Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Transfer date

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,337
  • Înscris: 24.05.2010
sigur ai cablu de date si nu doar cablu de alimentare.... teoretic ti l-ar vedea ca un fel de stick.... vezi sa nu fie necesar acceptul din telefon ca laptop-ul sa acceseze telefonul

#2
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,381
  • Înscris: 01.12.2001
Nu trebuie nicio aplucatie.
Direct din explorer

#3
valeria m

valeria m

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 02.01.2007
Buna,
Am o întrebare. Exista vreo aplicație prin care sa pot transfera fisiere prin cablu între telefonul meu one plus 3 și laptop (Windows) ? Până acum am făcut asta prin bluetooth dar funcționează foarte greu. Se face legătura cu dificultate, bufferul este limitat și viteza de transfer redusă. Pentru telefoanele mai vechi aveam cate o aplicație care îmi permitea transferul prin cablu. Oare ar fi posibil și la acest telefon ?

#4
cipinet

cipinet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 25.08.2010
androidul suporta nativ transfer de fisiere prin cablu, cand il legi la PC la notificari alegi transfer fisiere si nu doar incarcare si vei vedea memoria telului ca pe un card

#5
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,880
  • Înscris: 28.11.2006
Cand conectezi cablul USB din telefon la laptop nu-ti citeste Windows-ul telefonul? Daca n-ai vreun W98 sau XP, ar trebui sa-l identifice so sa poti transfera fisere cu viteza portului USB (cred ca telefonul are doar 20., dar viteza ar trebui sa fie destul de buna daca n-ai nu stiu cati giga de copiat, si oricum mult mai buna decat prin BT).

De asemenea, vezi ca atunci cand conectezi cablul, sa selectezi optiunea Transfer fisiere din telefon.

#6
valeria m

valeria m

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 02.01.2007
Multumesc mult. S-a rezolvat așa, cu cablul de alimentare și cu mențiunea transfer fisiere.
Vă doresc tuturor o zi plăcută.

Edited by valeria m, 31 October 2019 - 16:09.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate