Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

exista loteria geneticii

  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#19
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012

View Postmeuser, on 29 decembrie 2019 - 18:43, said:

Genetica se ocupa de hardware de software se ocupa fiecare in parte
serios?

mno cum pun eu un gtx ultmul model pe placa mea de baza de la pentium 4 din 2000?

cum instalez sofftwerul witcher 3 pe harwareul meu pentium 4 din 2000?

Edited by on64, 29 December 2019 - 18:48.


#20
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
D.deV. a muncit pt ce are. Si ca un baiat inzestrat genetic intre urechi ,acuma e mai mult regizor/producator.   Cam la un nivel muuuuult mai mic ce se intampla cu parshurii de jucatori din tara care acum sant antrenori.  Vreo 4,5 ce mai misca restul in B,C, locale

#21
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,443
  • Înscris: 10.08.2005
pai ambele sunt hardware, iar dorintele tale sunt incompatibile cu realitatea

#22
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,127
  • Înscris: 10.07.2013

View PostSerafim606, on 29 decembrie 2019 - 18:26, said:

Esti atat de superficial si neiesit in lume Posted Image .

Habar nu ai cati urati si urate sunt in functii de top management.
Genetica nu are treaba aici. Tu compari mere cu pere doar ca sa ascunzi niste frustrari.
Este ok pentru societate? Posted Image

#23
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012

View PostMarianG, on 29 decembrie 2019 - 18:48, said:

pai ambele sunt hardware, iar dorintele tale sunt incompatibile cu realitatea
pentru ca suntem limitati genetic, nu putem duce mai mult decat ne-a fost inzestrat

#24
Soulstream

Soulstream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,027
  • Înscris: 03.02.2014
Sunt foarte putini tipi/tipe care arata bine care au reusit in viata doar datorita aspectului fizic. Nu zic ca nu ajuta sa arati bine, dar daca te bazezi doar pe asta o sa iti iei teapa la un moment dat.

#25
corina_geo

corina_geo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,093
  • Înscris: 30.09.2008

View Postmorenno, on 29 decembrie 2019 - 18:37, said:


mult, muuuuult mai putini decat cei care arata bine.
autoritatea are calitati fizice.
Cred ca te-ai uitat prea mult la Mad Men

#26
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012

View PostSoulstream, on 29 decembrie 2019 - 18:51, said:

Sunt foarte putini tipi/tipe care arata bine care au reusit in viata doar datorita aspectului fizic. Nu zic ca nu ajuta sa arati bine, dar daca te bazezi doar pe asta o sa iti iei teapa la un moment dat.
de aia e loterie, sunt cativa dar sunt

#27
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,443
  • Înscris: 10.08.2005

View Poston64, on 29 decembrie 2019 - 18:50, said:

pentru ca suntem limitati genetic, nu putem duce mai mult decat ne-a fost inzestrat
capul te duce?
ca ala ti-l dezvolti singur, iar daca n-ai mostenit probleme si acolo de ce te plangi ?

#28
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012

View PostMarianG, on 29 decembrie 2019 - 18:53, said:

capul te duce?
ca ala ti-l dezvolti singur, iar daca n-ai mostenit probleme si acolo de ce te plangi ?
capul e limitat si el de genetic
la fiecare dintre noi
incearca tu sa faci developer dintr-u copil cu iq-ul de 80-90, si sa ai toti banii din lume, daca nu ai cu cine, degeaba

#29
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014

View Poston64, on 29 decembrie 2019 - 18:32, said:



tu aici vorbesti de meritocratie, unde sunt perfect de acord cu tine
la mine in firma parca aia mai urati sunt in top management pentru ca aici nu se promoveaza pe criterii estetice

insa brad pitt si tipa de care am scris au ajuns unde sunt doar pentru cum arata, vorbim de alte domenii
Tu ai generalizat de la inceput vorbind de aia care arata bine. Nu o da la intors ca la curve.... Stai, tu nici la alea nu ai acces :lol:

Edited by Serafim606, 29 December 2019 - 18:56.


#30
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

View PostSerafim606, on 29 decembrie 2019 - 18:26, said:

Esti atat de superficial si neiesit in lume Posted Image .

Habar nu ai cati urati si urate sunt in functii de top management.
Genetica nu are treaba aici. Tu compari mere cu pere doar ca sa ascunzi niste frustrari.

toti avem mai mult sau mai putin instinct sexual asa incat ne plac frumoasele

#31
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014

View Postxmanyacs77, on 29 decembrie 2019 - 18:49, said:


Este ok pentru societate? Posted Image

De ce nu ar fi? O societate sanatoasa are nevoie de creiere, nu de superficialitate.

#32
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012

View PostSerafim606, on 29 decembrie 2019 - 18:56, said:

Tu ai generalizat de la inceput vorbind de aia care arata bine. Nu o da la intors ca la curve.... Stai, tu nici la alea nu ai acces Posted Image
ma refer la aia foarte putini care arata foarte bine
access am la curve, doar ca nu prea am ce le face...

#33
Soulstream

Soulstream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,027
  • Înscris: 03.02.2014

View Poston64, on 29 decembrie 2019 - 18:52, said:

de aia e loterie, sunt cativa dar sunt

Am impresia ca nu intelegi faptul ca sunt prea putini care sa faca asta incat sa conteze statistic. Nu e vorba numai de a arata bine, ci si de a fi la locul potrivit la momentul potrivit pentru a profita de oportunitatile bune. Vezi si pe strada femei/barbati frumosi, dar care lucreaza job-ul absolut normale. Pe langa faptul ca trebuie sa "castigi loteria genetica". trebuie apoi sa ai noroc si sa vina oportunitati pentru a valorifica frumusetea si apoi sa si profiti cum trebuie de ele pe termen lung.

Da, existe persoane care au acest noroc, dar sunt 0.00001% din oameni, ceea ce inseamna ca nu e o strategie buna pe care te poti baza pt a reusi in viata.

#34
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012

View PostSoulstream, on 29 decembrie 2019 - 18:59, said:

Am impresia ca nu intelegi faptul ca sunt prea putini care sa faca asta incat sa conteze statistic. Nu e vorba numai de a arata bine, ci si de a fi la locul potrivit la momentul potrivit pentru a profita de oportunitatile bune. Vezi si pe strada femei/barbati frumosi, dar care lucreaza job-ul absolut normale. Pe langa faptul ca trebuie sa "castigi loteria genetica". trebuie apoi sa ai noroc si sa vina oportunitati pentru a valorifica frumusetea si apoi sa si profiti cum trebuie de ele pe termen lung.

Da, existe persoane care au acest noroc, dar sunt 0.00001% din oameni, ceea ce inseamna ca nu e o strategie buna pe care te poti baza pt a reusi in viata.

imi e imposibil sa imi imaginez ca atat brad pitt cat si tipa asta ar fi ajuns niste oamnei normali, obscuri average joe, e imposibil
nu vreau sa dau mai multe detalii tipa a fost acostata pe strada de agentii de modeling, nu a trebuit decat sa iasa afara si a fost ofertata datorita fizicului ei

Edited by on64, 29 December 2019 - 19:04.


#35
mon3y

mon3y

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 264
  • Înscris: 31.03.2008

View Poston64, on 29 decembrie 2019 - 18:55, said:


capul e limitat si el de genetic
la fiecare dintre noi
incearca tu sa faci developer dintr-u copil cu iq-ul de 80-90, si sa ai toti banii din lume, daca nu ai cu cine, degeaba

De aia conteaza ca in cei 7 ani de acasa sa i se mai citeasca si o carte. Atunci se dezvolta inteligenta si dorinta de cunoastere. Dupa cei 7 ani de acasa nu e imposibil dar e putin mai dificil. Cred ca de aia nici nu vedem prea multe genii din familii destramate..

#36
morenno

morenno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,361
  • Înscris: 11.09.2007
dude, genetica ca genetica, dar tu iti pui sperante prea mari intr-o femeie, doar pentru ca nu poti sa o ai.
eu stiu ca cel mai important lucru din lume e ala pe care nu il ai, dar dupa ce il ai iti dai seama ca nu era chiar atat de important.
stii, in lumea asta mare traiesc foarte multi oameni si nu sunt doi la fel. asa ca nu-i pregati pe ei, pregateste-te pe tine.

da, puterea vine din castig, dar mai ales din lupta.
da, femeile se uita la fizicul unui barbat, dar se mai uita si la altele. apreciaza unele aspecte mai mult decat apreciaza fizicul.
asta inseamna ca mai ai sanse.
pana la urma tu vrei sa fii iubit si apreciat, nu?!
pai, fii atent! cei mai multi barbati se dau batuti. e plina lumea de fete frumoase care suspina langa barbati frumosi, ratati. asta pentru ca lipsesc barbatii aia puternici, invingatorii, barbatii pe care si i-au dorit de la inceput, dinainte sa stie ce isi doresc.
fii barbatul ala!

barbat frumos e ala care a cunoscut incercarea, care s-a luptat si a invins; acela care s-a ridicat atunci cand nu a reusit sa invinga si a incercat din nou.

stiu, cuvintele astea nu inseamna mare lucru pentru tine, pentru ca tu stii mai bine ce se intampla in practica vietii. ai dreptate, stii! ce nu stii, totusi, e ca femeile alea dupa care tanjesti tu nu te vor aprecia niciodata iar iubirea aia la care speri tu va ramane o speranta. stii de ce? pentru ca nu sunt femei frumoase, pentru ca la fel ca tine... au stiut mai bine, doar pentru ca au aratat bine...
si pentru ca au stiut mai bine, femeile alea vor imbatrani urat, singure, alaturi de un barbat urat si singur. isi vor reprosa ca au fost frumosi candva, si ca s-au irosit unul pe altul.

gandeste, tinere. gandeste! introspectia e intotdeauna retrospectie! ai solutia, trebuie doar sa gandesti.

alage-ti caracterul si forjeaza-l. ai de unde alege si daca nu iti place niciunul... well, imagineaza-l, fii original, si asa e plina lumea de replici incolore.
uite ce pagini intorci! e evident, a venit vremea sa scrii o carte noua.
gaseste-ti un barbat puternic,  gaseste un mentor si pune-ti pisda in mainile lui, ca o fata frumoasa. roaga-l sa te invete.
deocamdata ai o parere prea buna despre lume si prea proasta despre tine. sa stii ca asta nu-i o chestie sanatoasa.

lupta, ca ai cu ce! primul care se da batut pierde.

Edited by morenno, 29 December 2019 - 19:27.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate