ce a cautat acolo, numai retro nu mi s-a parut.


    Horia Brenciu....dezastru, si arogant pe deasupra. Mai mult  astepta ca spectatorii sa-i fredoneze versurile in timp ce el se maimutarea pe acolo in stilul sau specific.  Poate ca intr-un fel e bine ca de fiecare data cand zbiera ma apuca sa Posted Image Mi-au placut de la el doar violonistele frumusele si tinere  care il insotesc mereu si danseaza energic. De fapt, cred ca doar ele si formatia de instrumentaisti au cantat, Horia doar s-a scalambait pe acolo. Mi-as dori sa le vad odata doar pe ele singure cantand.  Posted Image




    Iar ANDRE - HORROR de-a dreptul, nu stiu cum voi putea sa-mi scot din minte imaginea a doua bunicute siliconate  de 40 ani  dansand in chiloti de piele si cu blanuri pe deasupra incercand sa danseze ca niste pitipoance de liceu  asa cum erau altadata.....infiorator ! Posted Image
    Sa-i spuna cineva Andreeii Balan  ca nu mai are 19 ani!
    Bine, sa incerce sa ramana tanara sufletist vorbind, dar nu la modul ala in care dansezi pe scena semi-goala.   Si mai ales cand canta  "mosule, ce tanar esti!".
    Traumatizant e putin spus!  


    Spectacolul de artificii mi s-a parut  mediocru asa cum am mai spus.  Am plecat de acolo dupa 2 minute de la inceperea spectacolului de artificii, si fiindca  nu-mi placeau, dar si pentru  a profita de timpul in care toti erau cu ochii pe cer pentru ca eu sa ajung  mai repede la metrou sa nu ma prinda agomeratia si petardele in drum.  Apropo, la cat de neatenti sunt romanii, s-ar lasa usor de buzunariti  cand sunt cu ochii la artificii.  Atentie mare deci.

    Per total, cam dezamagit.
    Nu stiu cand o sa avem un concert de revelion de calitate ca-n vest.
    Poate ca in primul rand nici nu ar trebui ca primaria sa se mai preocupe de concerte, ci mai degraba de dezvoltat infrastructura si intretinut curatenia mai ales cand vine vorba de Bucuresti care e la coada clasamentului in orice aspect si fruntas la poluare.

    Anunturi

    Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

    Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

    Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

    www.neurohope.ro

    0 user(s) are reading this topic

    0 members, 0 guests, 0 anonymous users

    Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
    Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate