Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Tor Browser fără Tor

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
gladioc

gladioc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 804
  • Înscris: 23.05.2019
FreeTube

Edited by gladioc, 16 July 2019 - 16:56.


#20
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Smtube am incercat acum 4 ani plus minus, doar ca am gasit unele hibe, pentru mine, fie nu eram eu in stare sa il folosesc. Imi lipseau chestii ca playlist si autoplay. Eu am tab deschis cu youtube tot timpul. Cand am c hef schimb tabul si dau play la ceva pe youtube apoi faptul ca youtube stie ce imi doresc el imi serveste acel ceva. In postul anterior se vede un playlist (Power Metal Collection) m-am trezit intr-un punct cu Power Metal Collection volumul 1 ca era redat de youtube, asta doar ca eu ascultam Sabaton, Nighwish, Bucovina, Metallica, AC/DC, Manowar, Iron Maiden, Alice Cooper, etc si youtube a considerat ca acel "video" e pe gustul meu. Nu s-a inselat ca am creat un playlist si am adaugat 30 de volume din cele peste 170 existente pe youtube. Acum cand ascult fie dau drumul la playlist fie autoplay daca in afare de Metale mai vreau sa fie inserat si altceva.

De freetube nu stiam.

LE: Folosesc contul de goagle si din simplul motiv ca desktop si laptop acasa plus cand lucram desktop / laptop la munca si nu ma caram cu stick USB dupa mine pe care sa am chestii. Logat pe youtube stiu ca am acolo tot ce trebuie si e necesar doar sa ma loghez la goagle ca sa accesez playlisturi si etc. Dupa cum am zis fac unele compromisuri din diverse motive.

LLE: Kodachi as in Kodachi Linux? Daca da inseamna redundanta pentru ca vezi atasamentul meu din postul de mai jos, in stanga se vad VM-urile din VirtualBox si in afara de asta pot oricand sa bootez in Tails.
https://forum.softpedia.com/topic/811849-eu-ce-router-aleg-wireless-pentru-acasa/page__st__5634#entry24961183

submenu 'Anonimity...' --unrestricted {
		insmod loopback
		menuentry 'Tails...' --unrestricted --class iso {
				set isoFile='/kagaroth/personale/linux/ISOs/Tails/tails-amd64-3.5.iso'
				loopback loop (hd1,6)$isoFile
				linux (loop)/live/vmlinuz boot=live config fromiso=/dev/sde6/$isoFile toram -- net.ifnames=0
				initrd (loop)/live/initrd.img
		}
}


Edited by MembruAnonim, 16 July 2019 - 17:35.


#21
NeuralShock

NeuralShock

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 15.07.2010
@gladioc  Vezi ca toate platformele astea de redare continut de pe Youtube de care amintesti sunt in confilct cu punctul 5.1C din Termenii si conditiile YT care vor intra in vigoare pe 22 iulie:

Quote

sunteți de acord să nu accesați Conținutul prin nicio tehnologie sau mijloace, cu excepția paginilor de playback video ale Site-ului în sine, Player-ul YouTube, sau orice alte mijloace indicate în mod expres de YouTube pentru acest scop;


#22
gladioc

gladioc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 804
  • Înscris: 23.05.2019

View PostMembruAnonim, on 16 iulie 2019 - 17:06, said:

Smtube am incercat acum 4 ani plus minus, doar ca am gasit unele hibe, pentru mine, fie nu eram eu in stare sa il folosesc. Imi lipseau chestii ca playlist si autoplay. Eu am tab deschis cu youtube tot timpul. Cand am c hef schimb tabul si dau play la ceva pe youtube apoi faptul ca youtube stie ce imi doresc el imi serveste acel ceva. In postul anterior se vede un playlist (Power Metal Collection) m-am trezit intr-un punct cu Power Metal Collection volumul 1 ca era redat de youtube, asta doar ca eu ascultam Sabaton, Nighwish, Bucovina, Metallica, AC/DC, Manowar, Iron Maiden, Alice Cooper, etc si youtube a considerat ca acel "video" e pe gustul meu. Nu s-a inselat ca am creat un playlist si am adaugat 30 de volume din cele peste 170 existente pe youtube. Acum cand ascult fie dau drumul la playlist fie autoplay daca in afare de Metale mai vreau sa fie inserat si altceva.

De freetube nu stiam.

LE: Folosesc contul de goagle si din simplul motiv ca desktop si laptop acasa plus cand lucram desktop / laptop la munca si nu ma caram cu stick USB dupa mine pe care sa am chestii. Logat pe youtube stiu ca am acolo tot ce trebuie si e necesar doar sa ma loghez la goagle ca sa accesez playlisturi si etc. Dupa cum am zis fac unele compromisuri din diverse motive.

LLE: Kodachi as in Kodachi Linux? Daca da inseamna redundanta pentru ca vezi atasamentul meu din postul de mai jos, in stanga se vad VM-urile din VirtualBox si in afara de asta pot oricand sa bootez in Tails.
https://forum.softpedia.com/topic/811849-eu-ce-router-aleg-wireless-pentru-acasa/page__st__5634#entry24961183

submenu 'Anonimity...' --unrestricted {
	 insmod loopback
	 menuentry 'Tails...' --unrestricted --class iso {
			 set isoFile='/kagaroth/personale/linux/ISOs/Tails/tails-amd64-3.5.iso'
			 loopback loop (hd1,6)$isoFile
			 linux (loop)/live/vmlinuz boot=live config fromiso=/dev/sde6/$isoFile toram -- net.ifnames=0
			 initrd (loop)/live/initrd.img
	 }
}

Kodachi e mai bun decât Tails... dar are un dezavanataj... e one-man-show am imppresia.. un tip din qatar parcă... bun... chiar bun...

View PostNeuralShock, on 16 iulie 2019 - 17:39, said:

@gladioc  Vezi ca toate platformele astea de redare continut de pe Youtube de care amintesti sunt in confilct cu punctul 5.1C din Termenii si conditiile YT care vor intra in vigoare pe 22 iulie:
atunci pa yt... pentru mine e simplu... ca bună ziua... în materie de muzică am cât să ascult o viaţă plus dance groove radio  postul meu preferat... în rest... ducă-se... mai ales că a apărut în sfârşit după mai bine de 10 ani albumul mult aşteptat de la Virgin Black...

se vor inventa alte soluţii probabil...

Edited by gladioc, 16 July 2019 - 18:08.


#23
gladioc

gladioc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 804
  • Înscris: 23.05.2019
Mda... iată motivul pentru care cineva ar folosi browserul TOR fără tor...

Tor a apărut dintr-un proiect comun al US Navy cu DARPA la începutul anilor 2000 şi a continuat să se bazeze pe o serie de contracte federale după care a urmat nonprofit privat. Această finanţare a venit de la Pentagon, Departamentul de Stat şi de la cel puţin o organizaţie care a derivat din CIA. Aceste contracte însumând câteva milioane de dolari anual, constituiau mai mult de 90% din bugetul de operare al Tor. Tor a fost un contractor militar federal. Avea propriul număr de contractare federal. Dingledine a lucrat o vară la NSA până a adus Tor la viaţă printr-o serie de contracte DARPA şi US Navy.

Deci stay away from Tor!

Edited by gladioc, 20 July 2019 - 20:55.


#24
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Acelasi rahat se poate spune si despre Internet si stiva TCP/IP. Pana la browser avem o intreaga suita de alte protocoale intr-o stiva a celor de la... DARPA. Asa ca daca mergem asa departe rezulta ca nu folosim conexiuni la internet sau punem mana de la mana si venim cu noi protocoale care sa inlocuiasca suita de mai sus.

Internet = ARPANET
TCP/IP = suita de protocoale pentru trimiterea de date in reteaua ARPANET

Ca paranteza SELinux este un tool foarte misto de stiut si de lucrat cu el daca il inveti. Chiar daca e made by NSA.

PS: NSA, CIA, US Army, other bullshit government security / information agency here pot culege cate date vor ei. Cu cat mai multe cu atat mai bine. Daca in felul asta se asigura siguranta la nivel mondial pentru mine este okay. Chiar daca o fac doar pentru USA e okay cat timp acestia din urma nu devin stapani si restul sclavi pentru ei.

Edited by MembruAnonim, 20 July 2019 - 23:28.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate