Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz
 EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost
 De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice
 Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea
 

Ce urasc femeile la femei

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
162 replies to this topic

#127
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,530
  • Înscris: 05.08.2016

View PostAlexEn, on 01 iulie 2019 - 15:01, said:

Tu zici ca experienta ta cu femeile e general valabila, noi zicem ca nu e. Tu zici ca ele au nevoie de terapie noi, zicem ca tu.


Care "voi"? Posted Image
Nu am spus niciodata ca am o problema cu TOATE femeile. Asta e doar concluzia ta.
Am spus doar ca existe multe care nu au nici pe departe "sufletul cald" si sunt usor de citit pentru mine cel putin.

View PostAlexEn, on 01 iulie 2019 - 15:01, said:

Hai sa o lasam asa ca nu ajungem la nicio concluzie.

Aici chiar te felicit!
Bun sfat pentru barbati in disputele cu UNELE femei Posted Image)
Eu chiar il urmez.

Edited by epetroiu, 01 July 2019 - 15:10.


#128
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,130
  • Înscris: 18.12.2007
Nu, ai zis ca ai aceasta problema cu cele mai multe, adica ai generalizat.

#129
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,530
  • Înscris: 05.08.2016
A nu se intelege ca urasc femeile de 2 lei. Nu. Ura si resentimentele sunt o prostie, un consum de energie inutil care ii face rau celui care le manifesta si le da tocmai peraoanelor pe care le uraste putere asupra lui si asupra emotiilor sale.
Deci nu le urasc, pur si simplu imi sunt indiferente. Daca nu se vede deja.

Edited by epetroiu, 01 July 2019 - 15:27.


#130
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,130
  • Înscris: 18.12.2007
Avand in vedere cata energie dedici acestui subiect si modul in care te exprimi, singurul lucru vizibil este ca numai indiferent nu esti :))

#131
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View Postepetroiu, on 01 iulie 2019 - 14:57, said:

Looool!
Am dat doar un contraexemplu la ce s-a afirmat cu "sufletul cald" al femeilor, ca nu e ceva valabil in general.
Nu e nicio experienta ingrozitoare, nu e nevoie de nicio terapie. It is just the "harsh reality" of the nature of SOME women. Cred ca ele au nevoie de terapie, nu eu.
Nici gand. Daca din tot ceea ce iti inspira o femeie, in general, ai ales ceea ce se gaseste mai urat la ele, inseamna ca esti traumatizat.
Daca citesti o carte partinitoare si ti se pare delicioasa, esti traumatizat.
Ceea ce ti-a spus mama ta, cand erai copil (in formare), este ceva traumatizant si ptr un adult. Adica si tatal tau, sigur a fost traumatizat sa auda ca nu este bun de nimic la pat, daramite tu.
Nu vreau sa te supar, dar cred ca ai rani atat de adanci, incat le-ai ingropat de tot si iti inchipui ca asa poti avea o viata fericita.
Gresesti foarte mult si uite ca tocmai femeile incearca sa te ajute. Nu alti barbati, care abia asteapta sa iesa un concurent, afara din arena.

Edited by Cr1spy, 01 July 2019 - 16:06.


#132
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,703
  • Înscris: 28.07.2008
Si apoi, chiar presupunând ca  SOME femei sunt asa, io nu am văzut "agresor" sa meargă in terapie. Întotdeauna merge " victima", cel care a simțit ghearele

#133
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Merg si agresorii, care nu sunt complet dusi (deluded).

Edited by Cr1spy, 01 July 2019 - 16:05.


#134
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,703
  • Înscris: 28.07.2008
Doar daca resimt vreo suferinta

#135
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Parerea ta, fiindca nu poti iesi cu nasul afara din AT.

Edited by Cr1spy, 01 July 2019 - 16:49.


#136
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,703
  • Înscris: 28.07.2008
Mi-am bagat nasul in AT cat sa inteleg despre ce e vorba, tot timpul fiind bagat de fapt cu nasul in complet altceva

In fine, offtopicul e interesant, hai sa il continuam unde trebuie insa

Edited by Atreides7, 01 July 2019 - 16:48.


#137
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
N-are sens. Esti mult prea fixat in ideile tale, sa aiba vreo sansa un astfel de dialog. Plus, ca stiu, ca orice afli important, il folosesti in mod distructiv.

#138
pelecaci

pelecaci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 03.06.2008
sunt unele cu ceva sechele din relatia tatu-su/mama-sa care au inradacinata ideea ca barbatul e miezul.

e usor de ghicit ce urasc la altele: personalitate, lipsa complexului lor de inferioritate.

aveam una buna de pl in cladire, care venea imbracata destul de ostentativ cu niste blugi stilul "rupti" si mulati care-i punea in evidenta 'uru. 90% din barbati erau in limba, unii se holbau la ea si dupa program in cel mai penal mod. ce zice complexata1 de respectiva? "bla-bla-bla, nush ce, ca o femeie trebuie sa fie mai flexibila" ...
am mai observat un simptom la complexata1: apetenta pentru relatii teatrale. Desi f interesata de botezuri, cununii, vai cutareasca s-a casatorit civil dupa ce ramasese gravidoasa, de i-am zis odata cand venise vba ca vai ea nu stia ca a  ramas gravida nevasta nush carui gibon : "trebuia?"

cu tot interesul asta pentru starea civila, cand venea vorba de iesit in oras cu populatia de la birou  (max. de 2 ori pe an): ea nu sta pana prea tarziu, ca nu-si complica ea programu pt. asa ceva. wtf?

stilul complexata2 e si mai atroce, la modul ca femeile is de vina, sunt dracu...nemultumire ca de ce i-a dat andreea balan cu sutu in coaie lu george?:D
economie la sange la bani. nema machiaj, nema coafat, nema nimic. totu cat mai eftin, ca nu e bani!

#139
axisborn

axisborn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 20.11.2020

View Postpelecaci, on 18 decembrie 2020 - 18:58, said:

stilul complexata2 e si mai atroce, la modul ca femeile is de vina, sunt dracu...nemultumire ca de ce i-a dat andreea balan cu sutu in coaie lu george?Posted Image
economie la sange la bani. nema machiaj, nema coafat, nema nimic. totu cat mai eftin, ca nu e bani!

Pai si ce e deranjant aici?
Asta pare o anti-feminista, lasa sa mai fie si din astea ca-s destule alea care zic invers, ca barbatul e naspa.
Si faptul ca nu insista pe machiaj poate fi un lucru bun, inseamna ca poate fi mai putin superficiala. Ca pana la urma machiajul inseamna ca vrei sa pari ceea ce nu esti.
Si de ce te-ar deranja pe tine ca barbat ca i-a luat partea unui barbat intr-un caz de divort?

View Postpelecaci, on 18 decembrie 2020 - 18:58, said:

am mai observat un simptom la complexata1: apetenta pentru relatii teatrale. Desi f interesata de botezuri, cununii, vai cutareasca s-a casatorit civil dupa ce ramasese gravidoasa, de i-am zis odata cand venise vba ca vai ea nu stia ca a  ramas gravida nevasta nush carui gibon : "trebuia?"

cu tot interesul asta pentru starea civila, cand venea vorba de iesit in oras cu populatia de la birou  (max. de 2 ori pe an): ea nu sta pana prea tarziu, ca nu-si complica ea programu pt. asa ceva. wtf?


Nu prea vad care e spilul aici. Ce treaba are cine se casatoreste sau ramane gravida cu iesitul in oras?

Edited by axisborn, 18 December 2020 - 23:43.


#140
pelecaci

pelecaci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 03.06.2008
1. extremele nu sunt bune. ideea e ca ea e spre self-sabotage cu toata "economia". conteaza si imaginea si afecteaza inclusiv traseul profesional.
sa-i ia apararea unui lache doar ca e posesor de cuc?

2. la ce atata interes pentru actele de la starea civila ale respectivilor, daca de fapt NU AI NICIO TREABA CU EI, si ti se pare o intruziune in timpul tau liber sa iesi la un pahar dupa program ???

Edited by pelecaci, 19 December 2020 - 00:25.


#141
halflife

halflife

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 761
  • Înscris: 31.05.2015
Femeile de succes se invidiaza intre ele mai mult ?

#142
Alex432

Alex432

    involt

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 28.05.2020
Iata ce urasc unele:
Varsta celor mai tinere,   Prospetimea lor,   Libertatea lor.

View Postaxisborn, on 18 decembrie 2020 - 23:41, said:

faptul ca nu insista pe machiaj, inseamna ca poate fi mai putin superficiala.  Machiajul inseamna ca vrei sa pari ceea ce nu esti.
Portile padurii sunt deschise:  Poti iesi de acolo, daca vrei !

#143
axisborn

axisborn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 20.11.2020

View PostAlex432, on 19 decembrie 2020 - 09:32, said:

Portile padurii sunt deschise:  Poti iesi de acolo, daca vrei !

Am iesit de mult, poate urmezi si tu. Din padurea superficialitatii.

View Postpelecaci, on 19 decembrie 2020 - 00:21, said:

1. extremele nu sunt bune. ideea e ca ea e spre self-sabotage cu toata "economia". conteaza si imaginea si afecteaza inclusiv traseul profesional.
sa-i ia apararea unui lache doar ca e posesor de cuc?

2. la ce atata interes pentru actele de la starea civila ale respectivilor, daca de fapt NU AI NICIO TREABA CU EI, si ti se pare o intruziune in timpul tau liber sa iesi la un pahar dupa program ???

1. Adica o femeie nu poate arata bine si natural, fara atata machiat si coafat? Aici e doar chestie de preferinta. Alea cu tone de machiaj dau din start senzatia de fals, si te intreb daca nu cumva si personalitatea ei e tot fake.
Cat despre traseul profesional, depinde de domeniu.

2. Poate avea altceva de facut atunci.

Edited by axisborn, 19 December 2020 - 10:25.


#144
clara1

clara1

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 393
  • Înscris: 07.12.2020
Femeile sunt în invidioase dar nici cu bărbații nu îmi este rușine. Pe lângă faptul că sunt invidioși sunt și bârfitori(întrec femeile) în multe cazuri trăite de mine printr-e ei.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate