Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

Emag - taxa 5lei pt livrare in Showroom ?!

- - - - -
  • Please log in to reply
128 replies to this topic

#37
addysoftware

addysoftware

    Ecological Member :)

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,552
  • Înscris: 12.04.2007

View Postwaterman, on 01 august 2019 - 14:53, said:

Bă ce nașpa e să dai 5 lei pă livrare dar când iei castofonu de la Iemag, faci chermeză cu el și-l dai retur pe motiv că basu nu e amplu și că n-are DAB e bine.
Dual standards, a ?
Da' poate chiar n-are bas, bre.. ca de pe vremea cand eram io mititel (la vreo 15 anisori asa) cifrele de la puterea sculelor au tot crescut, ca fat-frumos cel din poveste, dar doar cifrele, ca -n realitate tot 2-4-hai 6W au pe canal.

#38
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View PostAlexEn, on 01 august 2019 - 15:12, said:


Da, si apoi sa va plangeti ca nu aveti garantie cand se strica sau ca nu era facut pentru Europa si e 'region locked'.
Ce drac de garanție la un produs de 23 de lei ?

Numai transportul face mai mult decât el.

#39
addysoftware

addysoftware

    Ecological Member :)

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,552
  • Înscris: 12.04.2007

View PostAlexEn, on 01 august 2019 - 15:12, said:

Da, si apoi sa va plangeti ca nu aveti garantie cand se strica sau ca nu era facut pentru Europa si e 'region locked'.
No, ca tre sa bele*ti ochii si pe la review-uri cand iei ceva, corect; daca totusi nu stii, asta e, cumperi de la iemag si platesti triplu, c-asa-i in tenis.

#40
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011

View PostAlexEn, on 01 august 2019 - 15:12, said:

Da, si apoi sa va plangeti ca nu aveti garantie cand se strica sau ca nu era facut pentru Europa si e 'region locked'.
Nu mă plâng că nu am garanție. Înainte să cumpăr ceva de pe aliexpress sau alt site mă documentez, dacă e ceva care are cât de cât o valoare.

Am luat vreo 10 becuri cu led de la emag și au decedat toate în perioada de garanție. Mi-a fost lene să mă duc cu ele la garanție. Deci degeaba am avut garanție.

Edited by neur0, 01 August 2019 - 15:18.


#41
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Mă duc la Emag să iau cartofi.
Vreț vreunu ceva că tot fac drumu ?

#42
rex

rex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 16.06.2004

View Postsirgoofy, on 01 august 2019 - 14:46, said:

Nu fac mizerii de genu

eu am de vreo saptamana in cos 2 produse care in total fac 49.99 lei si la care imi pun taxa de 5 lei.
cred ca o sa mai cumpar un bec sa treaca naibii de 50 lei, macar becul ala o sa am vreodata nevoie de el.

Edited by rex, 01 August 2019 - 15:19.


#43
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,061
  • Înscris: 18.12.2007
Daca il vrei neaparat, il vrei rapid si nu gasesti alte magazine de unde sa iti vina in timpul pe care il vrei tu, il iei de la eMag. E treaba ta sa decizi ce e mai important: banii sau timpul Posted Image

View Postwaterman, on 01 august 2019 - 15:14, said:

Ce drac de garanție la un produs de 23 de lei ?

Pai na, depinde ce iei.
Eu prefer sa iau de la emag decat de la chinezi cand am nevoie rapid de produs. Din China vine in 2 luni...



View Postneur0, on 01 august 2019 - 15:16, said:

Mi-a fost lene să mă duc cu ele la garanție. Deci degeaba am avut garanție.

Lenea nu e o scuza.

Nu tot ce e scump e bun cum nu tot ce e ieftin e prost, dar trebuie sa stii si sa vrei sa faci o documentare inainte de a cumpara.

Edited by AlexEn, 01 August 2019 - 15:20.


#44
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011

View Postwaterman, on 01 august 2019 - 15:12, said:

Și dacă iei de 25 de lei în loc de 20 ce-are frate ?

AM PLĂTIT 270 DE LEI ANULAREA AIA.
Ești un mafiot!

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/uGWJJF-2v9U?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#45
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View Postrex, on 01 august 2019 - 15:19, said:

eu am de vreo saptamana in cos 2 produse care in total fac 49.99 lei si la care imi pun taxa de 5 lei.
cred ca o sa mai cumpar un bec sa treaca naibii de 50 lei, macar becul ala o sa am vreodata nevoie de el.
Lasă-mă să ghicesc.
O pastă de dinți + cârlige de rufe.

#46
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015

View Postwaterman, on 01 august 2019 - 15:18, said:

Mă duc la Emag să iau cartofi.
Vreț vreunu ceva că tot fac drumu ?

Da, 3 cartofi jumate. Iti dau masina mea? E pe GPL.

#47
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View Postneur0, on 01 august 2019 - 15:19, said:

Ești un mafiot!

Îți dai seama că am înjurat 2 ore și visam ce mai făceam eu la bicicletă de 270 de lei dar dă bine la public dacă te prefaci că nu te face banu !

Posted Image

Acum că mi-ai adus aminte am mai înjurat de câteva ori.

Nemernicii dracu auzi la ei taxă de renunțare.

Edited by waterman, 01 August 2019 - 15:26.


#48
addysoftware

addysoftware

    Ecological Member :)

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,552
  • Înscris: 12.04.2007

View Postneur0, on 01 august 2019 - 15:16, said:

.. Înainte să cumpăr ceva de pe aliexpress sau alt site mă documentez, dacă e ceva care are cât de cât o valoare.....
Chiar am luat chestii bunicele de la chinezi; daca pierzi suficient timp pe site, gasesti lucruri bune. De ex gasesti cabluri USB la 60 de centi, dar si la $1,60, si la $2,60; daca iei de $0.60 sigur o sa tina la vreo 10 intrebuintari, in schimb cel de 1,60 e decent iar cel de 2,60 (din memorie, nu exact) (cotton braided) e chiar ultra-bun.

#49
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View PostPololica, on 01 august 2019 - 15:20, said:

Da, 3 cartofi jumate. Iti dau masina mea? E pe GPL.
Start Stop are domne ?

Și neapărat zici câț cai are mașîna  că acum e la modă gti, rs, turbo.

Attached File  toate.png   906.38K   22 downloads

View Postaddysoftware, on 01 august 2019 - 15:23, said:

Chiar am luat chestii bunicele de la chinezi; daca pierzi suficient timp pe site, gasesti lucruri bune. De ex gasesti cabluri USB la 60 de centi, dar si la $1,60, si la $2,60; daca iei de $0.60 sigur o sa tina la vreo 10 intrebuintari, in schimb cel de 1,60 e decent iar cel de 2,60 (din memorie, nu exact) (cotton braided) e chiar ultra-bun.
Când mai comanzi sămei șî mie ceva dă bicicletă da frumos bun și eftin.
Mai ales.

#50
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,330
  • Înscris: 06.01.2007
Luati Yango, e mai ieftin.

#51
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011

View PostAlexEn, on 01 august 2019 - 15:19, said:

Pai na, depinde ce iei.
Eu prefer sa iau de la emag decat de la chinezi cand am nevoie rapid de produs. Din China vine in 2 luni...
Și eu. Dar înainte să iau de la emag folosesc extensia Pricy în Chrome sau Firefox și de obicei cumpăr de pe alt site românesc la un preț mai mic. Depinde ce cumperi.
Multe lucruri nu se găsesc pe emag sau alte site-uri românești sau au o valoare destul de mare și prețuri nesimțite pe aici. Un amplificator audio cum doream am gasit cel mai rapid pe amazon.fr, un DSLR am luat mult mai ieftin de pe un site englezesc iar caucioace pentru schimbat la un obiectiv foto am găsit doar pe aliexpres și ebay la prețuri rezonabile. Am cumpărat diverse rahaturi electronice de pe diverse site-uri chinezești, inclusiv aliexpress și de pe diverse site-uri românești, inclusiv emag.

Depinde ce vrei să cumperi, depinde cât durează livrarea, depinde câtă nevoie ai de produsul respectiv, depinde cât de comod ești, depinde cât de mult ții la bani sau nu.

#52
rex

rex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 16.06.2004

View Postwaterman, on 01 august 2019 - 15:20, said:

Lasă-mă să ghicesc.
O pastă de dinți + cârlige de rufe.
nope, n-ai ghicit.
am vrut sa pun un sapun dar n-am gasit nimic vandut de emag care sa imi si placa.

acum vreo 2 ani am facut ceva similar la altex: aveam produse de 199 lei dar trebuia sa platesc transport vreo 20-25 lei ca era sub 200 lei. asa ca am mai adaugat un bec si am avut transport gratuit.
nu are rost sa spun ca mi-au sosit 3 pachete in zile diferite ptr care i-au costat transportul un sfert din valoarea produselor.

#53
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Auzi domne da gratis nu e nimic pe internet ?

View Postrex, on 01 august 2019 - 15:26, said:

asa ca am mai adaugat un bec si am avut transport gratuit.
Acum ai becuri pentru 2 apocalipse și un scenariu cu zombi.

#54
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011
Locuiesc chiar lângă poștă și când comand ceva ieftin de la emag, comand cu livrare acolo. Că sunt sărac și zgârcit și nu văd sensul să dau 20 sau 25 de lei degeaba, doar că urcă curierul cu liftul. În spatele tănticii care stă la ghișeul emag, zac de obicei munți de pamperși, detergent și curpapir cu 3 straturi. Emag ar trebui să-și facă o fabrică de hârtie la cât curpapir vând.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate