Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering

Recomandare service pentru repara...
 Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 

Formular Multilingv pentru Inregistrarea Certificatului de Casatorie in Italia

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Eloquent

Eloquent

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.11.2019
Bună ziua

Noi ne-am căsătorit pe 26/10/2019 în România, suntem cetățeni Români cu reședința în Italia.
Vrem să ne înregistrăm Certificatul de Căsătorie în Italia, pentru a beneficia de 15 zile calendaristice consecutive de concediu, pentru asta trebuie sa ne schimbăm statutul civil de la necăsătorilt la căsătorit.

Ne-am informat la Primaria din Italia si au spus ca au nevoie de certificatul de casatorie Tradus si Apostilat, pe siteul Consulatului Roman am gasit acest link: https://roma.mae.ro/node/471, pe scurt:

Quote

Misiunile Diplomatice și Oficiile Consulare începând cu data de 16 februarie 2019, la cerere, pot elibera formulare standard multilingve pentru documentele oficiale referitoare la certificatul de naștere, certificatul de căsătorie ... Aceste formulare standard multilingve pot înlocui apostila atunci când documentele urmează să fie prezentate autorităților publice din statele Uniunii Europene.

Vreau să știu dacă cineva a mai folosit aceste forumare, dat fiind că sunt relativ noi si dureaza 90 de zile pentru obtinerea lor.

Va mulțumesc.

#2
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Poti incerca ... ce ai de pierdut in afara de timp...?

#3
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Pai nu-i mai usor sa faci in Romania traduceri legalizate, cu apostila cu tot?? Dureaza cel mult de pe o zi pe alta.Si cred ca ti le poate face si altcineva, nu trebuie sa te prezinti personal cu ele.

Edited by myshyk, 11 November 2019 - 20:05.


#4
pstefan

pstefan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,139
  • Înscris: 01.03.2005
Extrasul multilingv se elibereaza la starea civila pe loc si este gratuit, si asta de cativa ani ( in 2012 a aderat si Romania la CIEC).
Prin consulat dureaza prea mult.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate