Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

Dovada ca extraterestrii exista si se indreapta spre pamant

* - - - - 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
54 replies to this topic

#19
mediasick

mediasick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,122
  • Înscris: 21.08.2017

View Postsarac.lipit, on 07 noiembrie 2019 - 21:02, said:

În câteva mii de ani nu am reușit să învățăm să vorbim cu animalele de pe Terra.
Cum naiba ne-am înțelege cu cineva venit din altă galaxie????

eu stiu sa vorbesc cu cainele

daca ii zic mars, pleaca

daca imi zice ham! stiu ca vrea sa mance

#20
ursuletul68

ursuletul68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,208
  • Înscris: 06.09.2011

View Postsarac.lipit, on 07 noiembrie 2019 - 21:02, said:

În câteva mii de ani nu am reușit să învățăm să vorbim cu animalele de pe Terra.
Cum naiba ne-am înțelege cu cineva venit din altă galaxie????
de fapt, sa comunicam..uneori ne mai inteleg cainii din priviri, se mai joaca cu omul un delfin, uneori ne mai intelege o gorila..mai pacalim un cerb incandescent cu o ''chemare'' de ciuta erotica +in calduri, ca sa intre in bataia pustii Posted Image ..dar cam atat ; pana sa vorbim pe limba animalelor, ne mutam pe alta planeta.

#21
danaciu

danaciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,492
  • Înscris: 01.05.2006

View PostDestini, on 07 noiembrie 2019 - 19:59, said:

Exista mai multe dovezi biblice ca extraterestrii exista

Extraterestrii probabil ca exista dar biblia sigur nu exista.

#22
kyrre

kyrre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,960
  • Înscris: 27.05.2010
@danaciu: Biblia chiar exista. Este chiar cea mai bine vanduta carte din lume.

Iezechiel, capitolul 1

Quote

4. Eu priveam şi iată venea dinspre miazănoapte un vânt vijelios, un nor mare şi un val de foc, care răspândea în toate părţile raze strălucitoare; iar în mijlocul focului strălucea ca un metal în văpaie.
5. Şi în mijloc am văzut ceva ca patru fiare, a căror înfăţişare semăna cu chipul omenesc.
6. Fiecare din ele avea patru feţe şi fiecare din ele avea patru aripi.
7. Picioarele lor erau drepte, iar copitele picioarelor lor erau cum sunt copitele picioarelor de viţel şi scânteiau ca arama strălucitoare, iar aripile lor erau sprintene.
8. De cele patru părţi ele aveau sub aripi mâini de om şi toate patru îşi aveau feţele lor şi aripile lor.
9. Aripile lor se atingeau una de alta, şi când mergeau, fiarele nu se întorceau, ci fiecare mergea drept înainte.
10. Feţele lor? - Toate patru aveau câte o fată de om înainte, toate patru aveau câte o faţă de leu la dreapta, toate patru aveau câte o faţă de bou la stânga şi toate patru mai aveau şi câte o faţă de vultur în spate.
11. Feţele lor şi aripile lor erau despărţite în partea de sus, şi, la fiecare, două din aripi erau întinse, iar două le acopereau trupul.
12. Fiecare fiară mergea drept înainte şi mergea încotro îi dădea duhul să meargă şi în mersul său nu se întorcea.
13. Înfăţişarea acestor fiare se asemăna cu înfăţişarea cărbunilor aprinşi, cu înfăţişarea unor făclii aprinse; printre fiare curgea foc, iar din foc ţâşneau raze şi fulgere.
14. Fiarele alergau înainte şi înapoi iute ca fulgerul.
15. Când mă uitam eu la fiare, iată am văzut jos, lângă aceste fiare, câte o roată la fiecare din cele patru feţe ale lor.
16. Aceste roţi, după înfăţişarea lor, parcă erau de crisolit, iar după făptură toate aveau aceeaşi înfăţişare. Şi după alcătuirea şi după făptura lor ele parcă erau vârâte una în alta.
17. Ele înaintau în toate cele patru părţi, şi în timpul mersului nu se întorceau.
18. Obezile lor formau un cerc larg şi de o înălţime înfricoşătoare şi aceste obezi la toate patru erau pline de ochi de jur împrejur.
19. Când mergeau fiarele, mergeau şi roţile de lângă ele, şi când se ridicau fiarele de la pământ, se ridicau şi roţile.
20. Ele mergeau încotro le da duhul să meargă şi roţile se ridicau împreună, căci duh de viaţă era şi în roţi.
21. Când mergeau acelea, mergeau şi acestea, şi când acelea se opreau, se opreau şi acestea; iar când acelea se ridicau de la pământ, atunci împreună cu ele se ridicau şi roţile, pentru că duh de viaţă era şi în roţi.
22. Deasupra capetelor fiarelor se vedea un fel de boltă, întinsă sus, deasupra capetelor lor, care semăna cu cristalul cel mai curat;
23. Iar sub bolta aceasta erau întinse aripile fiarelor una spre alta, şi fiecare fiară mai avea câte două aripi, care le acopereau trupurile;
24. Când mergeau fiarele, auzeam fâlfâitul aripilor lor, ca un vuiet de ape mari, ca glasul Celui Atotputernic zgomot straşnic, ca zgomotul dintr-un lagăr ostăşesc; iar când ele se opreau, îşi lăsau aripile în jos.
25. După ce fiarele se opreau şi îşi lăsau aripile în jos, zgomotul se auzea încă sub bolta ce se întindea deasupra capetelor lor.
26. Pe bolta de deasupra capetelor fiarelor era ceva care semăna cu un tron şi la înfăţişare era ca piatra de safir; iar sus pe acest tron era ca un chip de om.
27. Şi am mai văzut ceva, ca un metal înroşit în foc, ca nişte foc, sub care se afla acel chip de om şi care lumina împrejur; de la coapsele acelui chip de om în sus şi de la coapsele chipului aceluia în jos se vedea un fel de foc, un fel de lumină strălucitoare care-l împresura de jur împrejur.
28. Cum este curcubeul ce se află pe cer la vreme de ploaie, aşa era înfăţişarea acelei lumini strălucitoare care-l înconjura. Astfel era chipul slavei Domnului. Şi când am văzut eu aceasta, am căzut cu faţa la pământ.


#23
Babalusu

Babalusu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,025
  • Înscris: 02.09.2019
Pune cineva o poza cu extraterestrii?

#24
eugeniusro

eugeniusro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 21.08.2005

View Postsuper8, on 07 noiembrie 2019 - 20:51, said:

Sunt multe icoane cu "dovezile" de care mentionezi tu !

Am văzut și eu articolul de pe Descoperă.ro, dar prima oară am citit acum multi ani cartea lui Von Deniken Carele Zeilor.

View PostIon_de_la_Raion, on 07 noiembrie 2019 - 20:13, said:

Nu, vin cylonii.

Asta este foarte adevarat, datorita distanțelor mari dintre galaxii si a limitărilor fizicii care nu ne permit să călatorim cu viteza luminii este mult mai probabil ca legăturile dintre civilizații sa fie făcute de roboți.

Edited by eugeniusro, 07 November 2019 - 22:49.


#25
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,050
  • Înscris: 23.09.2005

View Postmediasick, on 07 noiembrie 2019 - 21:20, said:


eu stiu sa vorbesc cu cainele

daca ii zic mars, pleaca

daca imi zice ham! stiu ca vrea sa mance

Asa, si pisica vorbeste cu mine.

O las sa doarma in camera, are scaunelul ei si in fiecare noapte, intre 3 si 4, vine langa mine in pat, si imi miauna la urechi pana ma ridic si o las afara. :)

View PostBabalusu, on 07 noiembrie 2019 - 22:42, said:

Pune cineva o poza cu extraterestrii?

Sigur. :)

[ https://writehealth.co.uk/wp-content/uploads/2013/03/fogged-vision-610x406.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#26
ClaudiuCC

ClaudiuCC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 13.09.2007

View Postsarac.lipit, on 07 noiembrie 2019 - 21:02, said:

În câteva mii de ani nu am reușit să învățăm să vorbim cu animalele de pe Terra.
Cum naiba ne-am înțelege cu cineva venit din altă galaxie????
uita-te la documentare si o sa vezi ca exista documente in arhiva usa ca exista extraterstri, iar un mod de comunicare al acestora este prin telepatie

#27
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

View Posteugeniusro, on 07 noiembrie 2019 - 22:46, said:

Asta este foarte adevarat, datorita distanțelor mari dintre galaxii si a limitărilor fizicii care nu ne permit să călatorim cu viteza luminii este mult mai probabil ca legăturile dintre civilizații sa fie făcute de roboți.

Adică tu chiar așa de înapoiați îi crezi pe extratereștrii repspectivi, de spui că trebuie să vină cu vreo farfurie ceva... dar de teleportare, găuri de vierme, etc., ai auzit?! :)

#28
Destini

Destini

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 24.10.2016

View PostBabalusu, on 07 noiembrie 2019 - 22:42, said:

Pune cineva o poza cu extraterestrii?
[ https://ibb.co/McNPZ71 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Destini, 07 November 2019 - 23:51.


#29
Babalusu

Babalusu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,025
  • Înscris: 02.09.2019
E din biblie?

#30
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,751
  • Înscris: 12.09.2015
M-am saturat sa-i vad pe demnitarii nostri cum debiteaza numai minciuni,acum aud si ca biblia e plina de extraterestrii.....

#31
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostJJackFLASH, on 07 noiembrie 2019 - 08:40, said:

De cat lemn a fost nevoie, de unde a fost adus lemnul si cata forta de munca a trebuit pentru a realiza acest proiect?
Citeste Geneza 6 sa te lamuresti.

View Postcriztu, on 07 noiembrie 2019 - 14:43, said:

In loc sa observi ca in China ai consemnarea unui potop si a modificarii calendarului, si sa iti pui intrebari cum e posibil un calendar de 360 de zile.
Tu invoci o cronologie inexistenta in Biblie, din care iti iese tie ca potopul din China nu e acelasi cu potopul din Irak.
Care si in Irak ai un calendar de 360 de zile, care a fost reformat - The Babylonian calendar was also of 360 days - https://books.google...alendar&f=false

Deci in loc sa vezi ca modificarea calendarului de la 360 de zile la 365 de zile inseamna modificarea orbitei Terrei, tu iti pui intrebari cand a scris ala, in ce an, in ce zi mai precis, exact exact.
Am convingerea ca inainte de potop perioada de revolutie in jurul soarelui era de 360 zile. Activitatea din timpul potopului , si dupa aceea , au dus la indepartarea planetei de soare marind astfel cu 5,25 zile perioada de revolutie.

#32
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,476
  • Înscris: 04.05.2006

View Postsarac.lipit, on 07 noiembrie 2019 - 21:02, said:

În cĂąteva mii de ani nu am reușit să Ăźnvățăm să vorbim cu animalele de pe Terra.
Cum naiba ne-am Ăźnțelege cu cineva venit din altă galaxie????
Bineînțeles ca am învățat sa comunicam cu animalele.
Iar cu ființe inteligente, este chiar mai facil de găsit o cale de comunicare

View PostPiticVerde, on 08 noiembrie 2019 - 10:30, said:

M-am saturat sa-i vad pe demnitarii nostri cum debiteaza numai minciuni,acum aud si ca biblia e plina de extraterestrii.....
Pai este. Toate ființele care-L înconjoară pe Dumnezeu, sunt extraterestre

View Postheart_of_ice, on 07 noiembrie 2019 - 23:37, said:



Adică tu chiar așa de înapoiați îi crezi pe extratereștrii repspectivi, de spui că trebuie să vină cu vreo farfurie ceva... dar de teleportare, găuri de vierme, etc., ai auzit?! :)
Așa e. Sunt pline cărțile science-FICȚION de ele

#33
eugeniusro

eugeniusro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 21.08.2005

View Postheart_of_ice, on 07 noiembrie 2019 - 23:37, said:

dar de teleportare, găuri de vierme, etc., ai auzit?! Posted Image

Da în filme, și de Moș Crăciun am auzit dar sunt bătrân nu mai cred în Moș Crăciun Posted Image

#34
Bebeluka

Bebeluka

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 983
  • Înscris: 28.07.2015

View Postserban57, on 07 noiembrie 2019 - 20:12, said:

Vin asgardienii, cu Thor in fruntea lor.

Asgardiens of Galaxy Posted Image)))

In alta ordine de idei,si in nota topicului..
Daca ii spui unui individ ca o banca este vopsita proaspat,pune mana sa verifice...Daca il pui sa creada in o carte de povesti..crede fara nicio urma de indoiala...

Edited by Bebeluka, 08 November 2019 - 18:33.


#35
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,476
  • Înscris: 04.05.2006
Nunu. De regula o citește in prealabil

#36
Babalusu

Babalusu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,025
  • Înscris: 02.09.2019
De regula cei fara scoală nu citesc.

Tu crezi ca dumnezeu e extraterestru sau ca extraterestrul e dumnezeu?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate