Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Alergie la Goldenseal

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Mystep15

Mystep15

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 12.08.2019

Am luat vreo 15 pastile de Goldenseal, în condițiile în care mai luasem și după prima pastilă au început mâncărimile pe piele. Am continuat citind ca da reactii adverse. Apoi au început arsurile ale mucuaselor f acut. Le am oprit iar după 3 zile am ajuns la urgenta începusem sa nu mai pot respira cum tb. Mi au făcut o injecție după care n am avut voie sa mănânc sare 3 zile plus tratament cu Claritin timp de 5 zile, puf în nas, gat, etc. Apoi am ajuns la Orl care mi a dat Xyzal și Aerius. Am făcut și acest tratament timp de 10 zile. Revenind la control, mi a prelungit tratamentul. Va tb sa revin la dansa peste o luna. Idea este ca toate simțurile mele, de la alergie s au acutizat. Parca i pe crize.. Uneori la cel mai mic miros și pana la cel mai mic gust simțurile mele o iau razna și încep și ma ard gura, căile respiratorii, nasul, gingiile, pielea fetei, etc inclusiv cu limba care are i a crescut acest puf albicios. Am început, de azi, sa iau nistatina dar tot de medic, limba fiind albicioasa de vreo 3 ani însă acum parca s a acutizat aceasta nuanta Cat poate dura o astfel de alergie și exista interdicții la alimentație ?

#2
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017
Fara suparare dar, nu am priceput mare lucru din ce scrii acolo.
Se poate si in limba romana ?
Tip - limba romana are niste chestii foarte misto care se numesc alienate.

#3
Mystep15

Mystep15

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 12.08.2019
Fără supărare? Crezi? Asa sa fie. Într-adevăr, scris prost dar totuși recitindu l, am inteles ca o persoan, in speță eu, este în suferință și ca are nevoie de sfaturi... Tu ai văzut doar ambalajul, eu esență. Pt ca s simy, tu doar vezi.  mersi frumos. Ai rezonat cu ceva, și e bine... Seara buna!

#4
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009
era bine daca precizai in mesajul initial si ce naiba e ala goldenseal, acum m-am lamurit.
in primul rand de ce ai luat aceste pastile ? aveai nevoie, ti le-a recomandat medicul, suferi de ceva anume ?
in al doilea rand, daca spui ca ai mai luat si nu ai avut probleme, e posibil fie sa fi nimerit tu un flacon dintr-un lot cu probleme (nu stiu, o concentratie marita a substantelor active), fie ai cumparat de la alt producator decat cel initial (si poate sa difere compozitia si concentratia), fie ai dezvoltat intre timp o sensibilitate/alergie la ceva din compozitia acestor pastile.
oricare dintre variante ar fi, ar trebui sa anunti firma care le produce sau importa, nu e de gluma cu astfel de reactii, poate unii mai sensibili fac direct soc anafilactic (nici tu nu erai prea departe de el, in momentul in care nu mai puteai respira bine).
ai rabdare, fa-ti tratamentul impotriva alergiei, du-te la medic atunci cand ai urmatoarea programare, eventual cere-i trimitere pentru analize, sa afli exact la ce esti alergic.
de la ce firma sau ce marca este acest goldenseal, pentru ca il gasesc in mai multe variante ?

#5
Mystep15

Mystep15

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 12.08.2019
De la Nature s way, goldenseal... Îmi face fitze telefonul. Adaugă cuvinte, le modifica.. În fine, revin cu detalii. Mersi frumos!

#6
Mystep15

Mystep15

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 12.08.2019
L am luat prima data pentru o micoza. Medicii ma tratasera însă fără rezultat. Am mers la plafar, la o tipa și mi a dat acest Goldenseal, 3 cutii.. Luate cu pauza de câte 15 zile. A mers f bine și a dat rezultatele scontate. Acum, după 7 luni, nu. Probabil a fost suficient 3 cutii pe an. Ea a spus ca se poate repeta de 2 - 3 ori pe an. Fusese asistenta unui medic homeopat. DZEU știe. Cert e ca m am trotilat cu 15 pastile, 2 pe zi pana n a mai întrat. Sunt 3 saptamani de când am oprit tratemtul cu Goldenseal si vreo 18 zile de tratent pt alergie. Aia este!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate