Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Nu văd pozele din mobil pe calculator - Allview X1_Soul cu Android 4.2.1

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
belciuge

belciuge

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 23.02.2011
Bună ziua

Am o problemă cu un telefon primit de la cineva (cadou). Este Allview X1_Soul cu versiunea de Android 4.2.1.
Am făcut niște poze cu el și aș vrea să le descarc pe laptop. Problema e că după ce am pus cablul de la mobil în calculator, nu se vede nimic pe laptop. Nici pe mobil nu văd mesaj dacă vreau să transfer fișiere sau să încarc telefonul. Am dat în jos și în sus cu deștu pe ecran să văd dacă-mi apare ceva dar nimic.

Ce să fac ca să văd fișierele din mobil pe calculator?

Mulțumesc mult pentru orice răspuns,
Elena

#2
sebastiansebi

sebastiansebi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,592
  • Înscris: 16.11.2014
schimbi cablul.da vreun sunet se aude cand conectezi cablul la pc?

#3
DGecko

DGecko

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 31.07.2012
La mine de exemplu se aude doar un sunet atunci cand conectez cablul de date, iar ca sa-mi arate in laptop telefonul este necesar sa-l deblochez. (Samsung)
Incearca asta.

#4
Morphinus

Morphinus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,887
  • Înscris: 29.09.2010
Testeaza si solutii gen AirDroid ce permit descarcarea direct din browser fara a mai utiliza un cablu usb.
Desigur in limita unei anume marimi stabilite pentru planul gratuit.
Sunt convins ca exista si alternative gratuite la aceasta aplicatie dar asta mi se pare mai user friendly.

Pe de alta parte ori este necesar sa instalezi o suita software specifica fiecarui producator ce iti permite transferul de date, drivere necesare pentru sistemul de operare si permisiuni ce trebuiesc alocate in mod manual( verificat aici daca se poate initia procedura de transfer date din optiunile telefonului, ciudat intr-adevar ca nu se activeaza automat la conectarea cu laptopul).
Utilizeaza si cablul compatibil, cel primit in cutia sa etc...

Edited by Morphinus, 19 September 2019 - 17:50.


#5
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
schimba cablul,portul usb....

#6
onisoru

onisoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 28.03.2012
Cre' ca ti-ai prins DESTU in belciuge!
Doamneeeee...........

#7
belciuge

belciuge

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 23.02.2011
Mulțumesc pentru răspunsuri. Problema principală era că nu era pusă cartela Digi. Cu cartelă mi-a apărut o fereastră pe mobil, am dat descărcare fișiere dar nu am văzut fișierele din mobil pe calculator.
Am descărcat aplicația AirDroid și a mers dar nu-mi convine că nu pot descărca pe calculator, din mobil, decât 100MB, ceea ce înseamnă 30 de poze pe lună :(

Off..
Am crezut că dacă resetez telefonul la setările inițiale voi rezolva problema asta. Telefonul avea problema asta și la vechiul propietar (tatăl meu)..

Elena

#8
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,954
  • Înscris: 24.04.2013
Ar trebui sa mearga cu cablul USB, asta daca nu cumva cablul e unul exclusiv pentru incarcare; acestea nu merg pentru transfer de date. Vezi daca un alt cablu iti rezolva problema.

Alltfel incearca:
  • ASUS File Manager (com.asus.filemanager). Merge si pe ne-Asus. Conectezi telefonul la WiFi in aceasi retea cu PC-ul si are un mod in care functioneaza ca un server web: iti da o adresa IP (a telefonului) la care sa te conectezi de pe PC cu un browser obisnuit si vezi fisierele de pe telefon, poti face download/upload/ stergere/ etc.
  • AndSMB (lysesoft.andsmb). Iti permite accesul, de pe telefon, la directoarele partajate de Windows-ul de pe PC (cu conditia ca telefonul si PC-ul sa fie in aceeasi retea). Poti copia fisiere in ambele sensuri.

Edited by sags, 19 September 2019 - 21:56.


#9
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Setezi GOOGLE PHOTOS pe telefon și nu te mai chinui deloc.
Ce pozezi le încarci automat în cont și le poți vedea de oriunde fără un transfer.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate