Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 

PNI TV901 - schimbare antena

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Am cumpărat receptorul TV din titlu, cu toate accesorile originale. L-am instalat conform instrucțiunilor din pachet dar, din păcate, nu recepționează nici un post TV. Am scos antena inclusă și afară pe geam dar tot nimic.
Ca locație, localitate de câmpie, aflată la fix 23Km in linie dreaptă față de releul de transmisie (aflat pe deal, la înalțimea de 350m). Iar între locația mea și releu nu sunt alte dealuri sau orașe, doar sate de câmpie.

Bănuiesc că am nevoie de o antenă cu amplificator. De care îmi recomandați (să se potrivească plug-and-play)? Prefer ceva ce nu ar trebui montată la înalțime, eventual dacă există ceva cu magnet, căci am posibilitatea să o pun pe unitatea exterioară a aerului condiționat.

Mulțumesc!

#2
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Ai trimis un PM la @suport_PNI ?

#3
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Nu m-am gândit, produsul l-am cumpărat din Dedeman, căci era cu mult mai ieftin decât pe site-ul PNI. Dar o să-i scriu și aici pe forum, dacă cumva nu vede acest topic. :)

#4
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,243
  • Înscris: 05.06.2002
nu conteaza de unde l-ai achizitionat, e un produs pni.

#5
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,626
  • Înscris: 07.02.2003
Se transmite digital de la acel releu ? Daca da, sa nu fie o problema pe cablu sau la mufe.

Edited by andreic, 09 August 2019 - 22:38.


#6
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Da, aparține de Radiocom, iar poziția și înalțimea acestuia o am de pe site-ul oficial. De altfel, puterea de transmisie e de 2.5KW și conform hărții de acoperire, sunt in mijlocul zonei, deci nu pe marginea acesteia.

 andreic, on 09 august 2019 - 22:36, said:

Daca da, sa nu fie o problema pe cablu sau la mufe.
Am conectat antena, cablul HDMI și alimentatorul. Nu văd ce aș fi putut greși. Mai repede aș bănui antena din pachet, destul de mică și, probabil, ineficientă.

Edited by Lipsum, 09 August 2019 - 22:43.


#7
Mircel

Mircel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,427
  • Înscris: 01.10.2005
Eroare

Edited by Mircel, 09 August 2019 - 22:39.


#8
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,243
  • Înscris: 05.06.2002
Pe harta asta sunt marcate cu galben releele care emit digital. Al tau e marcat?

http://www.radiocom....T2_Mai_2016.pdf

#9
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008

 Fane, on 09 august 2019 - 23:21, said:

Al tau e marcat?
Da, și locația e la 23Km în linie dreaptă față de el. Am verificat cu Google Maps.

#10
qazwsxqazwsx

qazwsxqazwsx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,928
  • Înscris: 22.04.2012

 Lipsum, on 09 august 2019 - 22:39, said:

Da, aparține de Radiocom, iar poziția și înalțimea acestuia o am de pe site-ul oficial. De altfel, puterea de transmisie e de 2.5KW
Cum se numeste releul ?

#11
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,626
  • Înscris: 07.02.2003

 Lipsum, on 09 august 2019 - 22:39, said:

Mai repede aș bănui antena din pachet, destul de mică și, probabil, ineficientă.
Nu e exclus sa fie si ceva cu tunerul...

#12
miile

miile

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 835
  • Înscris: 05.07.2015
Mi-am cumparat ieri acest model de tuner si spre surprinderea mea a functionat...
Stau la aprox 6 km de emitatorul Urseni, in Timisoara, insa cu destule obstacole in cale. Antena am pus-o in geam dar in pozitia ei fireasca nu mergea. Cand am luat-o in mana cautand semnalul, acesta a aparut...
In mod cert cu o antena mica insa exterioara functioneaza receptia...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate