Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 

ios 10.2.1 to 11

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
ebin_os

ebin_os

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 619
  • Înscris: 31.03.2007
buna detin un iphone 6 cu versiunea de ios 10.2.1 as putea face update la versiunea 11 ? vad ca itunes nu mai "semneaza" versiunea 11
nu doresc alta versiune mai mare deoarece nu imi va mai merge aplicatia iblacklist :\
Multumesc!

#2
costinuti

costinuti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,433
  • Înscris: 19.09.2007
NU.

#3
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
Inlocuieste "iblacklist" cu "number shield" si o sa iti mearga.

#4
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
OK, ai un motiv pentru care NU vrei update.
Dar motivul pentru care VREI update este..... ?

#5
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
Securitate in primul rand, optimizari ale OS-ului si functi noi in al doilea rand.
Cum sa nu vrei update?

#6
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
In 99% din cazuri, daca-i arati unui user un telefon cu ios/android 5 versiuni diferite... nu-si da seama care e.
Si nu-l ataca nimeni taman pe el.
Mai ales ca el are un motiv intemeiat sa NU faca upgrade.

Eu tocmai am aranjat ieri 2 tablete cu Android 4, care merg perfect pentru ce am eu nevoie: una pentru carti, una pentru muzica si radio in bucatarie.
Am instalat din prima tot ce am avut nevoie, din Play Store, fara nici un artificiu.

#7
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
Da, dar pentru tabletele tale nu exista versiune mai noua de android (oficiala, ca daca te duci pe XDA iti iei ultimul opensource compilat si gata) ...
Pentru telefonul lui exista o versiune mai noua oficiala.
In plus, motivul pentru care sa nu faca upgrade este unul pueril ... ca are un blacklister mai vechi ... pai e ok, pui unul mai nou. Licenta pentru un black lister e de 1-2 euro ... la un telefon care costa sute ... vezi ironia ?

La faza cu "doar nu il ataca chiar pe el" ... cand iti vezi telefonul golit si conturile online busite pentru ca a avut un mucos acces intamplator la datele tale folosind un tool de exploit pre-made pe baza vuilnerabilitatilor cunoscute in online, o sa iti schimbi instant parerea.
Este o vorba la americani: "better safe than sorry" ...

Edited by ro_explorer, 12 October 2019 - 13:48.


#8
ebin_os

ebin_os

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 619
  • Înscris: 31.03.2007

View Posttrollerul_de_serviciu, on 12 octombrie 2019 - 12:56, said:

OK, ai un motiv pentru care NU vrei update.
Dar motivul pentru care VREI update este..... ?
unele aplicatii cer minim ios 11

View Postro_explorer, on 12 octombrie 2019 - 12:19, said:

Inlocuieste "iblacklist" cu "number shield" si o sa iti mearga.
number shiled nu are multe functii si anume :
log de la numerele adaugate in blacklist + sms`urile lasate
sa pui fiecarui numar in parte : sa ii dea ocupat sau sa ii intre mesageria sau pur si simplu sa ii sune normal
de fapt nici nu cred ca este o alta aplicatie sa se comporte ca iblacklist, nu stiu de ce nu au facut update aplicatiei sa mearga si pe versiuni mai mari

Edited by ebin_os, 12 October 2019 - 18:09.


#9
paul_bh

paul_bh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 726
  • Înscris: 05.03.2006

View Postebin_os, on 12 octombrie 2019 - 11:15, said:

buna detin un iphone 6 cu versiunea de ios 10.2.1 as putea face update la versiunea 11 ? vad ca itunes nu mai "semneaza" versiunea 11
nu doresc alta versiune mai mare deoarece nu imi va mai merge aplicatia iblacklist :\
Multumesc!
Da, ai putea face cu ultima bresa de securitate descoperita in iOS 12. Aici oricum nu se permite mai mult despre povestea asta, cauta tu informatii referitoare la Checkra1n. Succes!

#10
ebin_os

ebin_os

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 619
  • Înscris: 31.03.2007

View Postpaul_bh, on 12 octombrie 2019 - 21:15, said:

Da, ai putea face cu ultima bresa de securitate descoperita in iOS 12. Aici oricum nu se permite mai mult despre povestea asta, cauta tu informatii referitoare la Checkra1n. Succes!
ce spui tu este altceva iblacklist merge doar pe versiunea 11 sau mai mica momentan. iar eu am 10.2.1 doar ca la unele aplicatii imi trebuie 11 sau mai mare deci sa imi mearga si iblacklist si alte aplicatii am nevoie de versiunea de ios 11

#11
paul_bh

paul_bh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 726
  • Înscris: 05.03.2006
Daca vrei sa stii mai multe cauta, citeste, aici oricum nu este permis sa povestim. Este vorba de o vulnerabilitate descoperita in iOS 12 ce afecteaza toate versiunile mai vechi ale sistemului prin care se pot instala orice versiuni ale sistemului care sunt pentru telefonul tau fara a avea salvate fisierele shsh (cu semnaturile Apple specifice fiecarui aparat functie de IMEI).

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate