Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 

Xiaomi Mi A3

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1541 replies to this topic

#1531
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Mufe de tot felul or fi existand, dar daca telefonul nu furnizeaza datele de imagine prin pinii mufei, adica daca nu are implementat protocolul pentru acel "adaptor" e degeaba mufa.
Eventual risti sa strici conectorul din telefon sau chiar sa arzi placa de baza daca folosesti un conector aiurea, dintre cele ce permit alimentarea si utilizarea lui pentru, sa zicem, imagine HDMI sau VGA.
Totodata mufa VGA de la laptop e pentru semnal de iesire din laptop pentru un monitor exterior, nu e pentru intrare de semnal, adica sa folosesti display-ul laptopului pe post de display pentru telefon.
Daca telefonul ar fi suportat protocolul MHL, atunci s-ar fi gasit adaptoare ce sa permita alimentarea telefonului si pentru transmiterea semnalului "video" de la telefon la monitor, iar mouse-ul sa fie folosit unul Bluetooth, atentie, repet, mouse Bluetooth si nu wifi cu dongle, ca ala e ca ala cu fir. Uite un mouse dintr-asta iti trebuie: Mouse optic Bluetooth ESPERANZA EM123K Andromeda (trebuie sa te uiti foarte atent sa suporte Bluetooth)
Nu stiu daca ar fi "adaptor" cu 4 capete, asta ar fi de acum HUB USB mai de graba. De ce 3 capete, pentru ca ai avea nevoie de:
1. conector pentru telefon;
2. conector pentru monitor;
3. conector pentru mouse;
4. conector pentru alimentator.
Adica sa arate cam asa ceva: Adaptor multi-port, BOMSTOM, Type C la HDMI, asta insa e pentru laptopuri, nu cred ca ar merge la telefoane.

Edited by Ciubex, 01 February 2023 - 17:44.


#1532
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 01.03.2015
Baiati cum mai stati cu bateria la telefon? Bateria telefonului meu ii ia si 8 ore ca sa se incarce. 😞 Cred ca la toamna imi iau un Nokia G42

#1533
laurstef

laurstef

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 965
  • Înscris: 12.12.2007
În parametri normali...adică îl încarc uneori și de 2 ori pe zi. :(
Dar de încărcat se încarcă repede.
Bine, cam de vreun an îl încarc până la max 85%. Probabil și de aceea și senzația că se încarcă repede.
Dar în rest, este încă în parametri.
Am comandat o ba©terie pt el de la frații chinezi pt că mă gândesc să îi mai dau un boost de energie.

#1534
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 01.03.2015
Eu incarc telefonul.cam la 2,3 zile iar in rest el se misca foarte bine. Recent m-am deconectat de la contul google si am dezactivat toate aplicatiile lor inclusiv servicii google play,google play si aplicatia telefon si mesaje de la google. Le-am inlocuit cu alte aplicatii. Am observat ca bateria ma tine mult. 😄

#1535
laurstef

laurstef

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 965
  • Înscris: 12.12.2007
Aaa...păi eu nu folosesc serviciile Google încă de când l-am cumăpărat.
Și la început ma ținea bateria cam o zi și jumătate, cu folosire de Waze zilnic cam câte o oră. Pff...ce vremuri

#1536
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 01.03.2015
Tot cu android 9 ai ramas?

#1537
laurstef

laurstef

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 965
  • Înscris: 12.12.2007
Din păcate (pentru tel), nu.
Nush cum mama mă-sii, anul trecut, i-am dat manual un update (nu de sistem) după care a cerut alt update...după care a stat vreo 30 de minute și...m-am trezit cu Android10.
După aceea, panică maximă: nu mai erau butoanele, răspundea mai greu...parcă și bateria ținea mai puțin, dar într-un final ne-am reîmprietenit.
Acum sunt mult mai atent la ce fac update.
Dar tot nu îmi place cum merge 10-le pe MiA3

#1538
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 01.03.2015
Ce parere ai de puxel 6a? Merita luat?

#1539
laurstef

laurstef

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 965
  • Înscris: 12.12.2007
Vezi și tu ce zic colegii de forum de pe-aici.

Nu e domeniul meu forte.
Știu doar că stă Piixelurile stau bine la capitolul cameră/ poze/ video ...restul de hardware, nu mă pot pronunța.
Și eu caut/ cer păreri de la cei pasionați și cu cunoștințe la zi.

#1540
laurstef

laurstef

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 965
  • Înscris: 12.12.2007
Mi-a venit și mie ba©teria de pe magazinul, cică, oficial al Xiaomi (unul dintre ele) de pe Ali...
Aveți vreo recomandare, din experiențele voastre, de un service serios care să îmi schimbe și mie acumulatorul?

#1541
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 01.03.2015
Eu mi-am luat un Nokia g42 5G dar tot xiaomi mi a3 imi place mai mult. Cel putin ecranul este mai bun dar Nokia are un procesor mai bun. Am fost nevoit sa cumpar un incarcator si am luat un Hama cu certificare Qualcomm qc 3.0[care a costat 95 de lei😭]iar acum Xiaomi-ulmeu se incarca intr-o ora jumate. 😇 Daca as fi stiut sa ii pun costom rom nu as mai fi luat un alt telefon. Acest Nokia g42 5 G se misca super bine iar bateria tine 3 zile.

#1542
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014
Înveți. Daca tot voiai să îl schimbi, nu era o tragedie daca îl făceai cărămidă. Era o experiență.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate