Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Subiect Greu.Antivirus Gratuit pt. Windows 7 cu licenta nelimitata si protectie avansata.

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,751
  • Înscris: 12.09.2015
Care e parerea voastra ca este cel mai bun antivirus gratuit pe windows 7 care nu expira(multi sunt doar 1 an+obligativitate de logare cont),si care ofera protectie online(putini o fac) dar si ransomware(putini o fac).Din nefericire vom constata ca o data cu pierderea suportului pt. W7 multi producatori de solutii de securitate vor renunta la a mai produce versiuni compatibile cu acest sistem de operare.Sincer eu sunt adeptul platii catre Bitdefender solutie premium(60-70 lei pt 2 ani),dar asta este alta poveste.Voi ce folositi,in ce aveti incredere,ce v-a dezamagit,cu ce  antivirus v-ati virusat protectia lui dovedindu-se nesatisfacatoare.

#2
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,570
  • Înscris: 15.06.2004
MSE-ul dar daca expira sistemul - 7 va expira si el. Nu va mai primi actualizari, similar cu MSE-ul ptr XP.

In rest eu folosesc Windows Defenderul din 10 - nu mai folosesc 7 de cativa ani, sau Bitdefender - de un an stau doar pe oferte promo.

7-le va mai fi in continuare suportat de producatorii de soft, inclusiv antivirus, problema depinde de cat vor considera ei ca merita.

Ptr Xp si acum mai merge Avast sau Avira - ultima versiune, dar nu mai stiu exact care din cele 2.

Altele nu ma imerg deloc sau nu mai se actualizeaza.

#3
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,381
  • Înscris: 01.12.2001
Cel mai bun: între scaun și tastatura. Nu dai yes, next, ok, fara să citești.
De foarte mult timp nu a sărit AV cu vreun mesaj la mine.

#4
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,570
  • Înscris: 15.06.2004
Problema ptr 7 va fi alta - nemaiprimind update-uri de securitate, un simplu antivirus chiar updatat la zi nu prea va mai face fata.
Va fi nevoie de o solutie de genul Internet Security ptr o protectie mai buna - un firewall care sa blocheze atacurile asupra gaurilor de securitate de ex.

#5
al bundy ro

al bundy ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,727
  • Înscris: 22.02.2007
KIS.

#6
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,751
  • Înscris: 12.09.2015

View Postal bundy ro, on 13 decembrie 2019 - 12:57, said:

KIS.

Asta nu e gratuit.

View Posteiffel, on 13 decembrie 2019 - 12:36, said:

Problema ptr 7 va fi alta - nemaiprimind update-uri de securitate, un simplu antivirus chiar updatat la zi nu prea va mai face fata.
Va fi nevoie de o solutie de genul Internet Security ptr o protectie mai buna - un firewall care sa blocheze atacurile asupra gaurilor de securitate de ex.

Asta e usor de rezolvat Komodo firewall si ZoneAlarm Free firewall ,foarte bune si gratuite.

Edited by PiticVerde, 13 December 2019 - 13:07.


#7
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002

View PostPiticVerde, on 13 decembrie 2019 - 13:06, said:

Asta nu e gratuit.



Asta e usor de rezolvat Komodo firewall si ZoneAlarm Free firewall ,foarte bune si gratuite.

https://www.kaspersk.../free-antivirus
sau offline
https://www.kaspersk...us-removal-tool

#8
CostyNn96

CostyNn96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 18.04.2018
ca un off topic : prin 2009-2010 cand imi instala cineva windows xp, imi aduc aminte ca aveam un antivirus cu un ochi rosu care aparea de fiecare data cand deschideam site uri sau aplicatii virusate, ei bine acest lucru se intampla odata la 2-3 saptamani maxim, si culemea dupa ce aparea acel ochi rosu al antivirusului pc ul nu mai mergea ... :|
asa bun sa fi fost acel antivirus, si daca da, care este acela ? nu stiu de ce dar cred ca era nod32. :-??

#9
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,751
  • Înscris: 12.09.2015

View PostCostyNn96, on 13 decembrie 2019 - 13:10, said:

ca un off topic : prin 2009-2010 cand imi instala cineva windows xp, imi aduc aminte ca aveam un antivirus cu un ochi rosu care aparea de fiecare data cand deschideam site uri sau aplicatii virusate, ei bine acest lucru se intampla odata la 2-3 saptamani maxim, si culemea dupa ce aparea acel ochi rosu al antivirusului pc ul nu mai mergea ... Posted Image
asa bun sa fi fost acel antivirus, si daca da, care este acela ? nu stiu de ce dar cred ca era nod32. :-??

Intradevar nod 32 care a fost ceva foarte tare pana pe la versiunea 4 cand a decazut.

#10
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

View Posteiffel, on 13 decembrie 2019 - 12:35, said:

MSE-ul dar daca expira sistemul - 7 va expira si el. Nu va mai primi actualizari, similar cu MSE-ul ptr XP.
Windows Defender adica?

Pe win7 nu include protectie ransomware, initiatorul a mentionat ca vrea si asta

#11
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Eu folosesc Avast și nu am avut probleme niciodată.
Cele mai mari probleme apar de la utilizator.

La muncă avem Bitdefender Gravity Zone cu bani și e chiar ok.

https://www.bitdefen...words&hsa_ver=3

#12
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,751
  • Înscris: 12.09.2015

View Postwaterman, on 13 decembrie 2019 - 15:40, said:

Eu folosesc Avast și nu am avut probleme niciodată.
Cele mai mari probleme apar de la utilizator.

La muncă avem Bitdefender Gravity Zone cu bani și e chiar ok.

https://www.bitdefen...words&hsa_ver=3

La Avast este obligatoriu sa te conctezi la un cont de-al lor? Asta stiu ca e pe un an,cand expira anul se autentifica automat pt. un nou an sau cum?

#13
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Se re-înregistrează cu 2 click-uri.
Nu ai nevoie de nici un cont.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate