Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 

FIFA 19, FPS-urile scad la jumatate in timpul reluarior

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
cosminilie7

cosminilie7

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 12.05.2019
Salut,

Imi cer scuze daca problema expusa de mine a mai fost discutata aici, nu am cautat chiar peste tot.

Pe scurt: cand rulez fifa 19 si sunt intr-un meci, FPS-urile urca pana pe la 130-140 si nu sunt probleme. insa cand se afiseaza reluari sau scene de aproape cu jucatorii, acestea scad cam la jumatate, nu depasesc 70 FPS.

Am citit undeva ca datorita unor setari, la reluarile respective doar, FPS-ul scade la jumatate din numarul maxim de FPS acceptat de display. Aceasta nu ar fi o problema atunci cand joc pe laptop, pentru ca ecranul lui are 144. dar daca conectez la un tv care are maxim 60 fps, la reluari se vede groaznic cu 30.

Stiti cumva ce setari trebuiesc facute din nvidia control panel pentru a nu mai scadea FPS-urile la reluari? am incercat la vsync sa "invart" cateva optiuni pe acolo dar fara rezultat. De asemenea, unii mi-au spus ca DirectX 11 sau 12 ar fi de vina, nu ma pricep.

Sugestii?

Multumesc.

#2
k0r3k7

k0r3k7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,241
  • Înscris: 03.05.2007
La reluari ai mai multa incarcare pe partea grafica. ( ex: suporterii )

In timpul meciului normal nu iti afiseaza acelasi nivel de detalii

#3
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008
Ce PC/laptop ai?

#4
Crbl2001

Crbl2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 04.05.2019
Seteaza grafica pe LOW

Adica:scoti texturile cu rezolutie mare,scoti shaders(umbre si toate cele),mai putine poligoane si sa vezi ce smooth ruleaza

Edited by Crbl2001, 18 August 2019 - 08:24.


#5
cosminilie7

cosminilie7

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 12.05.2019

View Postmiki07, on 17 august 2019 - 23:04, said:

Ce PC/laptop ai?
i7 cu gtx 1060 6gb. nu e problema de hardware atata vreme cat reluarile merg fluent pe laptop. e doar setarea aia ciudata care face ca in timpul reluarilor sa scada la jumatate fps-urile. si pe un ecran de tv care e mai prost si are probabil maxim 60 fps, se vad ciudat secventele cu 30fps.  dar pe ecranul laptopului nu se simt ca are 144 si scade la 70, care e oricum un fps bun.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate