Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

Actualizare aplicatie fara permisiune

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
mofone

mofone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,007
  • Înscris: 30.08.2011
Am instalat facebook messenger lite, pe telefon este si facebook normal, aplicatie ce a venit preinstalata. Nu folosesc facebook pe telefon, aplicatia full, doar cea lite de messenger instalata integral ulterior, iar desi aplicatiile nu sunt cu acces de actualizare automata, aplicatia de facebook, cea pe care nu o folosesc se actualizeaza singura. Am dezinstalat pana acum de 3 ori update-ul ei, dar tot se actualizeaza si primesc notificare ca s-a actualizat.
Auto update is turned off.
Enable auto update pentru aplicatie nu e bifat.
Acum am dat ask me every time(app download preference) pentru update, poate aflu mai multe de la telefon.
S10+ update noiembrie.
Aveti idee de ce se actualizeaza fara permisiune?

#2
mykero

mykero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 09.01.2010
20 secunde Google search:

How do I turn auto-updates on or off for Android with the Messenger App preload?

1. From Chats, tap your profile picture in the top left.
2. Tap Scroll down and tap App Updates.
3. Tap Auto-Update Messenger to turn auto-updates on or off.

Edited by mykero, 10 November 2019 - 21:44.


#3
mofone

mofone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,007
  • Înscris: 30.08.2011

View Postmykero, on 10 noiembrie 2019 - 21:43, said:

20 secunde Google search:

How do I turn auto-updates on or off for Android with the Messenger App preload?

1. From Chats, tap your profile picture in the top left.
2. Tap Scroll down and tap App Updates.
3. Tap Auto-Update Messenger to turn auto-updates on or off.
CIteste din nou ce am scris, de data asta la viteza normala. Ms

#4
mykero

mykero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 09.01.2010

View Postmofone, on 10 noiembrie 2019 - 21:45, said:

CIteste din nou ce am scris, de data asta la viteza normala. Ms

3. Tap Auto-Update Messenger to turn auto-updates on or off.

Dezactiveaza-l la tot ce scrie cu facebook in fata din aplicatie direct. Degeaba in scoti la facebook lite daca ramane activat la facebook normal.

Cu viteza las-o mai moale.

#5
mofone

mofone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,007
  • Înscris: 30.08.2011
Bine, aplicatia pe care o am instalata, "Messenger Lite" nu are optiunea descrisa la punctul 2 "App Updates." Nu inteleg legatura intre Messenger Lite si aplicatie separata "Facebook" ele fiind doua aplicatii diferite.

#6
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 01.03.2015
Salut. Ai in sistem facebook app services sau ceva asemanator? Dezactiveaza tampenii aia si vezi ce se intampla dupa. Eu ti-as recomanda Face atom din google play sau orice alta clna pentru ca dupa parerea mea aplicatiile facebook sunt niste mizerii. Eu folosesc Facebook din browserul Opera si sunt foarte multumit.

#7
mofone

mofone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,007
  • Înscris: 30.08.2011

View Posteu-DECEBAL, on 11 noiembrie 2019 - 07:35, said:

Salut. Ai in sistem facebook app services sau ceva asemanator?
Salut, am gasit in Apps 4 aplicatii inafara de cea instalata de mine,  Facebook, Facebook App Installer, Facebook App Manager si Facebook Services. Am dat pe rand, clear cache,clear data, force stop si disable. Din nou m-a intrebat daca vreau sa inlocuiesc cu factory version, desi nu actualizasem nimic si dezinstalasem din Play Store update-ul, doar ca de data asta m-a intrebat in meniul de la Apps in loc sa o faca in Play Store. Au disparut din lista si a ramas doar Facebook. Aplicatia Messenger Lite functioneaza normal.
Ms!

#8
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
De ce folosesti Lite, de ce nu vrei update ?!
Presupun ca nu din motive de telefon / acces internet.
Din motive de securitate / ca e lite (care e diferenta, nu face download/play automat la video sau....) ?!

#9
mofone

mofone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,007
  • Înscris: 30.08.2011

View Posttrollerul_de_serviciu, on 11 noiembrie 2019 - 11:15, said:

De ce folosesti Lite, de ce nu vrei update ?!
Presupun ca nu din motive de telefon / acces internet.
Din motive de securitate / ca e lite (care e diferenta, nu face download/play automat la video sau....) ?!
https://www.guidingt...ite-comparison/
Nu ma intereseaza decat sa pot primi si trimite mesaje si sa pot incarca imagini daca le primesc cu notificare cand le primesc. Daca folosesc in browser facebook trebuie sa trec pe mod desktop ca sa pot citi mesajele, un workaround neplacut. Ma intereseaza o functionalitate simpla, similara cu cea a wazap.
Update aplicatiei facebook nu vreau pentru ca nu folosesc aplicatia facebook pe telefon, cum am spus. O folosesc in browser :)

#10
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 01.03.2015
Nu toate browserele suporta si facebook messinger in interiorul aplicatiei dar Opera da. Cred ca mai e si Via browser care merge sa trimiti mesaje. In Opera exista si posibilitatea sa primesti notificari de la Facebook. Numai sa vrei. 😇

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate