Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

Droppshipping in 2019/2020

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
DEVCRONE

DEVCRONE

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 22.11.2018
Se mai merita sa faci dropshipping in 2019-2020? Ma gandeam sa incerc si eu, dar mai intai sa aud niste pareri xD

#2
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017
Numai daca gasesti produse de nisa
Daca te apuci sa vinzi produse care se gasesc pe alte 98651358567 saituri ... las-o balta

#3
ovydiks

ovydiks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 511
  • Înscris: 31.07.2018
sau reusesti sa ai preturi mai mici ca ceilalti, putin probabil.

#4
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011
Este super complicat in Europa si asta ti-o spun din mai multe motiv:

1) produsul vine foarte greu mai ales daca depozitele sunt (in marea majoritate) in China.
2) produsul poate fi returnat si daca are un defect este o pierdere pentru tine.
3) este foarte greu sa vinzi ceva la un pret mai bun decat concurenta. In Europa de vest multi chinezi vand direct sau prin rude intermediare prin Amazon sau eBay astfel ca este greu sa concurezi cu ei.

Nu cunosc foarte multe povesti de succes in Europa legate de Dropshipping. Afacerea functioneaza bine in USA/Australia.

#5
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
wish, joom, neer, poate mai sint si altele - astea nu sint de succes ?!

#6
DEVCRONE

DEVCRONE

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 22.11.2018
Eu am gasit ceva site " bigbuy " care e in europa , si ma gandeam sa fac dropshipping prin intermediul lui, nu prin aliexpress ,ebay etc sau alte site-uri care ajunge produsul in 2 luni

#7
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019

 DEVCRONE, on 17 decembrie 2019 - 16:29, said:

Eu am gasit ceva site " bigbuy " care e in europa , si ma gandeam sa fac dropshipping prin intermediul lui, nu prin aliexpress ,ebay etc sau alte site-uri care ajunge produsul in 2 luni

Iti vor vinde mai scump decat chinejii care trimit in 2 luni ca fiind intrate in UE au taxa vamala inclusa.  Avantaj ca nu te mai complici cu vama dar vei avea marja ceva mai mica.

Concurenta e mare, ca imediat ce vad concurentii ca ai adus un produs, il aduc si ei.  Inclusi alde Emag si Metro s-au apucat de vandut chinezarii de duzina.

#8
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016

 DEVCRONE, on 17 decembrie 2019 - 16:29, said:

Eu am gasit ceva site " bigbuy " care e in europa , si ma gandeam sa fac dropshipping prin intermediul lui, nu prin aliexpress ,ebay etc sau alte site-uri care ajunge produsul in 2 luni

Pai si, nu te lasam noi ?!
Daca ai bani de investit, asta e o afacere la fel de buna ca oricare alta.

#9
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011

 trollerul_de_serviciu, on 17 decembrie 2019 - 16:20, said:

wish, joom, neer, poate mai sint si altele - astea nu sint de succes ?!

Wish in primul rand este o platforma de vanzare ca si Amazon sau eBay doar ca vanzatorii provin din China. Adica Wish este platforma, exista un vanzator in China si un cumparator. Adica daca esti cat de cat destept poti cumpara de pe Aliexpress, doar ca Wish are succes la nestiutori.
Joom este copia Wish si asa mai departe.

Dropshipping functioneaza putin altfel. Tu stai in Romania si vinzi produse din China fara sa le atingi, adica vanzatorul din China trimite produsele cumparatorilor de pe site-ul tau fara ca tu sa fi implicat in acest proces. Exista o gramada de dropshipperi pe Amazon. Eu am cumparat ceva acum 1 luna pe Amazon si nu mi-a venit nici acum, intre timp am primit tracking codul si are la sfarsit YN adica China, mi-am luat teapa dar asta este.

Dupa cum am spus cine doreste produse chinezesti cumpara direct de acolo, cine vrea produse rapid le cumpara de la un shop local. Din China in USA/Rusia/Australia si chiar America de sud, produsele vin in 2 saptamani, la noi in 4-8 saptamani.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate