Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

Lucrurile importante in viata

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#1
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
https://www.facebook...IwNzkxODE3NTY1/
Cf. celor de mai sus, se pare ca incet, incet,se umple forumul de useri al caror tel in viata e doar nisipul....

#2
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012
telul meu mereu au fost mingile de golf

#3
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,027
  • Înscris: 07.11.2006
Fain.Excelent.
Ferice de elevii/studentii care au un asemenea profesor,dascal,indrumator.

#4
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,243
  • Înscris: 05.06.2002
depinde de varsta. vine o varsta la care e important pt tine sa nu faci pipi-n pantaloni.

#5
Rockyy

Rockyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 490
  • Înscris: 24.01.2010
Ai dat link la un videoclip cu negri, care nici macar nu s-a incarcat. Nu sunt de la noi din tara aia cu coafura afro. Ce treaba au cu tara noastra?!?

#6
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View Poston64, on 22 august 2019 - 19:09, said:

telul meu mereu au fost mingile de golf
Dupa subiectele "de interes" postate,...... plaja, nene, plaja.

View PostRockyy, on 22 august 2019 - 19:24, said:

Ai dat link la un videoclip cu negri, care nici macar nu s-a incarcat. Nu sunt de la noi din tara aia cu coafura afro. Ce treaba au cu tara noastra?!?
Cu tine, sigur nu are treaba. Asta nu era film de desene animate sinconizat, trebuie sa stii si sa citesti si sa intelegi ce citesti, nu doar sa scrii.

#7
claz

claz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,861
  • Înscris: 10.06.2005
Ce cacat de topic mai e si asta?
Un videoclip care se incarca greu si un comentariu stupid.

Edited by claz, 22 August 2019 - 19:29.


#8
-zeu-

-zeu-

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 14.08.2019
Poti sa te uiti la 100 de motivationale daca dupa ce se termina video dai pe episodul urmator din cele 10 filme pe care le urmaresti saptamanal si nu iti ramane timp sa faci nimic.

M-am sculat la 04:00, ma uitam pe telefon, ma uitam pe youtube, ma gandeam ce sa fac, ma gandeam ce dracu sa mai fac, nu conta ca ma miscai mai incet, orele alea sculate mai devreme ma ajutara sa intru intr-un ritm.

Cu toate astea nu dau lectie nimanui, daca eram bogat cred ca eram intr-o tara excotica facand sex si tragand cocaina pe nas.

La ce se reduce viata si cine sunt eu sa zic ca trebuie traita intr-un anumit fel?

#9
morenno

morenno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,361
  • Înscris: 11.09.2007
lucruri importante in viata...
sa fii ignorant, increzator si sa primesti o mostenire mare.

#10
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,443
  • Înscris: 10.08.2005
Uite aici lucru important -- Intel sau AMD ? --

#11
morenno

morenno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,361
  • Înscris: 11.09.2007
intel.
tu?

#12
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012
toate frustrarile mele au legatura cu lucrurile importante in viata
de mic am vrut sa am o viata decenta, sa am un job decent platit, lucruri materiale decente, o casa, o nevasta copii

factorii genetici, in principal modul in care arat din punct de vedere estetic ma impiedica sa am parte de atentie din partea femeilor, de iubire adevarata nu voi avea parte, ci doar ceva pe interes
si factorii socio economici din tara asta ma impiedica sa ma implinesc pe plan material

#13
Rockyy

Rockyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 490
  • Înscris: 24.01.2010
Fara sa fi vazut filmuletul de pe feisbuciuc, eu as zice ca viata este doar o clipa traita. Acum esti tanar, maine esti batran. Acum esti tanar, si spui ca ai timp pentru toate, le lasi pe toate pentru mai tarziu, le amani. Spui ca si maine este o zi. dar acea zi de maine vine cu alte obligatii si responsabilitati si nu mai ai timp sa faci altceva.

#14
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004

View Poston64, on 22 august 2019 - 19:48, said:

si factorii socio economici din tara asta ma impiedica sa ma implinesc pe plan material
Muta-te si tu in Moldova, Turcia, Ghana, China, Vietnam, Venezuela & co - ca sa te poti implini pe plan material.

#15
morenno

morenno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,361
  • Înscris: 11.09.2007

View Poston64, on 22 august 2019 - 19:48, said:

toate frustrarile mele au legatura cu lucrurile importante in viata
de mic am vrut sa am o viata decenta, sa am un job decent platit, lucruri materiale decente, o casa, o nevasta copii

factorii genetici, in principal modul in care arat din punct de vedere estetic ma impiedica sa am parte de atentie din partea femeilor, de iubire adevarata nu voi avea parte, ci doar ceva pe interes
si factorii socio economici din tara asta ma impiedica sa ma implinesc pe plan material

am un prieten care a avut aceeasi problema si a ars ani buni incercand sa-si depaseasca frustrarile. asta pana intr-o zi cand si-a dat seama ca ceea ce simte el este energie pura si ca poate s-o foloseasca. nu a mai incercat sa se integreze in schema generala de culori si a luat-o pe drumul lui, bazat pe ura acumulata in el. dupa cativa ani si cateva evenimente pline de adrenalina, omul a devenit un personaj de revista. ofera servicii, cumpara, vinde, s-a umplut de bani. dupa multe aventuri( foarte multe) si-a gasit marea iubire - se insoara peste o luna.
daca tot gandesti, gandeste la un alt nivel. invata regulile pe de rost si sari peste ele, fa-ti un drum al tau. daca nu esti dotat sa fii in top nu te multumi cu mediocritatea. think big!
in fiecare zi, inainte sa plece de acasa, sta cateva minute in fata oglinzii. e cel mai motivat om pe care il cunosc. traieste ca un rege.

Edited by morenno, 22 August 2019 - 20:19.


#16
Sabinatu

Sabinatu

    Never give up, never surrender

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 21.06.2011
Două momente m-au impresionat în mod deosebit:

1. Prima dată, când am văzut că influensăra Gabriela-Lacramioara Nicolaica zbiară la mine ,,Fii atent doar un minut!!!"
2. A doua oară când am observat că filmul are 3 minute și 6 secunde.

#17
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,537
  • Înscris: 30.08.2017
Foarte frumos clipul.

#18
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Dacă nu e regizat, atunci clipul chiar merită văzut. Am un PC din 2008 şi clipul se încarcă instant (deşi ştiu că am probleme cu placa video, fiind prea puternică pentru procesorul complet depăşit).

Iniţiator:
Nu doar forumul se umple, ci lumea întreagă. Însă această umplere are loc cu bună ştiinţă.
Eu m-am uitat de două ori la clip (odată acum, odată acum 2 ani, când l-am văzut pentru prima dată) şi am văzut ceea ce mulţi dintre voi, poate chiar nimeni, nu aţi remarcat: ceea ce face profesorul.
Ei bine, mă rezum numai la prima etapă: mingile de golf. De ce a ales el doar mingi de golf, nu orice altceva? De ce nu a ales nişte pietre echivalente ca mărime? Avea mai mult impact faza, dacă era cu pietre.
Însă el a ales doar mingi de golf.
Ce e golful? Sportul oamenilor bogaţi. Ce înseamnă bogăţie? Acumularea rapidă de resurse materiale. Dar ce se întâmplă în cazul ăsta? Păi, se întâmplă cam ceea ce a spus Depeche Mode demult de tot, prin anii 80: "When you reach the top, get ready to drop".
Ce mai înseamnă bogăţia? Lipsa de atenţie faţă de cei din jur. Golful nu e un sport ieftin absolut deloc, iar umplerea borcanului cu mingi de golf înseamnă exact acest lucru: lipsă de atenţie. Adică nu mai eşti atent nici la faptul că ai spaţii goale în borcan pe care nu le poţi folosi, nici măcar tu însuţi, ca să respiri aerul din ele; ai averi, dar asta nu te face liniştit, deoarece ai umplut borcanul şi pentru altceva nu mai ai loc. Dacă-l umpleai cu pietre şi se spărgea (calamitate naturală, să zicem), nu-ţi părea rău după pietre, găseai oricând altele. Însă după mingile de golf îţi va părea rău, fiindcă ai investit în ele. Deci, în caz de Doamne fereşte, investiţiile tale canalizate în scop egoist se duc ca şi cum n-ar fi (sfera are cea mai mică suprafaţă de contact dintre toate corpurile geometrice şi este cel mai instabil corp geometric, în ciuda formei sale perfecte), nu va fi nimic care să le înlocuiască, fiindcă rămâi cu un borcan spart şi gol.

Mai departe vă las pe voi să raţionaţi.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate