Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 

Germania U21 vs Romania U21 - pronostic

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
84 replies to this topic

Poll: Germania U21 vs Romania U21 (57 member(s) have cast votes)

Care credeti ca va fi rezultatul dintre Germania U21 si Romania U21

  1. Germania se califica in finala in timpul regulametar (15 votes [26.32%])

    Percentage of vote: 26.32%

  2. Germania se califica in finala in prelungiri dupa timpul regulamentar de 90 minute (1 votes [1.75%])

    Percentage of vote: 1.75%

  3. Germania se califica in finala in urma loviturilor de departajare (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  4. Romania se califica in finala in timpul regulametar (26 votes [45.61%])

    Percentage of vote: 45.61%

  5. Romania se califica in finala in prelungiri dupa timpul regulamentar de 90 minute (8 votes [14.04%])

    Percentage of vote: 14.04%

  6. Romania se califica in finala in urma loviturilor de departajare (7 votes [12.28%])

    Percentage of vote: 12.28%

Vote Guests cannot vote

#73
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,243
  • Înscris: 29.12.2006

View PostBasedBoy2017, on 27 iunie 2019 - 20:48, said:

Daca am fi intrat cu 3-1 la pauza ...

"Dacă şi cu Parcă s-au urcat în barcă". Posted Image

Nu mai contează, acum important e ce vom face în calificarea pentru EURO 2020 unde cel mai probabil nu ne vom califica, iar apoi urmează Jocurile Olimpice de la Tokyo de anul viitor, unde ne-am calificat.

Edited by lupini, 27 June 2019 - 20:53.


#74
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011
eu zic ca au cazut psihic la faultul tampit a lui Hagi, dupaia au cazut si fizic si nu au mai rezistat. Au jucat cu 80% viitorul Bundesliga. Lasa ca s-au luptat excelent si s-au prezentat foarte bine pentru o echipa mica.

#75
BasedBoy2017

BasedBoy2017

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 11.04.2018
Ma facea sa rad mesajul afisat de cei de la Digi Sport intr-o emisiune, cica : "2 fire, 2 paie ... ia si Germania bateie !" Posted Image
N-a fost sa fie ....

#76
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,243
  • Înscris: 29.12.2006

View Postbusiness11, on 27 iunie 2019 - 20:53, said:

eu zic ca au cazut psihic la faultul tampit a lui Hagi, dupaia au cazut si fizic si nu au mai rezistat.

Exact aşa e şi convingerea mea: faultul prostesc şi combinaţia cu căderea fizică ce a urmat.

Edited by lupini, 27 June 2019 - 21:07.


#77
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,394
  • Înscris: 06.02.2008

View PostVelaxa, on 27 iunie 2019 - 20:31, said:



Ești ridicol, ROmĂąnia nu a avut noroc la acest Euro, sau poți spune că e noroc cĂąnd ești bun și le bagi mortul Ăźn casă, dar nu mă așteptam să nu apară obosiți dinăștia ca la Halep, hai că mai puțin și vine și Wimbledon și vă luați de Halep că pierde Ăźn semifinale.

Am văzut meciul cu Anglia și la ăla mă refer, nu la tot turneul. Ne-au dominat ăia și fizic și tehnic. Ei pasau din prima trei patru pase, ai noștri bubuiau mingea. Asta înseamnă tehnică și control al mingii. Și zic bulan pentru că trei din golurile noastre nu au fost construite ci au venit cumva întâmplător, din greșelile lor. Un penalty că a fost fraier englezul, portarul cu gafa și negromanul ăla care face luft și-i pune lui Hagi mingea pentru un șut. Evident, un meci se joacă pe goluri, nu pe impresie, dar..  ăia combinau în viteză, aveau dribling și posesie. De aia o să vă dezumflați mereu, pentru că sunteți subiectivi și nu faceți analiza la rece. Român sunt și eu. Dar nu pot să nu spun ce văd. Iar azi, la fel. Au căzut fizic a doua repriză și s-a terminat.

PS. Bravo lor. E o performanță cu care nu suntem obișnuiți. Dar dacă nu analizezi obiectiv niște prestații n-o să poți schimba ce nu merge. Presa umflă peste măsură, că din asta trăiește, și bagă sub preș punctele slabe la care s-ar putea lucra. Eu asta urăsc, stilul ăsta românesc, frenezia asta exagerată, nu pe băieții ăștia care s-au topit pe teren.

Edited by caiuscorneliu, 27 June 2019 - 21:26.


#78
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

View Postbusiness11, on 27 iunie 2019 - 20:53, said:

eu zic ca au cazut psihic la faultul tampit a lui Hagi, dupaia au cazut si fizic si nu au mai rezistat.
Exact + ceva eroare de tactica din partea antrenorului...(n-ar fi trebuit schimbat Ivan, erea singurul care ii ravasea pe germani in aparare.
Germania a stat bine la tactica, la forma fizica, la respectat indicatiile, cadoul prostesc primit de la Hagi le-a dat aripi.
Prima repriza a fost a noastra, a doua a lor.

Au realizat lucruri foarte bune cu acest Campionat, s-au calificat si la Olimpiada, bravo lor! - asteptam si lucruri excelente :)

#79
RazvanBercea

RazvanBercea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 23.06.2018

View PostYoda, on 27 iunie 2019 - 19:55, said:

Fuse, fuse și se duse. Atât ne-a ţinut benzina, mai mult decât am sperat.

Mulţumim, băieţi.
Si eu iti multumesc pentru lectiile de ortografie si ortoepie. Iti promit ca ma voi perfectiona. Imi tai unghiile si cumpar si tastatura noua.

View Postmirel3003, on 27 iunie 2019 - 20:01, said:

Felicitari baietilor... au ajuns in careul de Asi... Echipa mare nici macar nu viseaza la semifinala.
Nici asta nu ar fi visat si nici pupat daca dupa grupe mai erau si optimi si sferturi.

View Postlupini, on 27 iunie 2019 - 20:05, said:

Ce am observat ? Câtă vreme terenul a fost în Soare cam două treimi, adică în prima repriză, germanii au fost "morţi". În a doua repriză, când n-a mai fost soare pe teren...românii "au murit". Înfrângerea a venit din condiţia fizică: germanii au rezistat până la final !
Ceea ce am spus si in topicurile anterioare cand am fost apostrofat si jignit chiar. Am spus ca fumeaza si mi s-a spus ca e hatereala ieftina. Becali a spus-o insusi la Digi Sport sustinand ca stia de la Hagi ca achizitiile lui fumau inca de cand erau la Academia de la Constanta.

View PostVelaxa, on 27 iunie 2019 - 20:40, said:

Ba da, dar au lăsat-o mai moale prima repriză și sunt jucători mai experimentați ce joacă în campionate mai puternice unde ești ma ibine pregătit fizic. Din păcate ai noștri joacă în campionate slabe, unde nici nu merită să fie. Probabil orice om normal care s-a uitat la meciul de astăzi se întreba ce dracu caută Pușcaș în liga a2a din Italia.
Acolo nu trag la masea si nici in piept. Multi care sunt in liga 2 germana sau chiar in Bundesliga se gandesc ce o sa faca dupa cariera. Fac facultate de sport, economie etc. Aici Man si Coman se gandesc ce masini sa isi mai ia, ce tatuaje sa isi mai faca si ce gagici sa mai inchirieze. Oamenii aia au si o cultura economica si un mod mult mai putin opulent de a-si etala bogatia.

Nu pot sa inteleg de ce se face atata tam-tam pentru un turneu final cu 3 grupe? Natia noastra e una de circari. 2 victorii si un egal...sarbatoare nationala. O infrangere...doliu. Ar trebui ca fotbalistii astia sa isi revina cu picioarele pe pamant si impreuna cu presa si suporterii sa reactioneze mai putin dramatic cu atat mai mult cu cat miza reala a acestor meciuri era undeva intre meci amical si oficial. Nici friendly nu au fost, dar nici pe viata si pe moarte. Hai sa fim seriosi. Uitat-va ce atitudine au in joc strainii care sunt impinsi grosolan sau trasi de tricou si se ridica si isi continua meciul ori cu capul in pamant ori uitandu-se blazat la "agresor". Compara asta cu Florinel Coman pentru care prima atingere nu e de balon ci o imbranceala golaneasca. Si dupa ce ca joaca neregulamentar tot el protesteaza.

Edited by RazvanBercea, 28 June 2019 - 03:33.


#80
Donald_Duck

Donald_Duck

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,431
  • Înscris: 09.11.2014
rezultat exceptional, semifinala si calificare la olimpiada. pariez ca niciunul dintre noi nu a prins olimpiada de la Tokyo, cu penaltyul ratat de Constantin in fata Ungariei.

Cred ca Radoi a pregatit foarte bine echipa si i-as reprosa doar ca nu a avut curaj sa-l schimbe pe Hagi in min 60. Am cazut fizic in toate meciurile, finalul cu Anglia a fost exuberant, cam ca Doroftei in meciul cu Balbi, il lovea continuu fiind epuizat, a avut nevoie de perfuzii dupa meci. Puscas, foarte bun, a iesit cand nu se mai putea misca, a fost semnaliul pentru mine ca nu mai avem cum sa castigam. Dar daca il inlocuia pe Hagi poate recuperam ceva din slabiciunea fizica de la mijlocul terenului...

Felicitari!

#81
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019
Tre sa tinem cont ca a fost foarte cald. Altfel, foarte slab cu conditia fizica si forma de joc in repriza a doua, mai mult au fost pe jos si au tinut de tricou, decat au jucat.
Sunt totusi 3 goluri marcate din lovituri fixe, adica cu fault in careu sau foarte aproaoe de careu.

#82
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

View PostRazvanBercea, on 28 iunie 2019 - 03:31, said:

Si eu iti multumesc pentru lectiile de ortografie si ortoepie. Iti promit ca ma voi perfectiona. Imi tai unghiile si cumpar si tastatura noua.


Nici asta nu ar fi visat si nici pupat daca dupa grupe mai erau si optimi si sferturi.


Ceea ce am spus si in topicurile anterioare cand am fost apostrofat si jignit chiar. Am spus ca fumeaza si mi s-a spus ca e hatereala ieftina. Becali a spus-o insusi la Digi Sport sustinand ca stia de la Hagi ca achizitiile lui fumau inca de cand erau la Academia de la Constanta.


Acolo nu trag la masea si nici in piept. Multi care sunt in liga 2 germana sau chiar in Bundesliga se gandesc ce o sa faca dupa cariera. Fac facultate de sport, economie etc. Aici Man si Coman se gandesc ce masini sa isi mai ia, ce tatuaje sa isi mai faca si ce gagici sa mai inchirieze. Oamenii aia au si o cultura economica si un mod mult mai putin opulent de a-si etala bogatia.

Nu pot sa inteleg de ce se face atata tam-tam pentru un turneu final cu 3 grupe? Natia noastra e una de circari. 2 victorii si un egal...sarbatoare nationala. O infrangere...doliu. Ar trebui ca fotbalistii astia sa isi revina cu picioarele pe pamant si impreuna cu presa si suporterii sa reactioneze mai putin dramatic cu atat mai mult cu cat miza reala a acestor meciuri era undeva intre meci amical si oficial. Nici friendly nu au fost, dar nici pe viata si pe moarte. Hai sa fim seriosi. Uitat-va ce atitudine au in joc strainii care sunt impinsi grosolan sau trasi de tricou si se ridica si isi continua meciul ori cu capul in pamant ori uitandu-se blazat la "agresor". Compara asta cu Florinel Coman pentru care prima atingere nu e de balon ci o imbranceala golaneasca. Si dupa ce ca joaca neregulamentar tot el protesteaza.
baga un ochi si vezi ca s-au jucat si calificari
https://www.flashsco...-u21/rezultate/

#83
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,076
  • Înscris: 24.02.2011
Cald a fost și pentru nemți, ba pentru ei a fost și mai rãu că ei nu sunt obișnuiți cu temperaturile alea. Deci pentru zevzecii care insistă cu căldura, le pot spune pe același ton idiot că în prima repriză a fost soare mai mult și de aia i-am condus, iar în a doua a fost umbră și n-am mai avut avantajul vremii. Posted Image
La fel și la ăilalți care-s mândri de egalul cu Franța, uite că au luat-o pe coajă cu Spania, de care noi am trecut în calificări dacă nu mă înșel, deci francezii au fost clar de bătut.Posted Image
Sau la alți buimaci care au zis că germanii au lăsat-o mai moale la sfârșitul primei reprize, ca să aibă rezerve de energie în a doua. Really Posted Image
Le: stai că a mai fost unul care a zis că naționala a căzut fizic și psihic după faultul lui Hagi. Posted Image Adică toți jucătorii aveau un singur creier și un singur trup, adică trup și suflet românesc, ca în reclama aia la utilajele agricole făcute în China.Posted Image
De Rădoi nimeni nimic, ăla îi ok, numai că ce căutau atacanții noștri dincoace de centrul terenului în a doua repriză? Posted Image

Edited by sandel1, 28 June 2019 - 07:59.


#84
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011
incetati cu rahatul asta de caldura si ca nemtii nu sunt obisnuiti. Au aceleasi temperaturi ca si la noi +-. Vorbim de pregatirea fizica mult peste a noastra, vorbim de experienta mai mare, de calitatea jocului, plus ca mental si la 2-1 au rezistat si si-au asteptat sansa. Aveau 45 de minute sa intoarca jocul si au facut-o foarte usor chiar.

Dupa golul din penalty din cauza lui Hagi, ai nostri nu au mai stiut de ei. Pe langa asta au fost terminati fizic, nu mai puteau alerga. Restul este istorie.

Important este ca ne-am prezentat excelent de bine, nu ne-am facut de ras si am reusit sa privim adversarului in ochi.

#85
RazvanBercea

RazvanBercea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 23.06.2018

View Postkarax, on 28 iunie 2019 - 07:14, said:

baga un ochi si vezi ca s-au jucat si calificari
https://www.flashsco...-u21/rezultate/
Rezultate mincinoase in sensul ca nu reflecta realitatea. Ucraina nu s-a calificat dar ne-a scos la U19. A fost un meci-scoala. Exact ca asta cu Germania. Acolo Morutan si-a scos tricoul stiind ca are galben. Cand i-a trecut euforia i-a picat un pic fata cand vedea ca il asteapta arbitrul la colt cu cartonasul pregatit.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate