Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Probleme Tv Philips 43PUS7304, Smart, cu Ambilight

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
118 replies to this topic

#109
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Tocmai a spus că este cu update-urile la zi... Asta cu update-ul la zi, să verifici dacă e făcut, e troubleshooting nivel de clasa a 5-a.

Edited by Vlad_22, 22 August 2022 - 11:47.


#110
catabv2019

catabv2019

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.12.2022
Buna ziua!

   In momentul in care deschid stick-ul cu lista de programe imi apare continutul din poza atasata. Ma poate ajuta cineva cu o rezolvare?

   Inainte de a copia lista pe stick, stickul a fost formatat.

   Multumesc anticipat!

Attached Files



#111
Spal01

Spal01

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 16.01.2020
Stie cineva cum pot face update la firmware? Am formatat stickul cu FAT32, am pus executabilul de la firmware pe stick, l-am introdus in tv si dupa ce intru pe stick, continutul acestuia nu apare.

#112
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

View PostSpal01, on 04 decembrie 2022 - 10:40, said:

Stie cineva cum pot face update la firmware? Am formatat stickul cu FAT32, am pus executabilul de la firmware pe stick, l-am introdus in tv si dupa ce intru pe stick, continutul acestuia nu apare.
Păi încearcă direct din meniul TV-ului de la Software Update. Dacă e vreun update disponibil, ți-l găsește via Internet și îl descarcă și instalează.

#113
M0su

M0su

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 20.11.2022
Si daca e cu update-urile la zi cum se poate face update la chromecast ca nu prea mai vrea cu el, din ce am vazut e destul de vechiuta versiunea 1.47.216070 !?

#114
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Chromecast built-in? Mergi în PlayStore pe TV și dăi la căutare Chromecast, alege Chromecast built-in și dă-i update.

#115
M0su

M0su

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 20.11.2022
Nu vrea update, rumega ce rumega si la final…baga o eroare. Se poate pune cumva de pe stick ?

#116
Spal01

Spal01

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 16.01.2020

View PostVlad_22, on 04 decembrie 2022 - 13:53, said:

Păi încearcă direct din meniul TV-ului de la Software Update. Dacă e vreun update disponibil, ți-l găsește via Internet și îl descarcă și instalează.

Update’ul de software este la zi. Am observat pe site’ul producatorului ca este o versiune noua de firmware pe care vreau sa o instalez folosind un stick dar nu merge.

#117
Adrian P.

Adrian P.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,664
  • Înscris: 05.04.2006

View PostSpal01, on 05 decembrie 2022 - 15:35, said:

Update’ul de software este la zi. Am observat pe site’ul producatorului ca este o versiune noua de firmware pe care vreau sa o instalez folosind un stick dar nu merge.
Cand nimic nu merge, incearca si cum scrie in manual (la pag 76). Posted Image  Ai dezarhivat fiserul? Eventual redenumeste fisierul .upg in autorun.upg

#118
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Seria PUS7304, a început să primească update la Android TV 11, de vreo câteva zile.

#119
voyageros

voyageros

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 14.01.2006
Salut pe toata lumea
Cum nu mai stiu cum sa fac am zis sa caut un forum poate poate...
Am modelul: 43PUS7607/12 an 2022 si sa innebunesc daca stiu cum sa copiez canalele pe stick
Am reusit O SINGURA DATA
Pierde destul de des canalele favorite in sensul in care dupa ce conectez ceva la tv (pe post de monitor sau android tv box-ul) ma trezesc ca uneori pierd pur si simplu lista de favorite, asa s-a intamplat si acuma si incerc sa trec lista de canale pe stick sa pot sa o aranjez dar...nimic frate
Am 4 stick-uri toate functionale de diverse marimi formatate FAT32 vesnic imi da eroare. Vede stickul dar nu-mi trece nimic pe el (lista de canale ma refer)
Nu mai stiu ce sa fac. Mi se pare extrem de instabil tv-ul pe partea de soft.
Este actualizat la ultimul soft.
HEEEELP

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate