Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 

retargeting pe prestashop

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
star20

star20

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 14.08.2019
salut, am si eu o problema la un site pe prestashop, reclamele prin retargeting au reduceri foarte mari. din ce am discutat cu cei de acolo: "Voi aveti functia sendproduct implementata corect pe toate produsele. Singurul lucru care nu functioneaza este faptul ca in baza voastra de date aveti setat promo price=price. Promo price trebuie sa fie mai mic daca produsul este la reducere sau 0 daca produsul nu este la reducere. Promo se refera la noul pret al produsului in urma reducerii nu la valoarea reducerii in sine."

unde setez promo price = zero, ma puteti lamurii ei nu ai putut?

#2
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Dar ti-au zis si acolo ca ai nevoie de niste cod care sa modifice pretul in functie de reducere. Mai bine puneai toata conversatia si in engleza.

Vorbeste cu aia care ti-au implementat functia sendproduct, ei trebuie sa stie.

#3
star20

star20

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 14.08.2019
conversatia e  in romana. si atat este i-am intrebat eu mai exact ce cod trebuie sa inserez si unde, si nu au stiut sa zica, doar. mi-au dat un link aici:

https://retargeting....om/send-product

#4
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Alea sunt niste exemple rudimentare.

Daca tot ce vrei e sa setezi promo price = 0, intri in baza de date cu phpmyadmin (din cpanel). Dar asta iti elimina global reducerea, pentru altceva ar trebui sa gasesti un programator care cunoaste prestashop ca sa extinda codul.

#5
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018

View Poststar20, on 14 august 2019 - 14:03, said:

in baza voastra de date aveti setat
Se modifica in baza de date.
Modifica cine a facut-o sau cineva care se pricepe.
NU iti recomand sa modifici singur, parca vad ca in 10 minute avem topic "nu-mi mai merge site-ul".

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate