Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 

Ce urasc femeile la femei

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
162 replies to this topic

#19
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,996
  • Înscris: 18.12.2007
Si care e legatura cu subiectul?

#20
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
E femeie, mă. :lol:

#21
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,996
  • Înscris: 18.12.2007
Si gravida, presupun...

#22
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,502
  • Înscris: 22.12.2015
Sanii!  Atunci cand o gagica are sanii mari...ajunge sa fie invidiata de colegele ei care nu sunt atat de inzestrate.

#23
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu este adevărat.

Semnat: una cu țâțe mari.

#24
AlbastruIndigo

AlbastruIndigo

    Anima Sola

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,999
  • Înscris: 16.09.2014

View Postdoxan, on 28 iunie 2019 - 19:17, said:

Sanii!  Atunci cand o gagica are sanii mari...ajunge sa fie invidiata de colegele ei care nu sunt atat de inzestrate.

Da, ca sanii mari ar fi vreo bucurie pe care s-o invidiezi. Posted Image

Urat e prea mult spus, dar nu-mi place sa lucrez cu femei, ma plictisesc majoritatea discutiilor cu ele.

#25
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013

View Postepetroiu, on 28 iunie 2019 - 18:46, said:

Intre femei exista o "mancatorie" mult mai mare decat cea intre barbati.
E mult prea evident pentru a incerca sa se mai nege...e peste tot in jur, se vede din avion.
Si asta o vad cel mai bien barbatii care lucreaza in medii majoritar pline de femei . Ce viespar acolo... cum le vezi cum se iau in brate "pe fata" si pe la spate se lovesc sub centura. Un deliciu Posted Image
dar nu e o legatura si cu inteligenta? barfitorii(mai ales astia cu 2 fete) nu-mi inspira inteligenta in general.

#26
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
ce am vazut femei care se plangeau de altele ca sunt tute inutile si intretinute. nu stiu daca toate au instinctul ala de "printese" care sa fie servite de catre barbatul ce o adora, dar cu siguranta una putin cautata o va da de genul "da vaca asta n-are nimic in cap , a luat-o ala pentru tate si fund"....

#27
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,746
  • Înscris: 30.07.2006
Mai sunt si invidioase pentru sotul celeilalte si tot timpul il dau ca exemplu bun cand sotul propriu face ceva ce nu-i convine.

#28
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

View PostAlexEn, on 28 iunie 2019 - 18:41, said:

Asta e ca si cum ai spune ca barbatii care o au mica ii urasc pe aia mai bine dotati sau ca saracii ii urasc pe bogati si tot asa.



Lasa-i sa se desfasoare si ei, e vineri seara Posted Image
daca as sti sigur ca exista femei pentru care marimea nu conteaza , nu as avea uri din astea. insa asa ...ma ingrijorez ....teoretic si practic sexul inseamna senzatie si e normal ca un organ sa se vrea sa genereze  senzatie tactila

#29
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,996
  • Înscris: 18.12.2007
karaxe, serios acum, nu intra in discutii care te depasesc.

#30
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009

View PostMembruAnonim, on 28 iunie 2019 - 19:19, said:

Nu este adevărat.

Semnat: una cu țâțe mari.
Depinde ce inseamna mari la tine. Vreau sa vad... Nu stii tu probabil ce se discuta in spatele tau daca chiar sunt mari.
Dar da, am auzit vreo doua care erau geloase pe tatele altor femei si discutia era " ce o fi misto in tatele alea mari ca de vaca?" . Cand esti plata e naspa probabil...

Edited by Seteh, 28 June 2019 - 20:55.


#31
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,244
  • Înscris: 05.06.2002

View PostGhita_Bizonu, on 28 iunie 2019 - 18:10, said:

..."Pustiul"ontr-un colesctiv de barabati o duce bine.Adica e uneori "scuturat parinteste" insa e in acelasi timp  favorizat.
Insa "geta cea mica" dintr-un colestiv de femei .. vai de capu ei !!! ......
barbatii nu vad in pusti o concurenta serioasa. in schimb la femei cea mai tanara....

View Postdoxan, on 28 iunie 2019 - 19:17, said:

Sanii!  Atunci cand o gagica are sanii mari...ajunge sa fie invidiata de colegele ei care nu sunt atat de inzestrate.
nu-i adevarat. au facut experiment cei de la mythbusters, au pus-o pe Kari ca si barmanita o zi cu tzatzele stranse sa para mici si a doua zi cu tzatze false sa para mari. normal ca a doua zi a incasat mai mult ciubuc, dar partea interesanta e ca si femeile i-au dat mai mult ciubuc decat in prima zi...

Edited by Fane, 28 June 2019 - 21:19.


#32
morenno

morenno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,361
  • Înscris: 11.09.2007
hehe...

la grupul meu de prieteni din liceu era afiliat si un grup mic de fete, se numeau cele patru extraordinare - da, stiu...
fetele astea se credeau importante, exclusive, chiar daca atarnau pe langa noi. eh, fiecare cu filmul lui.
fetele se imbracau la fel, aproape ca aveau aceleasi gesturi si cu siguranta aveau o strategie comuna - aveau sedinta in fiecare saptamana.

timpul a trecut si pubertatea a lasat in urma ei niste forme apetisante. fetele s-au transformat in femei - care au sau nu...
una dintre ele a mancat mai bine, sau a tras natura de ea, nu stiu, dar a crescut cu un cap mai inalta ca celelalte. era una dintre cele care au.
acum, chestia e ca ea voia sa se faca mica, ca prietenele ei - micuta si adorabila.
tin minte ca odata, eram pe afara, mai multe clase, si am surprins un moment interesant. una dintre extraordinare le examina pe celelalte:
- uite, tu ai picioarele de doua ori mai lungi ca ale mele.
nu era departe de adevar.

inceputul sfarsitului.

femeile se intrec, se compara si se discrediteaza unele pe altele - un fel de principiu care le guverneaza interactiunile. femeile sunt mai tot timpul in garda in jurul altor femei, si e obositor - dupa cum se plang.
una dintre extraordinare imi spune ca nu intelege nici azi magia prin care cea mai buna prietena se transforma in adversar. fie vorba intre noi, eu cred ca stie foarte bine. tot ea ma intreaba cum poate sa treaca peste neincrederea in femei... hehe, tu si eu. tu si eu! incep sa simt dreptatea vietii.

ce am inteles eu: femeile - generalizez, ca pot- manifesta agresiune indirecta fata de alte femei cand e vorba despre barbati, pozitie( loc de munca), familie, si multe altele. o agresiune combinata cu promovarea propriei persoane si reducerea dusmanului prin tot felul de viclenii.

ce sa-i faci, evolutia...
competitivitatea agresiva este consecinta internalizarii patriarhatului. wait, what?
pai, femeia, pe langa ca trebuie sa se protejeze trebuie sa reduca si numarul celorlalte femei. nu, nu le omoara, ca nu au curaj. chestia e ca - aici se vor agita multe femei- sursa puterii femeii, a reusitelor si a identitatii ei este in barbat - el o activeaza, asa ca se bat pentru el.
cand lupta este legata de cel care le poate fecunda... se lupta intre ele.
am observat lucrul asta si la cele patru extraordinare. de la cantat impreuna si sesiuni de shopping la a-si evidentia defectele; de la grupul lor unit la competitia pentru atentia baietilor -  extraordinarele au patruns o noua dimensiune.

una dintre fete a decis sa incerce o noua directie: in loc de promovare agresiva si viclenie fata de celelalte, a copiat natura.
- stii fluturii aia cu pete care semnaleaza ceva rau? asa m-am scos din lupta, am atentionat ca nu sunt o potentiala adversara. am decis sa fiu urata in termenii mei: haine nasoale, bocanci si machiaj aiurea.
- am decis ca prietenele mele sunt proaste si le-am schimbat pe baieti - m-am asezat intre hormoni. o chestiune de timp pana la sex, pana la...

nu-i rau, ma gandeam eu.

- cand a aparut o alta fata in grup, ne-am imprietenit rapid, ne lamentam una la alta despre cat de proaste sunt fetele care se chinuie, despre cum incearca tot felul de strategii. apoi, cand au aparut baieti in grup, ne-am atacat una pe alta, pentru atentia lor; mi-a fost scarba cand m-a atacat ea pe mine, dar m-am simtit puternica cand am atacat-o eu.
- ii spuneam celui de langa mine ca uite, saraca cum incearca... cum cauta pe cineva sa o raneasca, in loc sa povesteasca despre muzica si arta, ca mine.

dupa cum iti imaginezi, eu eram beat in punctul asta.
cat despre ea... desconsiderarea adversarului? check! promovare personala? check!
aham, ai ales alta cale...

- am crezut ca nu voi intra in competitie, am crezut ca ma voi folosi de sora mai mica a urii, ca imi va fi mila de cele care incearca din greu sa fie atractive. am crezut ca pot... fara sa ma folosesc de farmecele feminine, am considerat ca e doar o vraja.

a mai trecut ceva timp; doua dintre extraordinare sunt superbe, doua nu prea. cateodata se intampla sa fie in acelasi loc, in aceeasi incapere. ura dintre ele se vede si se simte pe loc dar, cumva, nu-si pot lua ochii una de la alta. probabil din cauza ca acum nu mai sunt singure, au ce fura - pentru ca e mai dulce decat orice altceva.

femeile fac tot ce pot pentru a nivela campul de lupta, pentru a-si asigura sansa.
universul personal e mai putin interesant decat universul altora...

ce urasc femeile la alte femei?
in contextul care conteaza... urasc tot!
extraordinar...

Edited by morenno, 28 June 2019 - 21:49.


#33
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,845
  • Înscris: 01.11.2005

View Postmorenno, on 28 iunie 2019 - 21:23, said:

ce urasc femeile la alte femei?
in contextul care conteaza... urasc tot!
extraordinar...
Nu neaparat urasc tot, dar viata unei femei in jurul altor femei este defapt o continua si nesfarsita concurenta. Pentru ele nu exista locul doi. Ele nu concep lucrul asta. De asta se folosesc de toate mijloacele posibile pentru a "le intrece pe adversare".
Singurele care o lasa mai moale in aceasta concurenta sunt cele maritate sau cele cu copii....dar uneori simti ca si alea o iau razna de sarbatori :).

#34
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ce paraleli cu realitatea sunteți! :lol: Parcă ați vorbi despre filmele americane cu adolescenți psihopați! = ))

#35
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,438
  • Înscris: 29.04.2008

View Posttehnics, on 28 iunie 2019 - 17:12, said:

ce urasc femeile la alte femei.


In principiu, totul.

#36
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Vă rog, să ne înțelegem: doar psihopații urăsc totul. Și asta nu ține de sex/ gen. :|

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate