Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
interceptare ip android

Nota de relație

Cand trebuie sa porti botnita la ...

Arc iesit din canapea. Ce e de fa...
 SSD-uri in 99% dupa restart - err...

Izolare camera PoE?

Click Sunet Butuc fata

Nu merge internet și touchpad
 Nu am semnal la telefon la casa i...

Aspecte pozitive la partidele si ...

Cost bransare curent ENEL 2024

Tur auto 2024
 Scule parkside x20v

"Compuneri" folosind Roma...

Recomandare AC

Coramet sau Caparol?
 

Pareri despre Mega-Image

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
159 replies to this topic

#91
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Putin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,966
  • Înscris: 30.08.2017

View Postjavathepyton, on 25 august 2019 - 22:10, said:

De ce?
N-am inselat pe nimeni.
N-am oferit mancare stricata la clienti.
N-am pacalit clientii la bani.
Nu mi-am batut joc de angajati.

Nu stiu cum poti sa ma consideri nebun intr-o societate bolnava.  

Sa se duca la Balaceanca infractorii de la  conducerea  Mega Image.
Am adus o gramada de  dovezi si articole ca acest lant alimentar e nociv si corupt in stil romanesc.

In semn de solidaritate cu tine, in noaptea asta nu voi mai merge la Mega Image. Coruptii dracului...

#92
javathepyton

javathepyton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 06.08.2019

View Postericmario, on 25 august 2019 - 22:15, said:



ps. De ce cumperi de la Mega dacă ești atât de nemulțumit de ei? Cine te obligă să le treci pragul?
Pai abia azi cand am deschis topicul si am citit tot mai multe articole, m-am convis sa nu-i mai calc pragul de acum incolo.

View Postgeorge_alexandru, on 25 august 2019 - 22:18, said:

In semn de solidaritate cu tine, in noaptea asta nu voi mai merge la Mega Image. Coruptii dracului...
Eu nu ma mai duc niciodata.
Sa te duci la Mega Image si sa-i imbogatesti pe sarlatanii aia inseamna sa incurajezi in continuare coruptia si incompetenta in Romania.
E ca si cum ai sustine PSD.

Pana la urma, va trebui sa fac un compromis si sa cumpar mai scump de la alte magazine ori de la tarani.

Edited by javathepyton, 25 August 2019 - 22:33.


#93
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Postjavathepyton, on 25 august 2019 - 22:33, said:

Pai abia azi cand am deschis topicul si am citit tot mai multe articole, m-am convis sa nu-i mai calc pragul de acum incolo.

Bravo.
Așa să faci.
Acum du-te la somnic, mâine e cea mai nașpa zi a săptămânii.

Îmi pare rău că aici nu există Mega Image, m-aș fi dus să văd ce și cum.
Acasă, (nu sunt în țară) am un magazin Profi.
Ei bine, magazin mai jegos ca ăla, nu am văzut.
De fapt, am observat că angajații au cam migrat către Lidl, care e farmacie, cel puțin la mine.
Eu cred că totul ține de seful/șefa de magazin.
Dacă acasă trăiește în mizerie, așa va fi și magazinul.

Edited by ericmario, 25 August 2019 - 22:43.


#94
criztu

criztu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,298
  • Înscris: 03.09.2002

View Postjavathepyton, on 25 august 2019 - 22:33, said:

Sa te duci la Mega Image si sa-i imbogatesti pe sarlatanii aia inseamna sa incurajezi in continuare coruptia si incompetenta in Romania.

Eu am luat de cateva ori paine cu maia de la Gusturi Romanesti (tot Mega Image). Pana am luat tzeapa de 3 ori, cu paine ranceda, ca e invelita in plastic, si nu m-am gandit ca iau tzeapa.. Dar gata, nu mai iau nimic de la ei. Vanzatoarele se plangeau ca le plateste cu salariul minim.

Edited by criztu, 25 August 2019 - 22:48.


#95
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,932
  • Înscris: 28.11.2006
Partea pozitiva: varietate mare de produse, si cam atat.

Parti negative: preturi mari, loc inghesuit, casiere care se misca al dreq de incet.

PS Daca un cetatean blocheaza POS-ul, nu e vina nici a cetateanului nici a casierului. Am patit si eu o datya, de a trebuit sa alerg pe la banca sa-mi recuperez banii pe care mi-i luasera dar n-ajunsesera in contul magazinului :P Vina lor e daca se strica un POS si il lasa stricat cu lunile, si eventuqal afli de-abia la casa ca nu poti plati cu cardul (am patit-o :ciocan:)

#96
Cousteau

Cousteau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,742
  • Înscris: 25.04.2007

View Postjavathepyton, on 25 august 2019 - 12:37, said:

Pai si la Kaufland, si la Carrefour  si Auchan e la fel.
La Lidl...acolo e moartea umanitatii fiindca produsele sunt mai ieftine. Si mizerie si degradare .

Ma oripileaza sa vad cosuri cu haine chiar in mijlocul rafturilor cu mancare.Cum naiba sa cumperi de la astia?
Si modul cum sunt aranjate sticlele si alimentele, care apropo, sunt niste ieftinaturi toxice pline de E-uri....e gretos!
Ai inceput sa delirezi, poate de la bacteria care ziceai pe alt topic ca ai luat-o din saorme. Mergi la un doctor si nu mai pierde timpul pe aici ca e periculoasa pentru sanatatea ta.

#97
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
Mega e cel mai ok magazin, chiar daca e mai scump are produse de calitate, cele din gama DelHaize care vin direct din Belgia

Se misca bine angajatii eu vizitez cam 2-3 mega uzual si vad ca depinde ff mult de manager, coada e unica si se imparte, urla astia mici "casa libera" si se misca ff repede

problema cu mega e cand vine cate unul si cumpara un cos intreg pt toata saptamana, tine coada pe loc
mega e magazin mic unde trebuie sa iei 2-3 produse sa inaintezi rapid, nu supermarket sa-ti cumperi toata lista de acasa

lidl e cel mai oribil, pentru saraci, nici nu se compara
cand intri in lidl te loveste aerul ala de depozit low-cost pentru imigranti

#98
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,841
  • Înscris: 14.10.2017
la profi aici cand este ocupata o casa se deschide si cealalta ...bine nu mereu ca mai au si de aranjat marfa , insa cine e disponibil vine si deschide si o alta casa...sunt 2 cu toate

cel mai mare la noi este penny market insa acolo nu ma duc ...e prea departe, gasesc ce trebuie in jur

#99
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 123,042
  • Înscris: 07.02.2003

View Postjavathepyton, on 25 august 2019 - 18:35, said:

Oamenii trebuie sa lucreze cu pasiune, cu motivatie, nu in sictir, nu in scarba doar pentru bani.
Pe salarii de rahat nu o sa aibe nimeni asa ceva Posted Image Iar cu robotii vezi ca se pregateste impozitarea lor :P

View Postjavathepyton, on 25 august 2019 - 19:37, said:

O gramada de reporaje si articole despre situatia catastrofala de la Mega Image din ultimii 10 ani.
La fiecare o sa gasesti dinastea daca nu deschizi ochii cand cumperi ceva... insa apropo de Mega din cate vad afacerea merge din ce in ce mai bine.

Edited by andreic, 26 August 2019 - 09:59.


#100
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,049
  • Înscris: 13.07.2011
in ultimele 10 zile in vizita mea din Romania am cumparat la MegaImage sigur cel putin de 2 ori pe zi. Nu am avut o coada mai lunga de maxim 5 minute care este cu totul ok pentru un magazin atat de mic. In rest nu am vazut cozi infernale, in mare parte indiferent de ora erau maxim 2-3 clienti in fata mea.

Mancarea de acolo nu am probat-o, am gustat in schimb un pui la rotisor care mi s-a parut foarte foarte ok.

Iar ca angajati nu prea am vazut tineri, erau babete comuniste fara chef de munca sau angajati necalificati.

#101
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Postkarax, on 26 august 2019 - 09:48, said:

la profi aici cand este ocupata o casa se deschide si cealalta ...bine nu mereu ca mai au si de aranjat marfa

Scuzați offtopic-ul: Rewe Hilders caută personal pentru pus marfa pe raft, mini-job. 2 zile pe săptămână, marți și vineri, câte 8 ore.
Salariu 450 euro net.

#102
javathepyton

javathepyton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 06.08.2019

View Postandreic, on 26 august 2019 - 09:58, said:

Pe salarii de rahat nu o sa aibe nimeni asa ceva Posted Image Iar cu robotii vezi ca se pregateste impozitarea lor Posted Image


Facem pariu ca  guvernele, partidele si institutiile politice vor disparea pana vor impune impozite pe roboti?

View Postandreic, on 26 august 2019 - 09:58, said:



insa apropo de Mega din cate vad afacerea merge din ce in ce mai bine.
Si manelele au profit daca e s-o luam asa.

View PostFlat, on 26 august 2019 - 08:29, said:

Mega e cel mai ok magazin, chiar daca e mai scump are produse de calitate, cele din gama DelHaize care vin direct din Belgia

Se misca bine angajatii eu vizitez cam 2-3 mega uzual si vad ca depinde ff mult de manager, coada e unica si se imparte, urla astia mici "casa libera" si se misca ff repede

problema cu mega e cand vine cate unul si cumpara un cos intreg pt toata saptamana, tine coada pe loc
mega e magazin mic unde trebuie sa iei 2-3 produse sa inaintezi rapid, nu supermarket sa-ti cumperi toata lista de acasa

lidl e cel mai oribil, pentru saraci, nici nu se compara
cand intri in lidl te loveste aerul ala de depozit low-cost pentru imigranti


Inseamna ca eu ma duc la  cel mai nasol magazin din  capitala.
In ce priveste lidl, ai dreptate. Pare un Selgros mai pentru saraci.

View Postericmario, on 26 august 2019 - 16:43, said:


Scuzați offtopic-ul: Rewe Hilders caută personal pentru pus marfa pe raft, mini-job. 2 zile pe săptămână, marți și vineri, câte 8 ore.
Salariu 450 euro net.
Mai bine sa contacteze Amazon si sa comande  din astea:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/cLVCGEmkJs0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#103
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Postjavathepyton, on 26 august 2019 - 17:11, said:


Mai bine sa contacteze Amazon si sa comande  din astea:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/cLVCGEmkJs0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
E clar că tu trăiești în lumea ta.
Întrebarea e: cum te descurci, îți ajung banii de la lună la lună?

#104
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Postjavathepyton, on 25 august 2019 - 22:33, said:

Eu nu ma mai duc niciodata.
Nici eu, pentru ca la magazinul mai aproape de casa pute inauntru, nu stiu a ce, dar nu e un aer curat si mai e si foarte intortocheat, construit intr-un fel de magazie mai mare, fara ventilatie.

#105
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006

View Postjavathepyton, on 26 august 2019 - 17:11, said:





Inseamna ca eu ma duc la  cel mai nasol magazin din  capitala.
In ce priveste lidl, ai dreptate. Pare un Selgros mai pentru saraci.



Pai zi la care mega te duci.. poate sunt altele mai bune in zona

Un alt exemplu pozitiv mega de la mine de la parterul blocului a prelungit programul până la 23 (era la 22). Deci acum daca am chef de ceva la 2245 găsesc deschis, au observat că lumea din oraș trăiește mai mult seara și cumpără bere sucuri mici semințe.

Foarte scump pe alocuri fata de Auchan/Carrefour. Dar merita timpul câștigat

#106
Costel2014

Costel2014

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,345
  • Înscris: 02.09.2014

View Postjavathepyton, on 25 august 2019 - 13:36, said:

Pe aia care au stat 16 ani cu nasul in carti  sa toceasca legi, date istorice si curente literare nici la maturat nu i-as pune pentru ca n-au conditie fizica si nici antrenament.

Plus ca pe aia de la uman si filo nu i-as pune sa faca tranzactii ce presupun gandire matematica.  

Da, sa faca o recalificare, dar nu in vanzari.
Fiindca vedeti bine ce dezastru rezulta.
Absolventii de la uman provoaca numai daune si pagube companiilor in care lucreaza si comit cele mai multe pierderi.
Vin unii in IT, absolventi de filo, drept si jurnalism recalificati in programare ca s-au uitat pe niste tutoriale.....te iei cu mainile de cap la cate erori comit.
Din cauza unui absolvent din asta de SNSPA  care a fost angajat la fast-food ce prepara pui  m-am ales cu migrene.


Mai bine le acorzi  ajutor social  de 300 lei decat sa-i angajezi pe 1200 lei.
Sau sa aiba grija parintii de ei pe pensiile lor ca doar ei i-au vrut avocati, jurnalisti si istorici. Sa aiba statul grija de ei.
Astia n-au ce cauta in sectorul privat. Punct.
S-au specializat pe drept, jurnalism, literatura, istorie, sa ramana naibii pe domeniul lor.
Atata ura, prejudecata si prostie chiar, rar mi-a fost dat sa citesc intr-o singura postare! Pari un (fost) buticar (sau copil de buticar) ofticat de faptul ca i-a stricat Mega afacerea familiei... Despre Mega Image, parerea pe care mi-am facut-o cand am venit in Romania este ca au preturi mai mari fata de alte supermarketuri, dar compenseaza prin cozile mai mici. Produsele...unele mai bune, altele mai proaste...ca peste tot.

#107
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Șah la bărboși.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 113,018
  • Înscris: 13.06.2004
Cozile se formează din cauză că le pleacă din oameni şi nu mai au destui angajaţi. Iar la ei dacă eşti casier de obicei trebuie să fii şi altele. Probabil unii s-ar duce pe salariu mic dacă ar fi doar casieri, nu "lucrători comerciali".
Produse expirate şi extrem de sărate (eu chiar mănânc destul de sărat, deci vă daţi seama cât de sărate sunt de mi se par prea sărate) sau nasoale găseşti cam peste tot, aşa că trebuie să fii atent.
Eu ţin minte preţurile, aşa că dacă e să fie produse pe care nu le cumpăr zilnic, încerc să mă duc la alte magazine (am mai multe prin zonă), mai ales că acum vara ies cu bicicleta.

#108
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,927
  • Înscris: 25.12.2016
Nu mai cumpar aproape nimic din mega, foarte rar intru la ei desi am un magazin la cateva minute de casa. Singurul plus al mega e faptul ca au deschis sute de magazine, il ai la cateva minute si e folositor celor ce ies de la serviciu si n-au timp de cumparaturi. Dar pentru cine are timp, mega este de evitat. Toate produsele lor marca proprie numite Gusturi romanesti, sunt groznice, niste mizerii pe care le-am aruncat de fiecare data. La fructe si legume e jale, le lasa se sa strice si apoi le baga in niste pungi pe care le vand la reducere. Benzile de la casele de marcat sunt atat de mici incat doua persoane abia pot pune cumparaturile, dar numai daca au doar cateva produse. Daca sunt 4 insi la coada deja se produce aglomeratie...

Kaufland si Lidl sunt peste Mega la orice capitol.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate