Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Revolut - Better than your bank - FARA PROMOTII!

* * * * - 18 votes
  • Please log in to reply
13922 replies to this topic

#37
AdiTwism

AdiTwism

    Poți trimite mesaj privat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,131
  • Înscris: 01.04.2008

View Postodob, on 08 iulie 2019 - 10:17, said:

Mi-a ajuns cardul rainbow acum dimineața.

View Postodob, on 08 iulie 2019 - 10:28, said:

Am primit SMS, dar aveam și AWB-ul și am văzut că azi se livrează.
Oricum nu am așteptat să mă sune. L-am comandat la birou și mașinile de la curieri stau toată ziua aici, m-am dus direct la ei.

View PostN4S, on 08 iulie 2019 - 10:28, said:

A sosit si la mine mai devreme prin Fan Curier.
Am primit sms de la Fan de dimineata, ca se va livra astazi, iar inainte de livrare am fost sunat de curier.

View PostGabi10017, on 08 iulie 2019 - 11:35, said:

La fel și la mine.

Si mie mi-a venit la fel, comandat de pe 1 Iulie cum l-am vazut. Pe 2 am mai comandat pe alt cont din familie, probabil maine ajunge.

View PostKres, on 08 iulie 2019 - 10:18, said:

Te-a sunat curierul inainte, ai primit SMS sau cum?

A sunat FAN, de obicei merg jos la el, dar a urcat. SMS-ul de AWB l-am primit dupa, pentru ca mai uita sa dea mesajele si sa faca scanarile la timp.

View Postcatalin_barna, on 08 iulie 2019 - 16:57, said:

Era o intrebare pe undeva.... La mine merge revolut cu telefonul root-at cu magisk.
Am si o problema...se blocheaza aplicația cand incerc sa deschid un extras de cont. In trecut nu aveam aceasta problema. Posibil sa fie de la vreun update.
Puteti face si voi un test??

Si mai era o chestie un primul post...alimenteaza exlusiv de pe cardurile personale.
Ce se intampla daca alimentez cu cardul sotie??
Nu ca nu as fi facut-o��

Nu stiu ce se intampla dar te rog frumos mergi pe pagina 1 si citeste ce e cu scris ingrosat.

Edited by AdiTwism, 08 July 2019 - 19:58.


#38
catalin_barna

catalin_barna

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,295
  • Înscris: 08.01.2007
Ok... l-am eliminat..
Ramane cu extrasul de la tranzactii.
La voi functioneaza cand dati vizualizare?...ca la mine se opreste apicatia.

#39
En3rgiz3r

En3rgiz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 14.02.2007
Se pot face retrageri de la ATM cu cardul Curve avand cardul virtual Revolut adaugat in wallet-ul Curve?*

Edited by En3rgiz3r, 08 July 2019 - 22:44.


#40
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Se poate... din moment ce bagi cardul Curve in bacomat tastezi pinul cardului Curve

#41
En3rgiz3r

En3rgiz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 14.02.2007
Multumesc! Si retragerile astfel facute figureaza ca retrageri de la ATM sau apar ca tranzactii la comerciant?

#42
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
In aplicatia Curve apare ca retragere ATM iar in Revolut la fel... in alte ifn-uri insa apare ca tranzactie online CRV (sau comerciant)

Edited by rz, 08 July 2019 - 22:48.


#43
catalin_barna

catalin_barna

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,295
  • Înscris: 08.01.2007
Multumesc. Pana la remediere am primit pe mail un extras...de la support..

#44
TyreXel

TyreXel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 25.06.2007
In lista din topicul initial apare la Unicredit NOK. Am facut topup la inregistrare de 50 ron si nu mi-a perceput nimic suplimentar. Card debit.

#edit - am comandat si eu rainbow, am primit in dimineata aceasta sms ca ajunge.

Edited by TyreXel, 09 July 2019 - 08:29.


#45
tmihai20

tmihai20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,139
  • Înscris: 11.12.2007
Ieri am spus că voi verifica dacă la topup de pe un card de debit BT suma va fi dublată. Din fericire suma blocată este fix cât am făcut topup (nu dublă așa cum spuneau unii utilizatori că era), se pare că s-a rezolvat problema și la BT. Ieri am comandat și cardul normal (cel rainbow nu mai este disponibil).

#46
En3rgiz3r

En3rgiz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 14.02.2007
Surprize-surprize. Se pare ca am fost si eu afectat de problema cu top-up-urile dublate. Am facut top-ul acum 3 zile si totul parea ok. Doar ca azi am observat ca am sold - 75 lei pe contul ING din care facusem top-up. Am sunat la suport ING si se stia problema. Mi-au zis ca au luat legatura cu Revolut, care a autorizat restituirile si in cursul zilei de azi voi primi banii lipsa inapoi. Nu mai trebuie luata legatura cu Revolut.

#47
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Dublarea se face la decontare, nu la blocarea sumei. Si mie mi-au decontat dublu azi cateva topup-uri. (ING, VISA)

Edited by MembruAnonim, 09 July 2019 - 09:25.


#48
En3rgiz3r

En3rgiz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 14.02.2007
Cum adica la decontare, nu la blocare? Pe revolut nu au ajuns 2x75 lei, ci doar 75 lei.

#49
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Bineinteles ca nu au ajuns, doar in ing sunt luati banii x2, vezi ca e si acelasi cod de autorizare deci e o singura tranzactie luata de 2 ori.

In momentul in care faci topup, tranzactia e in asteptare 2-3 zile, deci suma e doar blocata. Abia dupa vreo 3 zile se tranzactioneaza banii intre banca si Revolut.

Edited by MembruAnonim, 09 July 2019 - 09:36.


#50
plustek

plustek

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 14.08.2008
Salutare. Am un card Revolut Mastercard standard. Am incercat sa fac o plata cu el in Cipru de 440 euro, dar a fost refuzata. Desi au trecut 9 zile suma este inca in ateptare. Cardul avea 500 euro si a mai fost folosit. Pe chat am asteptat o ora si nu am gasit un agent disponibil.

#51
laurcj

laurcj

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 22.07.2008

View PostTyreXel, on 09 iulie 2019 - 08:24, said:

In lista din topicul initial apare la Unicredit NOK. Am facut topup la inregistrare de 50 ron si nu mi-a perceput nimic suplimentar. Card debit.


Confirm si eu ca Unicredit e ok acum. Am inteles ca incepand din 8 iunie au eliminat dubla conversie. Aici spune alt coleg ca sunt ok chiar si pe cardurile de credit. Eu nu am incercat cu card de credit, doar cu cel de debit, Visa Electron

Edited by laurcj, 09 July 2019 - 10:19.


#52
CBR

CBR

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 16.05.2019

Quote

Pe chat am asteptat o ora si nu am gasit un agent disponibil.
Stiu ca probabil nu e sfatul pe care vrei sa-l auzi, dar mai incearca pe chat la ei. Eu am discutat cu ei de 4 ori pana acum, de fiecare data am stat 5-30min in asteptare.

Edited by Alex_CBR, 09 July 2019 - 10:22.


#53
Sclaud

Sclaud

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,009
  • Înscris: 30.01.2012
Salut. Eu numai acum am vazut regula cu "Folositi exclusiv carduri pesonale la top up. Nu inregistrati cardul altcuiva".
Am cardul de cateva saptamani si am facut de 3 ori top up de pe cardul sotiei. Nu am avut nici o problema pana acum.
Nu inteleg, de ce ar fi o problema sa fac top up de pe un card care nu este al meu (si este al sotiei) ?
(am citit regula asta dar nu se da o explicatie nicaieri si nu prea inteleg care este logica din spatele ei)

Edited by Sclaud, 09 July 2019 - 10:31.


#54
Fuzz

Fuzz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 14.11.2018
Banuiesc ca e mai usor sa previna frauda asa. Daca ai acelasi nume de familie poate nu bate la fel la ochi.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate