Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 

Revolut - Better than your bank - FARA PROMOTII!

* * * * - 18 votes
  • Please log in to reply
13922 replies to this topic

#10153
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,609
  • Înscris: 13.03.2005
DA. Si eu am primit. Dar momentan eu doar pentru un card virtual  care avea valabilitate inca vreo 3 ani.

Eu am ignorat mesajul, dar m-am trezit ca nu mai merge plata cu Google Pay si am descoperit ca acel card virtual, pe care il aveam inrolat in GooglePay, a fost sters din lista de carduri si am generat altul.

#10154
vladut_v

vladut_v

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,714
  • Înscris: 11.01.2005
Am si eu cerere de schimbare a cardului existent valabil pana in 2025. Cel nou e pe drum (FREE), valabilitate 2027, măcar atât! E nevoie de activare prin tranzactie la POS/ATM pe bază de combinație chip+PIN. Aveti idee, e suficientă autentificarea la ATM, având sold ZERO ... fără a face vreo tranzactie propriuzisă?

#10155
IonutNc

IonutNc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 25.05.2017

View Postvladut_v, on 18 ianuarie 2022 - 12:45, said:

Am si eu cerere de schimbare a cardului existent valabil pana in 2025. Cel nou e pe drum (FREE), valabilitate 2027, măcar atât! E nevoie de activare prin tranzactie la POS/ATM pe bază de combinație chip+PIN. Aveti idee, e suficientă autentificarea la ATM, având sold ZERO ... fără a face vreo tranzactie propriuzisă?
nu am mai folosit cardul fizic la atm de foarte mult timp. dar din cate stiu e suficient sa il bagi in atm si sa bagi pinul, iar dupa poti scoate cardul

#10156
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,609
  • Înscris: 13.03.2005

View Postvladut_v, on 18 ianuarie 2022 - 12:45, said:

Am si eu cerere de schimbare a cardului existent valabil pana in 2025. Cel nou e pe drum (FREE), valabilitate 2027, măcar atât! E nevoie de activare prin tranzactie la POS/ATM pe bază de combinație chip+PIN. Aveti idee, e suficientă autentificarea la ATM, având sold ZERO ... fără a face vreo tranzactie propriuzisă?
Fă o interogare de sold, chiar daca nu ai bani in sold, nu costa nimic interogarea. Așa și recomanda Revolut.

#10157
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,897
  • Înscris: 07.08.2008

View Postc_alecs, on 18 ianuarie 2022 - 17:54, said:

Ce spui tu sunt mituri.
1. topup card lei -> schimb euro Revolut -> transfer SEPA (5 minute toate operatiunile)
2. topup card euro -> transfer SEPA din Revolut (5 minute toate operatiunile)
Probabil conteaza mai mult relatia veche cu Revolut si ca in principal fac transferuri intre conturile mele. Ocazional platesc diverse servicii sau plati intre prieteni.
Si oricum blocarea contului Revolut inseamna doar ca nu le mai poti folosi serviciile. Iti transferi banii inapoi in conturile bancare personale si ai scapat de ei.

Mai bine iti raspund aici, sa fim on topic...

https://www.revolut....-RO/legal/terms
11. Are there any restrictions on using the Revolut app or Revolut Card?

Ia si citeste cu atentie ce scrie, iti dau si un indiciu - ultimul punct de acolo.
Da, poti face rapid ce ai zis, dar asta nu garanteaza ca si data viitoare vei mai putea face.

#10158
c_alecs

c_alecs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 925
  • Înscris: 23.04.2005
Am subliniat ca mut banii repede pt ca mai exista mitul ca daca faci un schimb valutar si apoi trimiti banii din Revolut atunci exista inca un motiv pt inchiderea contului.

La ultimul punct spune sa nu faci specula. Asta inseamna sa vinzi valuta scump si sa o cumperi ieftin (sau altfel spus tranzactii forex). Da, nu utilizez astfel Revolut. Daca s-a inteles ca fac specula, atunci imi pare rau.

Edited by c_alecs, 18 January 2022 - 19:45.


#10159
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,744
  • Înscris: 05.11.2008

View Postwertyck, on 12 ianuarie 2022 - 17:43, said:

DA. Si eu am primit. Dar momentan eu doar pentru un card virtual  care avea valabilitate inca vreo 3 ani.

Eu am ignorat mesajul, dar m-am trezit ca nu mai merge plata cu Google Pay si am descoperit ca acel card virtual, pe care il aveam inrolat in GooglePay, a fost sters din lista de carduri si am generat altul.
Am primit si eu acum vreo 3 luni mesajul de expirare a cardului virtual chiar daca mai avea vreo 2 ani de valabilitate si am generat altul. L-am sters pe ala vechi fara sa ii astept pe ei, ca sa nu am probleme exact cand as fi avut nevoie de el.

#10160
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Primit și eu notificare de înlocuire card, acum câteva zile.

Al meu expiră în mai 2025. Am solicitat înlocuirea și ajunge până la sfârșit de ian.

Edited by Vlad_22, 19 January 2022 - 14:31.


#10161
WorstSpiderman

WorstSpiderman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 18.06.2019
Account Purpose i-a mai fost cerut cuiva?

#10162
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,832
  • Înscris: 01.09.2006
Da. Am apasat pe cel mai folosit si atat, a disparut chestia aia.
Credeam ca exista undeva la setari, dupa cum spuneau in mail.

#10163
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,796
  • Înscris: 10.10.2011
Da, si mie mi-au cerut. Cam pierdere de timp, dar... treaba lor.

#10164
eugentim

eugentim

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 18.12.2015
salutare . am primit un email de la revolut sa le spun scopul contului si habar nu a unde
trebuie sa raspund.
ma poate ajuta cineva ?
multumesc anticipat

#10165
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,832
  • Înscris: 01.09.2006
Deschizi mail-ul pe telefon si apesi pe butonul respectiv din mail ...
Ar fi trebui sa primesti si o notificare de la Revolut pe telefon, ducea in acelasi loc.

#10166
eugentim

eugentim

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 18.12.2015

View Postech, on 21 ianuarie 2022 - 00:52, said:

Deschizi mail-ul pe telefon si apesi pe butonul respectiv din mail ...
Ar fi trebui sa primesti si o notificare de la Revolut pe telefon, ducea in acelasi loc.
am reusit.multumesc mult
eu l-am deschis pe laptop si nu functiona.doar intam in cont

#10167
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,577
  • Înscris: 10.04.2009
mi-a venit si mie notificarea... le-am zis ca pt transferuri o folosesc :lol:

ca majoritatea tranzactiilor cam asta sunt, bine, si cumparaturi online... dar mai rar

#10168
Colchonero

Colchonero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 523
  • Înscris: 03.01.2013
mie mi-a venit si account propose si schimbare card fizic, desi expira in martie 2023.

#10169
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Încă n-am primit mesaj cu account purpose. Ce-i drept, în acest moment, am 0 Ron în Revolut.

Edited by Vlad_22, 21 January 2022 - 15:39.


#10170
calaveraeltigre

calaveraeltigre

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.07.2021
Salutare,

Stie cineva daca Revolut Bank acorda credite pentru clientii din Romania, in momentul de fata?

Multumesc.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate